ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Ya Nur fazileti

Ya Nur fazileti

Ya Nur fazileti , bütün kainatı nuru ile nurlandıran, bütün varlığa akıl, iz’an, idrak veren, aydınlatan. Nur, ışık demektir. Nur, kainattaki tüm cisimleri içsel olarak saran kendisi görünmeyen ama güneş ışığı ile cisimlerin görünmesini sağlayan Yüce Allah’ın varlık ışığıdır. Ya Nur esması, arındırıcı nitelikteki esmalardandır. Zikirler bizim manyetik içsel gücümüzü arttırırlar. Manyetik enerji depoladıkça isteklerimiz bu kuvvetle dış ortama etki ederek Allah’ın ol demesi ile dileklerimizin gerçekleşmesini sağlar. 

Kur’an-ı Kerim ile gelen evrensel bilgilerin insanlarda kazandırdığı anlayışa ilahi ışık manasında Nur denilir. Nur Esması kuşkuyla Yüce Allah’a yakın olunamayacağını, zikirlerin kuşkuyla yapıldığında fayda sağlamayacağını gösterir. Nur esmasının ebced değeri 256’dır.

Ya Nur Esmasının Fazileti - ya nur sırrı - ya nur faziletleri - ya nur havassı - ya nur zikri - ya nur fazileti ve sırları - ya nur isminin fazileti - Ya Nur fazileti
Ya Nur fazileti

Esmaül Hüsna Sırları

Esmaül Hüsna’ın (Allah’ın sıfatları) insan ruhu ve bedeni üzerinde yaptığı etkiler, artık günümüzde yapılan bilimsel çalışmalar ile de kanıtlanmıştır. Bu bilimsel çalışmalardan birisi de, vücut enerji ve frekans dalgalarını ölçme alanında buluşları olan, Mısırlı Dr. İbrahim Abdülkerim tarafından yapılmıştır. Dr. Abdülkerim 3 yıl süren araştırmaları ve deneyleri sonucunda, Esmaül Hüsna’yı düzenli olarak zikretmenin, insanın ruhunda ve bedeninde olumlu etkileri olduğunu, vücuttaki biyoenerjiyi arttırarak organlara enerji verdiğini, güçlendirdiğini ve bedeni-ruhani birçok hastalığa şifa olduğunu tespit etmiştir.

Esmaların her biri taşıdıkları anlam itibariyle evrensel yasalarla paralellik içerisindedir. Esmaların yaşam süreçlerimiz üzerindeki etkisi hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar önemlidir. Esmaların edebi ve ahlaki yönlerini hayatımıza uygularsak, spiritüel pozitif enerjilerle donanır, fizik ve eterik bedene olumlu duygular yönlendirebiliriz.

Ya Nur fazileti

  • “Ya Nur” ism-i şerifini zikreden kimsenin kalbini iman nuru ve hikmet kaplar. Kalbinden taşan nur yüzünde de görülür.
  • Yemeğinin her lokmasını “Ya Nur” ism-i şerifini zikrederek yiyen kimse şifaya kavuşur.
  • Karanlık bir yerde kendinden geçinceye kadar “Ya Nur” ism-i şerifini zikreden kimse, ilahi nurlara mazhar olur. Kalbi nur ile dolar ve o nur ile kararmış kalpleri aydınlığa kavuşturur.
  • Nur Suresi’ni yedi, “Ya Nur” ism-i şerifini de 1.000 kere okuyan kimsenin kalbi nurlanır.
  • Şaşkınlık içinde bulunan ve yolunu şaşıran kimse ihlas üzere 256 defa “Ya Nur” ism-i şerifini okursa yolunu bulur ve maksadına ulaşır.
  • Her namazdan sonra 256 defa “Ya Nur” ism-i şerifini zikir eden insanın kısa zamanda gözlerindeki perde kalkar, basiret gözü açılır. Allah’ın izni ile istediği her şeyi rüyasında görür.

Kaynak: “İlahi Enerjiler ve Metafizik Çözüm” ve “İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitapları www.hezarfenyayinlari.com

Not: Esmaül Hüsna zikirlerinde süreklilik önemlidir. Yukarıdaki terkiplerden bir tanesi seçilip en az 41 gün devam edilmelidir. Zikre başlamadan önce bir kereliğine 2 rekat hacet namazı kılınmalıdır. Günlük zikirler eğer zaman belirtilmemiş ise sabah namazı kılındıktan sonra yapılmalıdır. Her zikir öncesi ve sonrasında 3 kez Peygamber Efendimiz (s.a.v) salavat-ı şerife okunmalıdır.“İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabı+kişiye özel hazırlanacak olan ametist taşı bileklik kargo dahil 80 TL. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp). www.hezarfenyayinlari.com

Not: Ametist doğal taş bileklik faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/ametist-dogal-tas-bileklik-faydalari/

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/Tavsiye Yazılar

Ya Nur Esmasının Fazileti , ya nur sırrıya nur faziletleriya nur havassıya nur zikriya nur fazileti ve sırlarıya nur isminin fazileti , Ya Nur fazileti .

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir