Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Ya Rahman esması faziletleri

Ya Rahman esması faziletleri

Ya Rahman esması faziletleri , Esmaları, Allah’ın güzel sıfatlarını zikrederseniz, kozmik alanda titreşim meydana getirerek, esmaların görevlileri olan enerji kuvveleri (ruhaniler) size ilgili konularda yardımcı olurlar. Enerji tezahürleri karşısında aklınıza gelmeyecek maddi ve manevi güzellikler yaşarsınız. Esmaü’l Hüsna’ın (Allah’ın sıfatları) insan bedeni ve ruhu üzerinde yaptığı etkiler, artık günümüzde yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde de ispatlanmıştır. Bu bilimsel çalışmalardan birisi de, vücut enerji ve frekans dalgalarını ölçme (biyogeometri bilim dalı) konusunda icatları olan, Mısırlı Dr. İbrahim Abdülkerim tarafından yapılmıştır. Dr. Abdülkerim 3 yıl süren deney sonucunda, Esmaü’l Hüsna’yı düzenli olarak zikretmenin, insanın ruhunda ve bedeninde olumlu etkileri olduğunu, vücuttaki biyoenerjiyi arttırarak organlara enerji verdiğini, güçlendirdiğini ve birçok hastalığa şifa olduğunu tespit etmiştir.

Rahman, yarattığı bütün canlıları affeden, onlara rahmet ve merhamet eden, her anda, her demde, onları hayırlı-hayırsız, said-şaki, mahbub-menfur diye ayırmaksızın cümle mahlukatına rahmet ve hayır murad edendir O, celle-celaluhu… Rahman olan Allah sonsuz merhametini ve lütfunu görünen ve görünmeyen her şeyde tecelli ettirir. İnsan bu görünen ve görünmeyen nimetlerin Allah’ın emrine boyun eğmiş birlikteliği ile hayatını devam ettirir.

Allah her gün toprağın içinden milyonlarca tohumu filizlendiren, bu bereketli toprakla yerin altındaki 4.500 derece sıcaklıktaki dev kütleyi saklayıp örten, gökten tonlarca berrak su indiren, aynı anda dünyanın her yerinde milyarlarca canlıya rızık veren, her an ciğerlerimize dolan oksijeni yaratan ve hayat veren sayısız nimetleriyle yarattıklarını çevreleyendir.

Ya Rahman esması faziletleri
Ya Rahman esması faziletleri

Ya Rahman esması faziletleri

Rahman, kullarının bütün ihtiyaçlarını giderir ve onlara yardım eder. Nimetlerini kullarından esirgemez ve bunları karşılıksız olarak verir. Bu nimet vermesi de asla bitmez.

  • Farz namazlarının ardından 100 defa “Ya Rahman-u Ya Rahim” ism-i şeriflerini zikreden kimse; Allah’u Te’ala’nın rızasını kazandığı gibi, unutkanlık, gaflet ve katı kalplilikten kurtulur.
  • Günde 100 defa “Ya Rahman” ism-i şerifini zikreden kimsenin kalbi yumuşar ve merhamet sahibi kimselerden olur.
  • Cuma günü ikindi namazından sonra yüzünü kıbleye dönerek, güneş batıncaya kadar ağır ağır “Ya Allah Ya Rahman” zikri ile meşgul olarak, Cenab-ı Hakk’tan muradını isteyen kimseye, Hz. Allah c.c. kısa zamanda dilediğini verir.
  • Günde 290 defa “Ya Rahman” ism-i şerifini zikreden kimsenin hayırlı istekleri Allah’ın izni ile gerçekleşir ve zalim kimselerden de muhafaza olunur.
  • Günde 298 defa “Ya Rahman” ism-i şerifini okuyan kimse ilahi lütuflara nail olur.

Kaynak:İlahi Enerjiler ve Metafizik Çözüm” ve “İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitapları www.hezarfenyayinlari.com

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bronzit-tasinin-faydalari/

Tavsiye Yazılar

Ya Rahman fazileti , Ya Rahman anlamı , Ya Rahman zikri , Ya Rahman esması , Ya Rahman kaç kere okunmalı , Ya Rahman faziletleri , Ya Rahman kaç kere çekilmeli , Ya Rahman esmasi , Ya Rahman esmasının fazileti .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir