ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Kalp çakrası nasıl açılır

Kalp çakrası nasıl açılır

Kalp çakrası nasıl açılır , kalp çakrası nedir , kalp çakrası dördüncü çakramızdır. Kalp çakrası, göğsümüzün tam orta kısmında yer alır. Kalp çakrasının altındaki 3 çakra genellikle fiziksel alanla, yukarısındaki 3 çakra ise genellikle ruhsal alanla ilgilidir. Kalp çakra ise  fiziksel ve ruhsal buluşmanın yapıldığı yerdir. Şefkat, merhamet, bağışlama, fedakarlık bu çakranın alanına girer.  Sevgi merkezidir. Kalp çakrasının rengi yeşil, elementi hava, mantrası “YAAAM”dır.

Bu çakranın açık olması karşıdaki insanın tüm karakterini görebilir. Kalp gözünün açık olma durumu da kalp çakrasıyla alakalıdır denilebilir. Kalbimiz bütün niyet, duygu ve inançlarımızı anında anında frekans olarak yaymaya başlar ve fiziksel evrene gönderilir orada kuvveti oranında vücut bulur. Yani niyetlerimiz kalbimizin yaydığı enerji sayesinde dünyayla iletişim halindedir ve kalbimizden geçen ne varsa sürekli evrene ben bu şekilde düşünüyorum diye enerji frekansları yollar.kalp çakrası nedir , kalp çakrası dördüncü çakramızdır. Kalp çakrası, göğsümüzün tam orta kısmında yer alır. Kalp çakrasının altındaki 3 çakra genellikle fiziksel alanla, yukarısındaki 3 çakra ise genellikle ruhsal alanla ilgilidir. Kalp çakra ise  fiziksel ve ruhsal buluşmanın yapıldığı yerdir. Şefkat, merhamet, bağışlama, fedakarlık bu çakranın alanına girer.  Sevgi merkezidir. Kalp çakrasının rengi yeşil, elementi hava, mantrası “YAAAM”dır

Bu çakranın açık olması karşıdaki insanın tüm karakterini görebilir. Kalp gözünün açık olma durumu da kalp çakrasıyla alakalıdır denilebilir. Kalbimiz bütün niyet, duygu ve inançlarımızı anında anında frekans olarak yaymaya başlar ve fiziksel evrene gönderilir orada kuvveti oranında vücut bulur. Yani niyetlerimiz kalbimizin yaydığı enerji sayesinde dünyayla iletişim halindedir ve kalbimizden geçen ne varsa sürekli evrene ben bu şekilde düşünüyorum diye enerji frekansları yollar.

Vücudumuzdaki çakralarımızın tıkalı olması, dengede olmaması durumunda, vücudumuzdaki enerji akışı düzgün olmamakta, ruh ve beden sağlığımız olumsuz etkilenmektedir. Çakralarımızı aktive etme ve dengelemeye başladıkça, vücudumuzun içerisindeki enerji akışı düzenlenir, üzerimizde oluşan tıkanıklıklar kalkarak, özgüvenimiz yükselir ve Allah’ın izni ile iç huzurumuza kavuşmuş oluruz.

Bir şeylere niyetlenip hayalini kurduğumuzda doğrudan kalbimiz o şeyin enerjisini evrene yaymaya başlar. Hemde beyinden beşbin kat daha kuvvetle… Biz isteyelim veya istemeyelim farketmez. İçten içe neyi hissedersek evrene sürekli o mesajın frekansını yayarız, olumlu yada olumsuz. Aslında beynimizde düşündüğümüzden çok daha fazla hislerimizin etkisi olduğunu görebiliriz.

Sadece dilimizle söylemek veya düşünmek tam olarak yeterli değildir. Hislerimizi ve hayal gücümüzü de işin içine katmamız gerekir. Eğer bir araba almak istiyorsak kendimizi o arabanın içinde hayal edip hissedebilmeliyiz. Elle tutulacak kadar ayrıntılarına girip tefekkür etmeliyiz. Bu şekilde en yüksek frekansa çıkmış ve potansiyelimizi kullanmış oluruz. Eğer dilimizle söylediğimiz şeyler farklı gözümüzün önüne gelen görüntü ve hislerimiz daha farklıysa; aslında dilimizin söylediğinin tam tersinde frekans yayıyoruz demektir. Kalp gözünün açık olaması,  kalp gözüyle görmek  deyimlerinde neden özellikle kalp üzerinde durulduğunu, Spiritüel kişilerin neden inanç üzerinde çok fazla durduklarını böylece biraz olsun anlamış oluyoruz.

Kalp çakrası durumları

Kalp çakrasının az çalışması durumunda: Kişi sevgi sıkıntısı çeker. Karşılığında bir şeylerin olmaması durumunda sevmekte zorluklar yaşayabilir. Birden bire hüzünlenebilir.

Kalp çakrasının çok çalışması durumunda: Her şeye karşı fazlasıyla merhamet ve sevgi besler. Hiçbirşeye en ufak bir zarar vermek istemez. Et yiyeceğine vejeteryanlığı tercih edebilir. Hatta bitkileri zarar vereceğini düşünerek dalından elmayı koparıp yiyememe gibi durumların olması olasıdır. Bezen bunların iyi olduğu düşünülse bile aşırıya kaçmamak ve dengeli olmakta önemlidir.

Kalp çakrasının dengesizliği durumunda: Kontrolsüz duygular, ani hüzünlenmeler, sevgi problemleri, hislerin körelmesi kalp çakrasıyla ilgili dengesizlikler olabilir. Timus bezindeki düzensizlikler de kalp çakrasının alanına girer.

Kalp çakrasının dengeli çalıştığı durumda: Kişi dengeli bir duygusal yaşama sahiptir. Bu çakrası aktif olan kişiler; sevmeyi bilen, inançları kuvvetli, hem kendine hem insanlara faydalı olmaya çalışan kişilerdir.

Kalp çakrası nasıl açılır

Eterik Yağ Terapisi : Kalp çakrasının olduğu bölgeye sabah kalktığımız zaman biberiye, nane, çay ağacı, lavanta, adaçayı, gül gibi bitki özlü yağlar ile 30 saniye kadar hafifçe masaj yapmak, kalp çakrasını etkinleştirmeyi destekleyecektir.

Şifa Taşı Terapisi : Pembe kuvars , malakit, zümrüt, yeşil yeşim gibi taşlar vücudumuza değecek şekilde kolye, bileklik olarak taşınabilir.

Meditasyon:

  • Aşağıdaki şekildeki bağdaş kurarak oturun.

 

  • Aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde her iki elinizin baş ve işaret parmaklarınızın ucunu birbirine dokundurun.

  • Aşağıdaki resimdeki gibi, sol elinizi sol dizinizin üzerine, sağ elinizi göğüs kemiğinizin alt tarafına koyun.

  • Kalp çakranıza ve omurgada kalp hizasında temsil ettiği bölgeye zihninizde odaklan.

  • Alçak sesle fakat net, anlaşılır bir şekilde “YAAAM” kelimesini tekrarlayın. Bu esnada rahat-relax olunmalı, kalp çakra nedir, kalp çakrasının önemi ve dengede olduğunda hayatımızı nasıl etkilemesi gerektiği düşünülmeli.
  • Yaklaşık 5-10 dakika, tamamen rahatlayana, zihniniz berraklaşana, susana kadar bu meditasyona devam edin.
  • Bu meditasyon günün aynı saatlerinde sessiz bir ortamda yapılmalıdır. Sabah namazı sonrası en uygun vakittir.

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bronzit-tasinin-faydalari/

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/

www.hezarfenyayinlari.com

Tavsiye Yazılar

çakralar nasıl açılır , çakra nedir nasıl açılır , çakra nasıl açılır , çakra açma yöntemleri , çakra açma meditasyonu , solar pleksus çakra olumlamaları , solar pleksus çakra taşları , çakra açma teknikleri , çakra meditasyonu

Solar pleksus çakra nasıl açılır , solar pleksus çakra nasıl şifalandırılır , solar pleksus çakra nasıl dengelenir , solar pleksus çakra temizliği .

 

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir