Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Aspirin ile kepeksiz muhteşem saçlar

Aspirin ile kepeksiz muhteşem saçlar

Aspirinin saça faydaları nelerdir, aspirin saç maskesi nasıl hazırlanır , saçtaki kepek nasıl gider , kepek nasıl geçer , bebek aspirinin saça faydaları nelerdir gibi sorularınıza bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız. Evde  aspirin ile hem zahmetsizce hem de çok ucuza hazırlayacağınız bu karışım ile kepeksiz muhteşem görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olabileceksiniz.

Saçlarda oluşan kepeğin nedeni bir çeşit mantardır ve bu mantar saç derinizin gözeneklerini kapatır, nefes almasına engel olur. Aspirin içerisinde bulunan kimyasal bileşenler kepeğe neden olan bu mantarları yok eder. Bu şekilde saç derinizin gözenekleri açılır, deriniz daha iyi nefes alır ve siz de muhteşem görünümlü saçlara sahip olursunuz.

Aspirin saç maskesi

Aspirin saç maskesinin derinizdeki kepeği yok etmesi için günlük olarak kullanmanız gerekir. Aspirin saç maskesi hazırlanışını ve kullanılan malzemeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 tablet aspirin
  • 3 yemek kaşığı şampuan

Hazırlanışı

  • Aspirinleri iyice havanda ezerek un haline getirin.
  • Normalde kullandığınız şampuanla aspirini karıştırın.
  • Duştayken saçlarınızı ıslatın ve tüm saçınızı kaplayana kadar bu karışımı uygulayın.
  • Beş dakika yıkamadan bekleyin ve ardından saçınızı durulayın.

Yukarıda tarifini verdiğimiz aspirin saç maskesi ile kepeklerden kısa süre içerisinde kurtulacak muhteşem saçlara sahip olacaksınız.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir