Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Canlı su nasıl elde edilir

Canlı su nasıl elde edilir

Canlı su nasıl elde edilir , ruh ve beden sağlığımız için en temel gıda sudur. İsrail’de birisi doktora gittiğinde, hangi rahatsızlıktan dolayı gitmiş olursa olsun, önce tekrar bekleme odasına yollanır, yarım saat içinde içmek üzere 2 litre su verilir. Su hayattır, insanın olmazsa olmazıdır. Ölümsüzlüğün peşinden koşanların bir kısmı, ölümsüzlüğü suda aramışlardır.Yapılan bilimsel araştırmalar, suyun hafızasının ve kendisine özel bir kristal yapısının olduğunu, bu yapının da dış etkilere açık olup, etkilendiğini, yapısının bozulup ölü suya dönüştüğünü ortaya çıkarmıştır. Vücut metabolizmamızın sağlıklı çalışması, organların işlevlerini düzgün bir şekilde yerine getirebilmesi için canlı suya ihtiyacımız vardır. Biz eğer ölü bir su içersek bedenimiz de ölür, canlı su içersek hücrelerimize giden su da canlanır. Evimizde çok basit ve ucuza canlı su nasıl yapılır aşağıda sizlerle paylaşacağız, mutlaka yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Ölü Su

Suyun evlerimize kadar taşınabilmesi için basınca ihtiyaç vardır. Su, 80 metrelik bir boru sisteminden geçtiği zaman borudaki basınçtan dolayı canlılığı yok olur, suyun kendi hareketliliği bozulur. Suda, çift helezon şeklinde spiral hareket vardır. Bu da, suyun kristalinin oluşmasını sağlar. Suyun evlerimize gelirken uygulanan basınç spiral hareketine zarar verir, kristal yapısını da bozar. Kristal şekil olmayan yerde, geometri de yoktur. Böylece, bilgi de oluşamaz ve netice olarak suyun içerisindeki canlılık da yok olur.

Canlı Su Mükemmel Çözücü ve Şifadır 

Vücudumuz tüm işlevlerini, yegane eritici, çözücü olan su sayesinde gerçekleştirir. Vücudumuzun neminin dengede tutulması, yediğimiz besin maddelerinin emilmesi, emilen bu gıdaların hücrelerimize taşınması, vücudumuzdaki fazlalıkların ve zararlı maddelerin eritilerek dışarı atılması hep su ile gerçekleştirilmektedir. Vücudumuz, Yaratıcı’mızın mükemmel bir sanat eseri olarak işlevini sürdürmektedir. Biz insanoğlu, fıtratımıza uygun olmayan yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları ile bu mükemmel işleyen sistemi bozmakta, hastalanmaktayız.

Su hayattır. Nitekim, Allah (c.c.), “Her şeyi su ile hayatlı kıldım” (Enbiya 30) buyurur. “Onun arşı su üzerindedir.” (Hud 7) ayetinden de, insan hayatının en temelinde su olduğu bildirilmektedir.

Artık, bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Su, yüksek derecede bir yapıya sahiptir. Ve bu yapılar sayesinde, su vücudumuzdaki benzer titreşimleri içeren birçok hastalıkları şifa olabilir. Alzheimer rahatsızlığına kadar, beyinlerimizin kıvrımlarına yerleşmiş olan hafif ve ağır metal tortularını bile sökebilir.

Yaşlandıkça damarlarımız ve beynimizdeki sinir iletişim bağları kireçlenir. Bilgiyi iletmek için, köprü kurulamadığından unutkanlık başlar. Oluşan kireçleri çözebilmek için çok kuvvetli bir çözücü olan canlı suya ihtiyaç vardır.

İsrail’de birisi doktora gittiğinde, hangi rahatsızlıktan dolayı gitmiş olursa olsun, önce tekrar bekleme odasına yollanır, yarım saat içinde içmek üzere 2 Litre su verilir. Ve bu suyu içtikten sonra, hala şikayetleri varsa, bundan sonra muayeneye kabul ederler. İsrail’de bu bir gelenektir.  İsrail’de, yapılan araştırmalarda aniden ortaya çıkan hastalıkların, % 80’ini, sadece su içerek iyileştirilebileceğini görmüşler. Su, çözelti maddesi olarak vücutta biriken tüm atıkları, dışarı taşımak için kullanılıyor.  Burada, suyun miktarı kadar, kalitesi de önemlidir.

Su, mükemmel bir çözelti maddesidir ve her şeyi kendine bağlayabilecek özelliktedir. Bu nedenle, su içmek, ruh ve beden sağlığımız için gerçekten çok önemlidir. Bedenimiz, kendi kendisini, iyileştirebilecek donanıma sahiptir. Bedenimizin hastalıklardan temizlenip sağlığına kavuşması için eski temiz haline gelmesi gerekir. Bunun için de, vücudumuzdaki hastalıklı hücreleri, maddeleri çözen suya ihtiyacımız vardır. Hastalanmamak, hastalıklarımıza şifa bulmak için içtiğimiz suyun canlı su olması gerekir. Peki bu canlı su nedir, nası elde edilir?

Canlı su nedir?

Canlı suyun varlığı kadar ölü, sağlıksız, hatta hastalık yapıcı su da vardır. Canlı su içen kişinin daha sağlıklı olacağını, ölü, sağlıksız su içenlerin ise hastalanma ve hatta ölme risklerinin olduğu bilinmektedir.

Temiz içilebilir kaynak suları araştırılırken bazı farklılıkların suya canlılık kattığı gözlemlenmiştir. Canlı suyun özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz. 

 • Suyun temiz olması: Suyun bir hafızası olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Suyun temiz olması için hem hastalık yapıcı mikro-organizmaların, kimyasalların, ağır metallerin vs. olmaması hem de hafızasının temiz olması gerekir.
 • Suyun oksijen yönünden zengin olması
 • Suyun mineral yönünden zengin olması: Vücudumuzda 84 mineral bulunmaktadır.
 • Suyun altıgen yapıda olması: Suyun küme yapısının küçük olması.
 • Suyun vücut yapısında uygun pH seviyesinde olması
 • Suyun antioksidan (ORP değerinin) yüksekliği
 • Suyun Aktive Hidrojen içeriğinin olması 

Yukarıda saydığımız özellikler bir suyun canlılığını belirlemeye yardımcıdır. Şifalı sular incelendiğinde, yukarıda belirtilen özellikleri içerdikleri görülmektedir. Bu suları tüketen toplumların uzun ve sağlıklı bir ömür yaşadıkları gözlemlenmiştir. Sağlıklı ve uzun yaşayan bu toplulukların ileri yaşlarda da bebek sahibi olabildikleri, kanser ve diğer tüm yetişkin hastalıklarından uzak ,120 yaşlarına kadar yaşadıkları görülmektedir.

Evde Canlı su nasıl elde edilir

Canlı su nasıl elde edilir , canlı suyun özelliklerinden ve öneminden bahsettikten sonra gelelim, basit bir şekilde evinizde nasıl canlı su elde edebileceğinize. Canlı su elde etmenin bir kaç yöntemi bulunmaktadır. Evinizde canlı su elde etmek için kullanacağınız su, mümkünse içilebilir özellikte doğal kaynak suyu olmalıdır. Bu suyu evinize getirirken topraktan yapılmış testi ya da kapağı bile cam olan cam şişeler kullanmalısınız. Doğal kaynak suyu bulmak mümkün değilse musluktan akan arıtılmış suyu ya da satın aldığınız damacana suyu kullanabilirsiniz.

 • Doğal dağ taşları: Kolayca temin edebileceğiniz dağ taşları ile çok düşük maliyete ömür boyu kaliteli su içebilirsiniz. Suyun bir enerjisi vardır. Su, nasıl içerisine konulduğu kabın şeklini alıyorsa, aslında o kabın enerjisini de üzerine alır. Bu nedenle, plastik şişelerdeki su, plastiğin enerjisini kopyalar. Canlı su elde etmek için, öncelikle suyu, cam, testi ya da porselenden yapılmış kabın içerisine koymalıyız. Sonra, bu suyun içerisine ametist, pembe kuvars gibi dağ taşlarından birini güzelce yıkayıp koymalıyız. Taşları suyun içerisine koyup, 1-2 saat bekledikten sonra suyu içebilirsiniz. Böylece, suya tekrar hafızasını hatırlatıp, onu canlandırmış oluruz. Taşlarla canlandırılan su, şeker gibi tatlı ve yumuşak olur. Su kullanılmadan kalırsa yosun tutabilir. Aslında yosunlanma da bir canlanma belirtisidir. Yosun tutsa bile taşları ara sıra yıkayarak tekrar yerine koymalıyız. Ömür boyu aynı taşları kullanabilirsiniz.  Bu, hem çok kolay, hem çok ucuz, hem de çok basit bir metottur. Bu metot, Anadolu’da eski insanların uyguladığı yöntemlerdendir.
 • Tuz ile canlandırma: Bir bardak suyun içerisine yarım çay kaşığı doğal kaya tuzu ilave ederek, aynı kanımızın değerlerine sahip bir çözelti elde edebiliriz. 
 • Suyu dondurmak: Su, dondurulmak suretiyle kendi asli yapısı olan kristallerine kavuşuyor. Buz haline gelen su cam sürahide çözüldükten itibaren 8-12 saat içerisinde tüketilirse sağlıklı bir su içilmiş olur.

Not: Suyu içmeden önce sesiniz suya ulaşacak şekilde mutlaka Besmele okumalısınız. İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi kitabında Besmele-i Şerife’nin sırları detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. www.hezarfenyayinlari.com

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Tavsiye yazılar

evde canlı su nasıl elde edilir , canlı su nasıl elde edilir , canlı su nasıl yapılır , su nasıl canlandırılır , su nasıl canlandirilir , suyu nasıl canlandırılır , suyu canlandırma yöntemleri , suyu nasil canlandirabiliriz . canlı su nedir , canlı su ne demek , su canlandırma , suyu canlandırmak , suyu canlandırma , suyu canlandirmak .

canlı su nasıl elde edilircanlı su nereden bulunursu canlandırma yöntemlericanlı su arıtma cihazısu nasıl canlandırılırcanlı su yapımıevde canlı su nasıl yapılır .

 

 

Hakkında admin

Bir yorum

 1. Bu çok değerli bilgiler için teşekkür ederim bu yazıyı da mutlaka okuyun çok faydalı
  https://www.hayatvesaglik.net/halsizlik-ve-yorgunluk-nasil-gecer/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın