Ana Sayfa / Esmaül Hüsna / Ya Latif Esmasının Fazileti

Ya Latif Esmasının Fazileti

Ya Latif Esmasının Fazileti , lütuf, kerem ve inayeti hudutsuz olan, en ince işlerin bütün inceliklerini bilen. Bilinen bilinmeyen, görünen görünmeyen yollardan ve yerlerden kullarına türlü türlü ihsanlar veren ve faydalar bahşeden, lütfedici olan. “Allah, kullarına karşı lütuf sahibidir; dilediğini rızıklandırır. O, kuvvetlidir, azizdir.” (Şura Suresi, 19)  Esmaül Hüsna (Allah’ın sıfatları), dünya ve ahiret hayatında, sonsuz mutluluğa ve huzura açılan kapının anahtarıdır. Esmalar, her şeyin başlangıcı ve sonu olan, var oluşun, her zerresini, her aşamasını yaratan, Allah’ın (c.c.) yansımalarıdır. 

Esmaül Hüsna Sırları

Esmaül Hüsna’ın (Allah’ın sıfatları) insan ruhu ve bedeni üzerinde yaptığı etkiler, artık günümüzde yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde de kanıtlanmıştır. Bu bilimsel çalışmalardan birisi de, vücut enerji ve frekans dalgalarını ölçme alanında icatları olan, Mısırlı Dr. İbrahim Abdülkerim tarafından yapılmıştır. Dr. Abdülkerim 3 yıl süren deneyleri sonucunda, Esmaül Hüsna’yı düzenli olarak zikretmenin, insanın ruhunda ve bedeninde olumlu etkileri olduğunu, vücuttaki biyoenerjiyi arttırarak organlara enerji verdiğini, güçlendirdiğini ve bedeni-ruhani birçok hastalığa şifa olduğunu tespit etmiştir.

Ya Latif Esmasının Fazileti - ya latif sırrı - ya latif faziletleri - ya latif havassı - ya latif zikri - ya latif fazileti ve sırları - ya latif isminin fazileti
Ya Latif Esmasının Fazileti

Ya Latif Esmasının Fazileti

  • “Ya Latif” ism-i şerifini zikre devam eden kimse huzura kavuşur, her şeyde başarılı olur.
  • İki rekat namaz kılıp ardından 100 defa “Ya Latif” ism-i şerifini zikreden kimsenin hacet ve dilekleri gerçekleşir.
  • Günde 129 defa “Ya Latif” ism-i şerifini zikreden kimse sıkıntı ve bunalımdan kurtulur.
  • Hasta olan bir kişi günde 100 defa “Ya Latif” ism-i şerifini okursa hastalıktan kurtulur. Yine aynı şekilde fakir olan bir kişi günde 100 defa “Ya Latif” ism-i şerifini okursa Allah’u Te’ala’nın keremi ile zengin olur.
  • Günde 698 defa (Bismillahi’l Latif) diye zikreden kimsenin her ne muradı varsa hasıl olur.
  • Günde 9 defa (Bismillahi’l Latif) diye zikreden kimsenin rızkı bol olur, ilahi tecellilere nail olur.Ya Latif Esmasının Fazileti

  • 9 defa (Allahü Latifun biibadihi yerzuku men yeşaü ve hüvel Kaviyyu’l Aziz) ayet-i kerimesini okumaya devam eden kimseye Allah’u Te’ala işlerinde kolaylıklar ihsan eder, rızkını bol eyler.
  • Korkuya kapılan veya zulme uğrayan kimse günde 160 defa (Ya Latifü la tüdrikuhül ebsaru ve hüve yüdrikul ebsar, ve hüvel Latifu’l Habir) ayet-i kerimesini okumalıdır. Allah’ın izni ile devam ederse korktuklarından emin olur, uğradığı zulümden muhafaza olur.
  • Her gün 133 defa “Ya Latif” ism-i şerifini okuyanların zor işleri kolaylaşır.
  • Tıbbın tedavisinden ümit kestiği bir hastaya “Ya Latif” ism-i şerifinin vefkini hayırlı bir saatte yazılır ve hastanın üzerine takılır. Daha sonra da hastanın iyi olması maksadı ile 16.641 kere “Ya Latif” ism-i şerifini bir sürahi suya ve hastanın üzerine okunup üflenir. Bu su hastaya üç gün içirilirse Cenab-ı Hakk’ın izniyle hastanın eceli gelmemiş ise şifaya kavuşur.

Kaynak: “İlahi Enerjiler ve Metafizik Çözüm” ve “İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitapları www.hezarfenyayinlari.comNot: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/

 Tavsiye Yazılar

bismillahi latif , ya latif fazileti ve sırları , latif esmasının sırları , esmaül hüsna faziletleri , esmaül hüsna sırları , ya latif esmasının faydaları , ya latif esmasının faziletleri , ya latif esmasının sırları .

psikolojik rahatsızlıklar için esmaül hüsna , allahın 99 ismi anlamı , esmaül hüsna .

Ya Latif Esmasının Fazileti , ya latif fazileti , ya latif sırrıya latif faziletleriya latif havassıya latif zikriya latif fazileti ve sırlarıya latif isminin fazileti .

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir