Ana Sayfa / Dua / Unutkanlık için okunacak dua

Unutkanlık için okunacak dua

Unutkanlık için okunacak duaErbaini idrisiyye altıncı ismi şerif fazileti , Allah-u Te’ala, İdris (a.s.) a kırk ismi şerif-i öğretmiştir. Bu ismi şerifler ile yapılan duaların,  hızlı bir şekilde tesir ettiği, ulema, evliya ve kutuplar tarafından da belirtilmektedir. Bu isimleri düzenli olarak zikredenler hayatlarında belirgin bir şekilde maddi manevi zenginliklerin ortaya çıktığı gözlemlenmektedir. 40 Erbaini İdrisiyye’nin her birinin farklı havassı, faziletleri vardır. Bu yazımızda, Erbaini idrisiyye altıncı ismi şerif fazileti nedir, ne şekilde zikredilmesi gerekiyor, onu anlatacağız.

Unutkanlık için okunacak dua-zihin açmak için edilen 2 dua hangisi -  unutkanlığa iyi gelen dua - zihin açma duası - unutkanlık için dua - erbaini idrisiyye altıncı ismi şerif -, erbaini idrisiyye altıncı isim fazileti
Unutkanlık için okunacak dua

Allah-u Te’ala bu isimleri İdris ((Aleyhisselam) a indirmiş, bunların bereketiyle kavmine karşı ona yardım etmiş. Onu kavminin yanlış işlerinden kurtarmış, onlar da ona tabi olarak feraha ermişlerdir. Sonra, Allah (c.c.) bu isimleri İsa (a.s.) ve Peygamber Efendimiz (s.a.v.) e öğretmiştir. Bu isimler evliyaların adeta silahıdır.

Bunlardan her biriyle yapılan duaya icabet çok çabuk olacağından her biri ismi azam olarak kabul edilmiş, Hepsine ise Esma-i Azam (En büyük isimler) olarak adlandırılmıştır. Evliyaullahtan birçoğu en yüksek makamlara sadece bu isimlerin bereketiyle vasıl olmuşlardır. Ebu Talip Elmekki ks. bu isimleri Cuma günü okunacak dört kıymetli zikirden biri olarak beyan etmiştir.

Bu isimleri zikretmekle meşgul olanların üzerinde bu isimlerin bereketi süratle belirgin olur. Ancak bunun şartı takvaya riayet ve halis niyettir. Bu isimleri okuyacak kimseler, öncelikle niyet ve itikat (bunların tesirine inanç) ları güzel olmalıdır. 

Bu ismi şerifleri zikretmeye başlamadan önce en az 100 kere tövbe, istiğfar ve salavat-ı şerife okunmalıdır.

Unutkanlık için okunacak dua

Yâ Kayyumu fela yefütü şey’ün min ılmihi vela yeudühü, Yâ Kayyum.

  • Okuduğu bir yazıyı ya da kendisine söylenenleri çabuk unutan kişiler yukarıda belirtilen Erbaini idrisiyye altıncı ismi şerif-i 41 gün boyunca günde 21 kere zikretmelidir. Ara vermeden sabah namazından sonra zikredilmesi tavsiye olunur.
  • Hafızası zayıf olanlar ve anlama güçlüğü çekenler, bu ism-i şerifi her gün sabah namazının sünnetiyle farzı arasında 27 kere, diğer bir rivayete göre sabah namazından sonra 100 kere okumalıdır. Bu zikre devam edilirse Allah-u Te’ala kişinin kalbini nurlandırır. Artık o kişi işittiği her şeyi kolaylıkla kavrar, ezberlediğini unutmaz, hatta insanlara öğretmeye başlar.

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Yazılar

unutkanlığa iyi gelen dua , unutkanliktan kurtulmak için dua ,

zihin açıklığı için okunacak dua , hafızayı güçlendiren dua , zihin açıklığı için okunacak dua , zihin açıklığı duası , zihin açıklığı için dua , erbaini idrisiye 6. ismi şerif , erbaini idrisiye altıncı ismi şerif , unutkanlık duası .

zihin açmak için edilen 2 dua hangisi ,  unutkanlığa iyi gelen dua , zihin açma duası , unutkanlık için dua , erbaini idrisiyye altıncı ismi şerif , erbaini idrisiyye altıncı isim fazileti .

unutkanlık için okunacak dua , erbaini idrisiyye altıncı ismi şerif fazileti , esmai idrisiyye altıncı ismi şerif fazileti , erbain idrisiye duası , altıncı ismi şerif faziletierbaini idrisiyyeerbaini idrisiyye fazileti .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.