Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / kolayca zayıflamanın yolları

kolayca zayıflamanın yolları

Kolayca zayıflamanın yolları , bu tavsiyelerimize uyarak kısa sürede kolayca fazla kilolarınızdan kurtularak sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Yaş ilerledikçe metabolizma hızımız yavaşlar, sağlığımıza ve hayatımıza özen göstermezsek kilo almaya başlarız. Aşırı kilo görüntü bakımından hoş olmamasının yanı sıra bir çok hastalığın da tetikçisidir. Yapılan araştırmalara göre 20 yaşın üzerinde kişiler ortalama her yıl yarım kilo almaya başlıyor. Diyetisyen Emre Uzun’un önerileri ile metabolizmamızı hızlandırarak, her yıl istemeden kilo alımına engel olarak hem daha fit hem de sağlıklı bir yaşam sürebiliriz.. Bu kışı fit geçirmek isteyenler aşağıda vereceğimiz 10 basit tüyo ile kilolara veda edebilirsiniz. Aşağıda sizlerle kolayca zayıflamanın yolları nı paylaşacağız.  kolay zayıflamanın yoluen etkili zayıflama kürühızlı kilo vermenin yollarıhızlı zayıflama yöntemlerihızlı zayıflamanın yollarızayıflama yöntemleri . 

Kolayca zayıflamanın yolları - kolay zayıflamanın yolu - en etkili zayıflama kürü - hızlı kilo vermenin yolları - hızlı zayıflama yöntemleri - hızlı zayıflamanın yolları - zayıflama yöntemleri
Kolayca zayıflamanın yolları

New England of Medicine’da yayımlanan çalışmaya göre her 4 yılda 1.5 kg alındığı belirtiliyor. Peki ne yapmak gerek? İşte karşınızda her yıl istemeden alınan kiloyu önlemenin ve kolayca zayıflamanın yolları .

Kolayca zayıflamanın yolları

1) Kas yapın

Bilinen şu ki 1 kilo kas 1 kilo yağdan çok daha fazla kalori harcamamızı sağlar. Vücut kompozisyonunuz metabolizmanızın temelini oluşturur. Ortalama yarım kilo yağ günde 15 kkal yakmamıza sebep olurken, yarım kilo kas günde 85 kalori yakımını sağlar. Neredeyse kaslarımız günde 6 kat daha fazla kalori yakmamıza yardımcı olur. Yani kaslı bir vücuda sahip olmak sadece görsel olarak fayda sağlamakla kalmaz, kalori yakımını da arttırır. Spor yapmanın bir diğer avantajı da harcanan kaloriden çok metabolizmayı hızlandırmasıdır. Ayrıca, yapılan egzersizlerle beraber kas kazanırken, metabolizma hızımızı da arttırmış oluruz.

2) Bol bol su için

Gün içerisinde minimum 1 litre su içilmesi kalori yakımını ortalama yüzde 30 arttırır. Diyetisyen Emre Uzun, besinlerin sindirimi sırasında kullanıldığını, bu nedenle besinler ile alınan sudan ayrı olarak saf su içmemiz gerektiğini belirtiyor. Ayrıca, sıcak su tüketiminin aksine soğuk su tüketiminin daha fazla kalori yaktığına dikkat çekiyor. Soğuk su aynı zamanda mide ve beyin açlığı ile başa çıkarak tokluk hissi oluşmasına da yardımcı olmaktadır. Sporcularda dehidrasyondan korunmak için yeterli su tüketmek gerekir. Spor yaparken, susamayı beklemeden, her fırsatta su içmelisiniz.

3) Isıtıcıları kapatın

Kulağa ilginç gelebilir ama soğuk havalar daha fazla kalori harcamamızı sağlar. Netherland’de yapılan bir araştırmada genç erkekler 10 gün boyunca soğuk bir odada tutuluyor, birkaç günün sonunda erkekler titrememeye başlıyor. The Jounal of Clinical İnvestigation dergisinde yayımlanan bir çalışmada ise soğuk ortamda bulunan erkeklerin 3 saatte fazladan 250 kalori yaktıkları ortaya çıkıyor.
Bu açıklamalar, tüm kış boyunca kalorifersiz kalmak anlamına gelmiyor, sadece saunalara girerek, belimize streçler sararak, terleme yoluyla kilo kaybettiğimiz algısına kapılmamak gerekiyor. Fazla terlemek vücuttan fazla su kaybetmemize neden olur, vücuttan giden yağ değil maalesef sudur.

4) Sağlıklı uyuyun

Eğer egzersiz yapmak için uykunuzu atlarsanız kendinize iyilik yapmış olmazsınız. Uyku, zayıflamaya çalışırken insanların çok önemsemedikleri bir ihtiyaçtır. Uykunun yeterli olmaması sonucu obezite ve kilo alma gibi sonuçlar ortaya çıkabilir. Uykusuzluk durumunda vücut epinefrin, norepinefrin ve kortizol gibi stres hormonları salgılar. Netice olarak; uzun süreli olarak vücut metabolizması etkilenir, sabah uyandığımız zaman canımız tatlı ya da yağlı şeyler ister ve kilo alımı gerçekleşir. Sağlıklı uykunun şifreleri başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı rica ederiz , https://www.hayatvesaglik.net/saglikli-uykunun-sifreleri/

5) Daha fazla protein tüketin

Gelişmekte olan ülkemizde bir çok insan günlük alması gereken proteinin çok çok altında beslenmektedir. Kişi kilo başına 0.8-1.0 gr protein almalıdır, bu da 70 kilo bir birey için 56 gram protein anlamına gelmektedir. Proteinin çok iyi iştah bastırıcı özelliği vardır, ayrıca protein sindirilirken enerji harcandığından metabolizmamızı hızlandırmaya yardımcı olur.

Vücutta proteinin sindirimi basit karbonhidratlardan daha zordur. Vücudumuz proteini sindirirken, daha fazla çaba sar feder ve sindirim sırasında daha fazla enerji harcar. Diyetisyen Emre Uzun az karbonhidratlı ve yeterli protein içeren yağsız (balık, yağsız yoğurt,yumurta, beyaz et gibi) ana öğünler tercih etmemizi ve en az 2 ara öğünü beslenmemize eklememizi öneriyor.

6) D vitamini depolarınızı doldurun

D vitamini güneşle aktive olan bir vitamindir. Ülkemiz konumu gereği genellikle güneş alan bir ülke olmasına rağmen birçok kişi farkında olmadan D vitamini eksikliğine maruz kalmaktadır. Yapılan çalışmalar İskandinav ülkelerinde D vitamini eksikliklerinin Akdeniz ülkelerine göre daha az görüldüğünü göstermektedir. Bunun sebebi ise onların D vitamini eksikliğinin bilincinde olup tamamlayıcı kullanmalarıdır. Vücut için yeterince D vitamini sağlamak çok önemlidir. D vitamini kas ve kemik metabolizması için gerekli olup yeterli D vitaminine sahip olmayanların kasları gelişemez.

7) Hareketsiz Yaşamdan Uzak Durun

İşteyken veya metroya giderken, asansör yerine merdiven kullanmamız gerektiğini, markete varmadan biraz önce aracımızı park edip yürüme gibi hareketlerle daha aktif olabiliriz. Ancak, bu yeterli değildir. 

Mümkünse, sabah erken kalkıp tempolu yürüyüşler yapmalıyız. Masa başı çalışan kişiler sık sık kalkıp şirket içerisinde kısa da olsa yürüyüş yapmalılar.

8) Yeşil çaydan kafein alın

Yeşil çayın içerinde metabolizmayı hızlandırmaya ve kilo vermeye yardımcı olan maddeler bulunmaktadır. Yeşil çaydaki kafein ise ikincil olarak metabolizmayı hızlandıran faktördür, ancak son yeşil çayımızı yatmadan 8 saat önce içtiğimizden emin olmalıyız aksi takdirde kafein içeriğinden uykumuz kaçabilir. Ayrıca, yeşil çayın günde mimimum 2, maksimum 3 fincan tüketilmesi öneriliyor.

9) Sağlıklı arkadaşlar edinin

Diyetisyen Emre Uzun yağlı patates kızartması yemek ve bira içmeyi teklif edecek arkadaşlar yerine sizi sağlıklı yaşamaya teşvik edecek arkadaşlar edinmemizi öneriyor. Araştırmalar yemek seçiminde özenli ve dikkatli olan arkadaşların bize de bu konuda yardımcı olduklarını göstermektedir. Bir araştırma sonucunda, obez arkadaşa sahip olanların yüzde 57 daha fazla obezite riski taşıdıkları ortaya çıkmıştır. Kısacası, sağlıksız yaşayan arkadaşlardan uzak durmalı veya onları biz sağlıklı yaşama teşvik etmeliyiz.

10) Probiyotik 

Probiyotikler ile obezitenin ilişkisini kapsayan ilgi çekici ve yeni bir çok çalışma yapılıyor. Henüz net sonuçlara ulaşılmasa da, probiyotiklerin diyete daha çok eklenmesinde bir sakınca yoktur. Bağırsak bakterileri metabolizmayı bütünü ile etkilerken, bağırsak florasını iyileştirerek daha fazla kalori yakmamıza yardımcı olmaktadır. Probiyotik olarak tüketebileceğimiz gıdaların başında, kefir, süt, yoğurt ve peynirler gelmektedir. Ayrıca sarımsak, soğan, lahana turşusu, yulaf kepeği, pırasa, muz  içerdiği prebiyotiklerle probiyotiklerin bağırsak duvarına tutunmasına yardımcı olmaktadır.

Aslında, yukarıda anlatılanlara sadece, kolayca zayıflamanın yolları , olarak bakmamak gerekir. Tüm bunlar, ruhsal ve fiziksel olarak sağlıklı olabilmemiz için alışkanlık haline getirmemiz gereken uygulamalardır. İlahi dokunuş ve Şifanın Şifresi kitabı www.hezarfenyayinlari.com

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile siz de bolluk bereket içerisinde bir hayat yaşamak ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 150 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 150 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Tavsiye Yazılar

 

Yukarıda sıraladığımız zayiflamanin en hizli yollarihızlı zayıflamanın kolay yolları , sadece zayıflamak için değil sağlıklı ve uzun yaşamak için de dikkat etmemiz gereken şeylerdir.

kolay zayıflama yöntemleri , zayiflamanin en hizli yollari , kilo vermenin en kolay yolu , en kolay zayıflama yöntemleri , kolay kilo verme yöntemleri .

en hızlı zayıflama yöntemi , hızlı zayıflama diyeti , en kolay kilo verme yöntemi , kolay zayiflama yontemleri evde , kolay kilo verme yolları , hızlı zayıflama yöntemleri evde .

Kolayca zayıflamanın yolları , kolay zayıflaman .ın yoluen etkili zayıflama kürühızlı kilo vermenin yollarıhızlı zayıflama yöntemlerihızlı zayıflamanın yollarızayıflama yöntemleri , burada anlatılanları yaşam tarzı haline getirmemiz gerekiyor. 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın