ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / Dua / iç sıkıntısını gidermek için okunacak dua

iç sıkıntısını gidermek için okunacak dua

İç sıkıntısını gidermek için okunacak dua , öncelikle unutmamak gerekir ki hiçbir sıkıntı, üzüntü, karşılaşmış olduğumuz zorluklar kalıcı değildir. Bu dönemler de yapmamız gereken öncelikle kendimiz hakkında bir öz eleştiri yapmak. Hayatımızı bir gözden geçirmek, nerelerde hata yapıyoruz, kimleri kırdık, üzdük ya da üzmeye devam ediyoruz. Ya da sadece dünyanın zevkine sefasına kapılıp Yaratıcımızı, yaratılış gayemizi mi unuttuk, ibadetlerimizi mi aksatıyoruz. Unutmamalıyız kalp ancak Allah’ı anmakla, zikirle mutmain olur (huzura erer). 

Hayatımızdaki sıkıntıları atlatabilmek için tabi ki çalışacağız, çabalayacağız, çözüm yolları arayacağız. Bu sıkıntılı dönemlerimizi atlatabilmek için en önemli silahımız dualar ve Esmaül Hüsna zikirleridir. Maddi sıkıntılarımız mı var, eşimiz ile aramızda sorunlar mı var, tabi ki öncelikle çalışıp çabalayacağız, hatalarımızı düzeltmeye çalışacağız. Bunları yaparken de dua ve Esmaül Hüsna zikirlerimize devam edeceğiz.

İç sıkıntısını gidermek için okunacak dua
İç sıkıntısını gidermek için okunacak dua

İç sıkıntısını gidermek için okunacak dua

Her gün, aşağıdaki mübarek zikri yüzer defa okuyan kimsenin sıkıntılarını, Allah c.c. giderir. Gönül rahatlığı ihsan eder. Hiç tahmin etmediği yerden rızkını verir. ُ

“La ilahe illellahül melikül hakkul mübiyn.”

Sıkıntılı dönemlerde yapacağımız dua

Geceleyin kalkıp Allah rızası için 4 rekat namaz kılın. Her rekatta Fatiha Suresi’ni, ardından da, 10 kere Ayet-el Kürsi’yi okuyun. Namaz tamamlanınca başınızı ve elinizi göğe kaldırarak aşağıdaki duayı okuyun:

“Allahümme inni eselüke Ya Allah Ya Allah Ya Allah Ya Hayy Ya Kayyüm Ya men la tehuzühü sinetün vela nevm ve eselüke Allahümme bi hürmeti ayetel kürsi indeke en tefalli mahüve keza keza ve en tevelleni fi cemi mearibi ve mekasidi vema etlübü minke illa keza ve keza.” Bu duayı sık sık yaparsanız hayırlı olur.

Ruhu darlanıp uyuyamayan kimsenin okuyacağı dua

“Allahümme ğaratin nücumü ve hedeetil uyunü ve ente hayyün kayyumün la te’huzüke sinetün ve la nevm, ya hayyü ya kayyumü ehdi’leyli ve en’ım ayni.”

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Tavsiye Yazılar

içindeki sıkıntıyı gidermek için dua , sıkıntıyı gidermek için okunacak dua , içindeki sıkıntıyı gidermek için okunacak dua , sıkıntıları gidermek için hangi dua okunur , içinin sıkıntısını giderecek dua

sıkıntı stres duası , iç sıkıntısına okunacak dua , iç sıkıntısı için esmaül hüsna , stresten kurtulmanın yolları psikoloji , stresi azaltmak için dua , can sıkıntısına iyi gelen dua , iç rahatlatan dua , stresten kurtulmak için okunacak dua .

İç sıkıntısını gidermek için okunacak dua iç daralmasına dua , iç sıkıntısı için okunacak dua , stresi azaltan dua , stres için okunacak esma , stres duası , stres için dua .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir