ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Solar pleksus çakra nasıl açılır

Solar pleksus çakra nasıl açılır

Solar pleksus çakra nedir , solar pleksus çakra nasıl açılır , üçüncü çakra olarak kabul edilen Solar Plexus çakra, mide, göbek çakrası ya da güneş sinir ağı olarak da adlandırılır  rengi sarıdır. Metabolizma, sindirim sistemi, korku, heyecan, içe dönüş, temel ve karmaşık duygu değişimleri, özsaygı ve özgüven gibi konularla ilgilidir. Karın boşluğunda bulunur ve yayılımı Güneş’e benzetildiği için Solar Plexus olarak adlandırılır. Solar Plexus; fiziksel olarak sindirim, zihinsel olarak kişisel güç, duygusal olarak açık sözlülük ve ruhsal olarak da büyüme ve gelişim konularını yönetmektedir.

Vücudumuzdaki çakralarımızın tıkalı olması, dengede olmamasıı durumunda, vücudumuzdaki enerji akışı düzgün olmamakta, ruh ve beden sağlığımız olumsuz etkilenmektedir. Çakralarımızı aktive etme ve dengelemeye başladıkça, vücudumuzun içerisindeki enerji akışı düzenlenir, üzerimizde oluşan tıkanıklıklar kalkarak, özgüvenimiz yükselir ve Allah’ın izni ile iç huzurumuza kavuşmuş oluruz.

Solar pleksus çakra nasıl açılır
Solar pleksus çakra nasıl açılır

Solar pleksus çakra nedir

Solar Pleksus Çakra üçüncü çakramızdır. Göbek deliğinin üstünde bulunur. Mücadeleci güç, kuvvet, iktidar, amaçlarımız, niyetlerimiz ile alakalı çakramızdır. Ayrıca benlik yani  ego merkezimizdir  diyebiliriz. Diğer bir değişle kişinin evrendeki yerini bilmesiyle ilgi çakrasıdır.

Ateş tabiatlı çakramız olduğundan dolayı öfke, sinir, kin, asabilik duyguları, azim, başarılı olma, liderlik solar pleksus çakramızın alanına girer.

Solar pleksus çakranın rengi sarı, elementi ateş, mantrası “RAAAM”dır

Solar pleksus çakra durumları

Solar pleksus çakranın az çalışması durumunda: Panik atak, depresyon, bunalım, kararsızlık, emin olamama, mutsuzluk ve öfke sıkıntıları görülebilir. Kontrolsüz duygular oluşur. Kişi duygularını engelleyebilir. Astral olarak ta akıl karışıklıklarına yol açtığı söylenebilir.

Solar pleksus çakranın çok çalışması durumunda: Benciklik had safhadadır. Her durumda önce kendilerini düşünürler, başkalarını önemsemezler. Alttan alma diye tabir edilen duruma rastlamak çok zordur bu tarz kişilerde. Öfke problemi yaşayabilirler. Çabucak ve küçük şeylere bile sinirlenebilirler.

Solar pleksus çakramızın dengesizliği durumunda: Duygusal dengesizliklerle de uğraşmak durumunda kalırız. Kontrolsüz duygular, ani tepkiler, duyguların bastırılması bu çakraların dengesizliğiyle alakalıdır. Böbrek üstü bezlerindeki problemler mide çakrası ile ilgili olabilir.

Solar pleksus çakramız dengeli çalıştığı durumda: Kişi dengeli bir duygusal yaşama sahiptir. Bu çakrası aktif olan kişiler; kendinden emin, mutlu, kararlı, sakin ve huzurlu kişilerdir.

Solar pleksus çakra nasıl açılır

Eterik Yağ Terapisi : Solar pleksus çakranın olduğu bölgeye sabah kalktığımız zaman limon, zencefil, kekik, melisa, mür, günlük ağacı, köknar ağacı gibi bitki özlü yağlar ile 30 saniye kadar hafifçe masaj yapmak, solar pleksus çakrayı etkinleştirmeyi destekleyecektir.

Şifa Taşı Terapisi : Amber, kaplan gözü gibi taşlar vücudumuza değecek şekilde kolye, bileklik olarak taşınabilir.

Meditasyon:

  • Aşağıdaki şekildeki gibi dizlerinizin üzerine oturun, sırtınız düz olsun, kendinizi sıkmayın, rahat bırakın.

  • Ellerinizi aşağıdaki şekilde solar pleksusun biraz altında, midenizin (karnınızın) önünde birleştirin. Parmaklar karşıya bakacak şekilde birbirine dokunsun. Başparmaklarınızı çapraz olacak şekilde birleştirin. Diğer parmaklar düz dursun, bu önemlidir. 

  • Solar pleksus (göbek) çakraya ve göbeğin biraz üstünde, omurgada temsil ettiği bölgeye odaklanın.

  • Alçak sesle fakat net, anlaşılır bir şekilde “RAAAM” kelimesini tekrarlayın. Bu esnada rahat-relax olunmalı, solar pleksus (göbek) çakra nedir, solar pleksus (göbek) çakranın önemi ve dengede olduğunda hayatımızı nasıl etkilemesi gerektiği düşünülmeli.
  • Yaklaşık 5-10 dakika, tamamen rahatlayana, zihniniz berraklaşana, susana kadar bu meditasyona devam edin.
  • Bu meditasyon günün aynı saatlerinde sessiz bir ortamda yapılmalıdır. Sabah namazı sonrası en uygun vakittir.

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bronzit-tasinin-faydalari/

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/

www.hezarfenyayinlari.com

Tavsiye Yazılar

çakralar nasıl açılır , çakra nedir nasıl açılır , çakra nasıl açılır , çakra açma yöntemleri , çakra açma meditasyonu , solar pleksus çakra olumlamaları , solar pleksus çakra taşları , çakra açma teknikleri , çakra meditasyonu

Solar pleksus çakra nasıl açılır , solar pleksus çakra nasıl şifalandırılır , solar pleksus çakra nasıl dengelenir , solar pleksus çakra temizliği .

 

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir