Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Sağlıklı Uykunun Şifreleri

Sağlıklı Uykunun Şifreleri

Sağlıklı uykunun şifreleri, sağlıklı yaşamanın en önemli koşullarından biri, yeteri kadar ve kaliteli uyku uyumaktır. Hayatımızın yaklaşık üçte biri uykuda geçmektedir. Doktora giden depresyondaki kişilerin yarıdan fazlası yeteri kadar uyku uyuyamamaktan şikayet etmektedirler.

Bedensel ve ruhsal arınma için kaliteli ve yeterli uyku şarttır. Gece uykuda geçen zamanımız ömrümüzden giden kayıp zaman olarak düşünülmemelidir , gece uykusu ömrümüzü uzatmaktadır.

“O, geceyi sizin için bir örtü, uykuyu istirahat zamanı ve gündüzü de hareket ve çalışma vakti yapandır” (Furkan Suresi, 47. Ayet)

“Uykunuzu bir dinlenme (sebebi) kıldık.” (Nebe Suresi, 9. Ayet)

Sağlıklı uykunun şifreleri

Yetersiz uyku, bebeklikten yaşlılığa kadar hafızayı, öğrenmeyi, duygusal istikrarı, yaratıcılığı ve vücut sağlığını olumsuz etkiler. Yetersiz uyku sebebi ile akciğerler, kalp ve böbrekler; iştah ve kilo kontrolü; bağışıklık sistemi ve hastalık direnci; ağrı hassasiyeti; ruh hali ve beyin fonksiyonları olumsuz etkilenir.

 • İdeal gece uykusunun süresi 7-8 saattir. Gece 6 saatten az uyuyanlarda kalp-damar hastalıkları ve felç riski daha yüksek olmaktadır. Yetersiz uyku, atardamarların kireçlenmesine ve kalp krizi ile bağlantılı iltihabi risklerin artmasına neden olur. Fazla uyumak da risklidir. Gece 9 saatten fazla uyuyan kadınlarda kalp krizi oranının daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Yeteri kadar uyumayan insanların bedeni hareket etse de adeta ruhları uyurgezerdir.
 • Yetersiz ve kalitesiz uyku, en fazla hafızayı, karar verme ve problem çözme süreçlerini olumsuz etkilemektedir. Yeterli ve kaliteli uykunun en büyük yararları, sağlıklı bir kalp, daha az stres, daha kuvvetli bir hafıza ve sağlıklı-hızlı kilo vermeye yardımcı olmasıdır.
 • Vücut, uyku sırasında enfeksiyonlarla mücadele eden ve büyümeyi hızlandırıp hasar görmüş hücreleri tamir eden hormonlar üretmektedir. Yapılan bazı araştırmalarda, yetersiz ve kalitesiz uykunun, kanser riskini arttırdığı gözlemlenmiştir. Japonya’da kadınlar üzerinde yapılan bir araştırmada, geceleri 6 saatten daha az uyuyan kadınların, daha uzun süre uyuyan kadınlara göre, meme kanserine yakalanma riskinin daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir.
 • Vücudumuzdaki hastalıkların iyileşmesi en hızlı uykuda olur. Uyku, gün boyu harcadığımız enerjiyi tekrar geri kazanmak için adeta bir şarj dönemidir. Uyku esnasında, bedenimizde ve ruhumuzda arınma ve dolma olur. Biz uyurken, bedenimizdeki hayati organlar fonksiyonlarına devam ederler. Akciğerler, kalp, böbrekler, dalak, pankreas ve ter bezleri faaliyetlerini sürdürürler
 • Derin uykuya daldığımız zaman beyin, çalışma temposunu yavaşlatır ve zihnimiz dinlenmeye başlar. Gün boyu bedenimizde ve ruhumuzda biriken gerginlik, stres ve asabiyet halleri uyku esnasında serbest hale gelip vücudumuzdan dışarı atılır.
 • Uyku ve gece istirahati ile manevi dünyamızın doyurulmasına yardımcı oluruz. Uykunun esas amacı, günlük işlerden uzaklaşmak değil, bu hayat yolculuğunda mükemmel bir ruhsal gelişim için hazırlıktır. Uyku, yarım ölüm hali olarak tanımlanabilir. Uyku esnasında, ruhsal olarak adeta yeniden doğarız. Uykuya dalmadan önce bu bilinç içerisinde olursak, güne daha sağlıklı ve dinç uyanmış olarak başlarız.
 • Uykuya dalmadan önce derin derin ve yavaş nefes almalıyız. Uyumadan önce mutlaka tüm insanlık, arkadaşlarımız, akrabalarımız, ailemiz ve kendimiz için içerisinde hayır ve iyi dileklerin olduğu dualar etmeliyiz, dualarımızda daima olumlu cümleler kullanmalıyız.
 • Sağ tarafımıza yatarak uykuya dalmalıyız. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) de uykuya ilk geçişte sağ tarafımıza yatarak, dizlerimizi hafifçe karnımıza çekmemizi (cenin pozisyonu) tavsiye etmiştir. Uykuya dalmadan önce bu pozisyonda yatmanın bilimsel olarak kanıtlanmış sağlığımız açısından çok büyük faydaları vardır.
 • Uykudan uyanma saati, sabah namazı vakti olmalıdır. Bu saatlerde uyanmanın sağlık açısından neden çok faydalı olduğu konusunu bilimsel olarak aşağıda açıklayacağız.
 • Uyumadan önce zihnimize saat kaçta uyanmak istediğimizi belirtip, bu şekilde niyet ederek uyanmalıyız. Çalar saat kullanmadan uyanmayı kendimize alışkanlık haline getirmeliyiz. Çalar saat kullanarak uyandığımız takdirde, ayılmamız, kendimize gelmemiz çok uzun sürer, kendimizi gün boyu yorgun hissederiz.
 • Uyuduğumuz oda, bol oksijenli, yeterince havalandırılmış, karanlık ve sessiz olmalı. Uyurken üzerimize kesinlikle elektrikli battaniye almamalıyız, vücudumuzun biyo-elektriğini bozar.
 • Yatağa yatmaya 3-4 saat kala kafeinli içecekler içmekten kaçınmalıyız. Kesinlikle uyku hapları içmemeliyiz. Uyku hapları sağlıksız uykuya sebep olur ve gece saatlerce uyumamıza rağmen gün boyu uyuşukluğa sebep olur.
 • Hafta sonları da dahil olmak üzere, her gece aynı saatte yatakta olmak, sağlıklı ve kaliteli bir uyku için önemlidir.
 • Northwestern Üniversitesi Nöro-Biyoloji ve Psikoloji Bölümü’nde yapılan araştırmalara göre haftada 4 kez aerobik egzersizleri yapan kişilerin uyku kalitelerinin arttığı gözlemlenmiştir.
 • Kaliteli bir uyku için, akşam yemeği hafif olmalı, sofradan tam doyulmadan kalkılmalı ve karın dolu yatılmamalı. Akşam yemeğinin vakti güneşin battığı akşam namazı vakti olmalı.
 • Yatmadan en az yarım saat önce telefon, bilgisayar, tv gibi elektronik aletlerden uzak durulmaya başlanmalı.
 • Yatılan odanın sıcaklığı, 12 °C- 23 °C arasında olmalı.
 • Uyanır uyanmaz TV açılmamalı, bilgisayar, telefon gibi elektronik aletler ile meşgul olunmamalı, gazete okunmamalı.

Kaynak: İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi kitabı

 

“İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabı+kişiye özel hazırlanıp yazarımız tarafından kozmik bolluk bereket şifa enerji frekansları ile kodlanan ametist taşı bileklik kargo dahil 90 TL. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp).  ametist erkek bileklik  , ametist bileklik bayan , bu bileklik hem erkeklerin, hem de bayanların kullanımı için uygundur.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Not: Ametist doğal taş bileklik faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/ametist-dogal-tas-bileklik-faydalari/

Siberian Wellness’tan Muhteşem 4 Ürün

 

*** Detaylı bilgi almak ve sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57

1) FORMULA 4 NOVAMIN:

🌍Tüm vücutta şekli değişmiş bozulmuş hücreleri onarır ve yoğun A, E, C vitaminleri içerir.
🌍 Bağışıklık sistemini güçlendirir.
🌍 Kronik yorgunluğa iyi gelir.
🌍 Grip ve soğuk algınlığına karşı vücut direncini arttırır, hastalık durumunda hızlı iyileşme sağlar.
🌍 Enfeksiyonların vücuda girmesini engeller.
🌍 Güçlü antioksidan özelliği ile kanserden korur, yaşlanmayı önler.
🌍 Mide ve onikiparmak bağırsağı ülserinin önlenmesinde etkilidir.
🌍 Kalp sağlığını korur.
🌍 Nörolojik rahatsızlıkları olanlara rahatlatıcı etki yapar.

2) DİŞ MACUNU

🌍 ALTAY YABANİ İĞDE YAĞI VE SUYU İğde ekstresi çok eski zamanlardan beri ağız mukozasının her türlü sorunlardan korunması için kullanılan en iyi şifalı doğal maddelerden biri olarak bilinmektedir. Diş eti kanamasını azaltır.
🌍 Bu bileşenler diş etinde kanama ve şişliklerin azalmasını, ağız mukozasının iyileşmesini teşvik eder, diş çürüğünün oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

3) KIRIŞIKLIK GÖRÜNÜM AZALTICI ETKİLİ YÜZ SERUMU

🌍 Serum cildi yoğum bir şekilde nemlendirerel daha ışıltılı ve genç bir hale getirir.
🌍 Yüz kaslarına canladırıcı etki sağlayan kompleks ve cilt yapısını restore eden ginseng ekstresi ile zenginleştirilmiş olan bu ürün gözle görünen kırışıklıkları belirgin ölçüde azalır.

4) AHUDUDU & YER MINESI, EL KREMİ

🌍 Hafif bir dokuya ve olgun ahududu ile limonlu yer minesinin çekici aromasına sahip olan krem cilde rahatlık, beslenme ve yoğun nemlenme sağlar.

Neden Siberian Wellness ürünlerini kullanmalısınız?

*Siberian Wellness firması, 1996 yılında Novosibirsk’te kurulmuştur. Tüm bu yıllar içerisinde en geniş kapsamlı patentli gıda takviyeleri ve cilt bakımı ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir.
* Ürünlerinin temelinde uzun yıllar Baykal ve Gornıy Altay’da yetişen otların benzersiz özellikleri yatmaktadır.
* Siberian Wellness, firmasının ürünleri, doğal bitkisel ham maddeler kullanılarak üretilmekte ve dünyanın 65 ülkesinde satılmaktadır.
* Yüksek teknolojiler, doğal içerikler ve eko-yaklaşım ile üretilen ürünler, başta FDA olmak üzere uluslararası kabul görmüş kalite standartları firması tarafından onaylanmış, belgelere sahiptir.
* Bu nedenle, bizler ürünleri içimiz rahat güvenle ve memnuniyetle kullanıyor ve herkese şiddetle tavsiye ediyoruz.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir