Ana Sayfa / Esmaül Hüsna / Esmaül Hüsna Faziletleri

Esmaül Hüsna Faziletleri

Hayatınızın tüm yönlerinde ve kişiliğinizde, sizleri duraksatan, engelleyen sorunlara çözüm bulmak, daha etkin, BOLLUK içerisinde, SAĞLIKLI, maddi ve manevi anlamda HUZURLU bir hayat yaşamak, yapacağınız Esmaül Hüsna çalışmaları ile mümkündür. Evrende herkese yetecek kadar bolluk, huzur mevcut.

Esmaül hüsna faziletleri ni esmaül hüsna sırları nı bilerek, Allah’ın (c..c) en güzel isimleri ve sıfatları olan esmaül hüsna yı okumak, zikretmek neden çok önemlidir, gerçekten hayatımızı kolaylaştırır mı, arzu ettiğimiz maddi ve manevi anlamda bolluk, zenginlik içerisinde bir hayat yaşamamıza vesile olur mu? Bu yazımızda bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Allah (c.c.) hiç kimseyi bu dünyada eziyet çeksin diye yaratmamıştır! İnsanoğlu kendisini mutluluğa ulaştıracak yolları, mucizeleri hep dışarıda arar, durur. Halbuki, mucize insanın kendisidir, sorunların çözümü kendisindedir. Yüce Yaratıcımızın “İlahi Dokunuş”unu bedenimizde ve ruhumuzda tam anlamı ile hissedip, hastalıklara, insanlar ile aramızdaki sorunlara, maddi ve manevi olarak sıkıntılara neden olan blokajları ortadan kaldırabiliriz. Evimize bir cihaz aldığımız zaman cihazın kusursuz çalışması için  en ince detayına kadar kullanım klavuzunu okuyoruz. Ama, maalesef biz insanoğlu kendi kullanım klavuzumuzu bilmiyoruz.   Esmaül Hüsna (Allah’ın isimleri ve sıfatları), dünya ve ahiret hayatında, sonsuz mutluluğa ve huzura açılan kapının anahtarıdır.

Esmaül hüsna faziletleri - allahın 99 ismi sırasıyla - allahın 99 ismi ve faziletleri - esmaül hüsna anlamları ve faziletleri -  esmaül hüsna faziletleri ve sırları - esmaül hüsna anlamları ve faziletleri - allahın 99 ismi ve faziletleri - allahın isimleri ve anlamları
Esmaül hüsna faziletleri

Hayatınızın tüm yönlerinde ve kişiliğinizde, sizleri duraksatan, engelleyen sorunlara çözüm bulmak, daha etkin, BOLLUK içerisinde, SAĞLIKLI, maddi ve manevi anlamda HUZURLU bir hayat yaşamak, yapacağınız Esmaül Hüsna çalışmaları ile mümkündür.

www.hezarfenyayinlari.com

Esmaül Hüsna Faziletleri

Esmaül Hüsna Faziletleri Konusunda Bilimsel Çalışma:

Esmaü’l Hüsna ın (Allah’ın sıfatları) insan bedeni ve ruhu üzerinde yaptığı etkiler, artık günümüzde yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde de ispatlanmıştır. Bu bilimsel çalışmalardan birisi de, vücut enerji ve frekans dalgalarını ölçme (biyogeometri bilim dalı) konusunda icatları olan, Mısırlı Dr. İbrahim Abdülkerim tarafından yapılmıştır. Dr. Abdülkerim 3 yıl süren deney sonucunda, Esmaü’l Hüsna’yı düzenli olarak zikretmenin, insanın ruhunda ve bedeninde olumlu etkileri olduğunu, vücuttaki biyoenerjiyi arttırarak organlara enerji verdiğini, güçlendirdiğini ve birçok hastalığa şifa olduğunu tespit etmiştir.

Her bir esmaül hüsna nın Allah (c.c.) tarafından görevlendirilmiş ruhanileri vardır. Esmaül hüsna faziletleri bilinerek Allah (c.c.) zikredilirse o Esma’nın görevlileri olan ruhani melekler yardıma gelirler. Her Esmaül Hüsna, sayısal bir mucizedir, gayb (bilip de göremediğimiz) kapılarının kilididir. Her bir Esmaül Hüsna ebcedsel sayı değeriyle şifrelenmiştir. Esmaların ebcedsel değeri çok önemlidir. Belirli sayıda ve uygun Esmaül Hüsna nın zikredilmesi ile ruhani alemlerin kapıları açılır, bizim çözülmesi imkansız olarak gördüğümüz sorunlar Allah’ın izni ile çözülür, huzurlu ve mutlu bir hayat yaşarız.

Hz. Muhammed (S.A.V). “bir kimse tesirine inanarak Cenab-ı Hakk’ın isimlerini veya bu husustaki duaları bir dağa okusaydı, gerçekten dağ yok olurdu” buyurmuşlardır.

“En güzel isimler Allah’ındır (c.c.), o halde bu isimlerle O’na dua edin. O’nun isimleri konusunda Hakk’tan sapanları terk edin, onlardan uzaklaşın. Onlar, işlediklerinin cezasını mutlaka çekeceklerdir.” (Ar’af Suresi, 180)

Bizleri bir damla sudan yaratan, bizlere bu dünyada her türlü nimetleri sunan Yüce Rabbimiz Allah, biz kullarının hiçbir zaman kötülüğünü, başına felaketler gelmesini istemez. Başımıza gelen sorunlar, felaketler, biz insanoğlunun Allah’ın koymuş olduğu ilahi yasaları, esmaül hüsna faziletlerini bilmemiz, bunlara yaşamamızdan kaynaklanmaktadır. Karşılaştığımız sorunlar musibetler karşısında da Yüce Yaratıcımız Allah’tan (c.c.) ve meleklerden nasıl yardım isteyeceğimizi bilmediğimiz zaman da bocalar dururuz. Esmaül hüsna faziletleri ni öğrenip, Allah’ın isimlerini Esmaül Hüsna yı zikrederek yaratıcımıza sımsıkı sarılarak, O’nun emir ve yasaklarına uyarak, bolluk içerisinde, maddi ve manevi anlamda huzurlu bir hayat yaşamak bizim elimizdedir, yeter ki bunun bilincinde olalım.

Esmaül Hüsna Faziletleri

Esmaül hüsna faziletleri ni anlatmaya çalışırsak  çok büyük sırlar olduğunu görürüz. Allah’ın her bir esması adeta lazer ışını gibi bir ışına, enerjiye sahiptir. İnsanların yaratılış amaçlarına uygun Allah’ın isimlerini sevip zikretmeleri sayesinde esmalardan yayılan ışınlarla, enerjilerle yollar açılır, sırlar açığa çıkar, sorunlar ortadan kalkar, Allah’ın ini ile istenilen amaçlara ulaşılır.

Esmaül hüsna faziletleri ni anlamak için günlük yaşantımıza şöyle bir bakalım, bir insana seslenmeden bize cevap verir mi, vermez. Birisinden bizim için bir şey yapmasını istediğimizde o kişiyle sesli iletişime geçer, o kişiye isteğimizi genelde sözlü olarak ifade ederiz. Çocuğumuzdan, eşimizden bile “bir bardak su verir misin” diye isteğimizi dile getiririz. Allah (c.c.) katında da değerimiz, Allah (c.c.) ile ne kadar iletişime geçtiğimiz, ne kadar yürekten isteklerimizi kendi zatına ilettiğimiz, dua ettiğimiz ile doğru orantılıdır. Yaratıcımızın 99 ismini, esmaül hüsna‘nın her birini, farklı arzularımıza ulaşmak için, belirli sayılarda zikrettiğimiz zaman, amaçlarımıza ulaşmak için bizlere hem maddi hem de manevi rehber olur.

Nasıl ki, bir anahtarın küçücük bir dişlisi olmasa ya da çok az bir farkla yanlış yapılmış olsa istediğimiz kapıyı açamazsak, esmaül hüsna da belli bir sayı düzeninde zikredilmezse, istenilen sonuçlara, amaçlara ulaşılamaz.

Esmaül Hüsna Faziletleri , allahın 99 ismi sırasıyla , allahın 99 ismi ve faziletleri , esmaül hüsna anlamları ve faziletleri ,  esmaül hüsna faziletleri ve sırları , esmaül hüsna anlamları ve faziletleri , allahın 99 ismi ve faziletleri , allahın isimleri ve anlamları .

Hakkında admin

28 comments

 1. Faydalı ve güzel anlatımınız için teşekkürler

 1. Pingback: ESMAÜL HÜSNA SIRLARI | ESMAÜL HÜSNA FAZİLETLERİ

 2. Pingback: En tesirli rızık açma duası | rızık bolluğu için okunacak dua

 3. Pingback: En etkili kısmet açma duası | kısmet açma duaları denenmiş

 4. Pingback: Nazara karşı en etkili dualar | Nazardan korunmak için dua

 5. Pingback: Ya Vedud faziletleri | Sevgi, huzur ve bolluk esması

 6. Pingback: Yaşam enerjisi nasıl yükseltilir | insan enerjisini nasıl yükseltir

 7. Pingback: Ya Rafi fazileti | Ya Rafi esmasının sırları ve havassı

 8. Pingback: Saç kepeğine ne iyi gelir | saç kepeğine ne iyi gelir

 9. Pingback: Ya Latif Esmasının Fazileti | Ya Latif Havassı ve Sırları

 10. Pingback: Unutkanlık için okunacak dua | Erbaini idrisiyye 6. ismi şerif fazileti

 11. Pingback: iç sıkıntısını gidermek için okunacak dua | HAYAT VE SAĞLIK

 12. Pingback: Ya Rahman esması faziletleri | HAYAT VE SAĞLIK

 13. Pingback: Solar pleksus çakra nasıl açılır | Solar pleksus çakra nedir

 14. Pingback: Ya Rahim esması faziletleri | Esmaül Hüsnanın Sırları

 15. Pingback: Kalp çakrası nasıl açılır | HAYAT VE SAĞLIK

 16. Pingback: Çakra testi nasıl yapılır | Çakra açma meditasyonu

 17. Pingback: Ya Kuddüs Esmasının faziletleri | HAYAT VE SAĞLIK

 18. Pingback: Boğaz çakrası nasıl açılır | Boğaz çakrası nedir, nasıl şifalanır

 19. Pingback: Üçüncü göz çakrası nasıl açılır | Üçğncü göz çakrası nedir

 20. Pingback: Ya Nur fazileti | Arındırıcı Ya Nur Esması Faziletleri ve Sırları

 21. Pingback: Suyun mucizesi ve sırrı | suyun iyileştirici gücü

 22. Pingback: Karındaki gaz nasıl giderilir bitkisel | bağırsak gaz giderici

 23. Pingback: kilo vermek için çay | defne yaprağı ile zayıflayanlar

 24. Pingback: Migren tedavisi bitkisel çözüm | Migren ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz

 25. Pingback: Durduk yere diş eti kanaması hangi kanserin belirtisi |

 26. Pingback: canlı su nasıl elde edilir | canlı su nereden bulunur

 27. Pingback: Suyun mucizesi ve sırrı – Sağlıklı Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın