ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Boğaz çakrası nasıl açılır

Boğaz çakrası nasıl açılır

Boğaz çakrası nasıl açılır , boğaz çakrası beşinci çakramızdır, tiroid bezlerine paralel bir konumda boğazımızın  tam ortasında bulunur. Boğaz çakramız kendimizi ifade etmek, iletişim ve kişisel ihtiyaçlar için sorumluluk almakla ilgilidir. Fiziksel olarak iletişim, duygusal olarak bağımsızlık, zihinsel olarak akıcı düşünme ve ruhsal olarak güvenlik duygusu konularını yönetmektedir. İnsanlar ile ilişkilerinde başarılı olan kişilerin, spiker veya sunucuların, öğretmenlerin boğaz çakrasının dengede olduğu görülür. Bu tür kişilere baktığınızda genellikle sözel olarak düşüncelerini çok iyi aktarabilen, hitabeti güçlü, ikna edebilen, özgüven sahibi kişiler oldukları gözlemlenmektedir. 

Öyle anlar olur ki, söylemek istediklerimizi söyleyemediğimiz, düşüncelerimizi ifade etme fırsatımız olmadığı durumlarda adeta boğazımız düğümlenir. Bu şekilde söyleyemediğimiz her şey boğaz çakramızı olumsuz olarak etkiler ve zaman içerisinde çakramızın tıkanmasına sebep olur. Benzer şekilde yaşamak istediğimiz hayat tarzını yaşayamamamız, evimizin, arabamızın stilimizi yansıtmaması veya düşünce tarzımızı geliştiremememiz boğaz çakrasındaki dengesizliklere neden olabilir.

Boğaz çakrası nasıl açılır
Boğaz çakrası nasıl açılır

Vücudumuzdaki çakralarımızın tıkalı olması, dengede olmaması durumunda, vücudumuzdaki enerji akışı düzgün olmamakta, ruh ve beden sağlığımız olumsuz etkilenmektedir. Çakralarımızı aktive etme ve dengelemeye başladıkça, vücudumuzun içerisindeki enerji akışı düzenlenir, üzerimizde oluşan tıkanıklıklar kalkarak, özgüvenimiz yükselir ve Allah’ın izni ile iç huzurumuza kavuşmuş oluruz.

Boğaz çakrasının rengi mavi, mantrası “HAAAM”dır

Boğaz çakra durumları

Boğaz çakrasının az çalışması durumunda: Kişi kendini ifade etmekte zorlanır, düşüncelerini söyleyemez, içine atar. Özsaygı düşüklüğü, kişisel sorumluluklardan kaçma, asosyallik, bu çakranın az çalışmalarının göstergelerindendir.

Boğaz çakrasının çok çalışması durumunda: Kişi gereksiz yere ve çok fazla kendi hakkında konuşur, toplum içinde diğer insanların kendisine odaklanmasını  ister. Sürekli konuşarak ya da davranışları ile bir şekilde odağın kendi üzerinde toplanmasını başarır. Bu tür kişiler içinden geçen her şeyi filitre etmeden, düşünmeden söyleyebilir.

Boğaz çakrasının dengesizliği durumunda: Kendine güven, asosyallik, gevezelik, sorumluluktan kaçma, yalan söyleme alışkanlığı, ifade bozuklukları gibi davranış şekilleri boğaz çakrasının dengesizliğinden olabilir.

Boğaz çakrasının dengeli çalıştığı durumda: Kişi dengeli bir duygusal yaşama sahiptir. Boğaz çakrası aktif olan kişiler, kendini rahatça ifade edebilen, kendine güveni olan, gerektiği yerde gerektiği şekilde davranan ve konuşan, kendi tarzına sahip, kişisel sorumluluklarını bilen, dinlemeyi ve gerektiği zaman konuşmayı bilen insanlardır.

Boğaz çakrası nasıl açılır

Eterik Yağ Terapisi : Boğaz çakrasının olduğu bölgeye sabah kalktığımız zaman lavanta, nane, papatya, ekinezya, kişniş gibi bitki özlü yağlar ile 30 saniye kadar hafifçe masaj yapmak, boğaz çakrasını etkinleştirmeyi destekleyecektir.

Şifa Taşı Terapisi : Aquamarin, turkuaz, kalsedon gibi taşlar vücudumuza değecek şekilde kolye, bileklik olarak taşınabilir.

Meditasyon:

  • Aşağıdaki şekildeki dizlerinizin üzerine oturun.

  • Aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde baş parmaklarınız hariç diğer parmaklarınızı içeriden birbirine kenetleyin. Baş parmaklarınızın uçları birbirine dokunsun ve bunları biraz yukarı kaldırın.

 

  • Boğazınızın alt bölümünde yer alan boğaz çakranızın temsil ettiği bölgeye zihninizde odaklan.

  • Alçak sesle fakat net, anlaşılır bir şekilde “HAAAM” kelimesini tekrarlayın. Bu esnada rahat-relax olunmalı, boğaz çakra nedir, boğaz çakrasının önemi ve dengede olduğunda hayatımızı nasıl etkilemesi gerektiği düşünülmeli.
  • Yaklaşık 5-10 dakika, tamamen rahatlayana, zihniniz berraklaşana, susana kadar bu meditasyona devam edin.
  • Bu meditasyon günün aynı saatlerinde sessiz bir ortamda yapılmalıdır. Sabah namazı sonrası en uygun vakittir.

 “İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabı+kişiye özel hazırlanacak olan ametist taşı bileklik kargo dahil 80 TL. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp). www.hezarfenyayinlari.com

Not: Ametist doğal taş bileklik faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/ametist-dogal-tas-bileklik-faydalari/

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/Tavsiye Yazılar

Tavsiye Yazılar

çakralar nasıl açılır , çakra nedir nasıl açılır , çakra nasıl açılır , çakra açma yöntemleri , çakra açma meditasyonu , boğaz çakra olumlamaları , boğaz çakra taşları , çakra açma teknikleri , çakra meditasyonu

Boğaz çakrası nasıl açılır , boğaz çakrası nasıl şifalandırılır , boğaz çakrası nasıl dengelenir , boğaz çakrası temizliği .

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir