Ana Sayfa / Dua / Depresyonu bitiren dua

Depresyonu bitiren dua

Depresyonu bitiren dua , depresyona iyi gelen dualar , artık günümüzde çocuklarda bile görülen depresyon, duygusal olarak çökme, karamsarlık, sürekli olarak olumsuz düşünceler, hayattan zevk alamama, hiçbir iş yapmak istememe hali, duygusal olarak çökme durumudur. Depresyondan kurtulmak için gerekli çaba gösterilmez ise etkileri artan bir şekilde görülmeye başlanır ve adeta hayatımızı kabusa çevirmeye başlar. Bu ruh hali 2 haftadan fazla sürüyor ise gerçekten depresyondasınız demektir.

Depresyonu bitiren dua - depresyondan kurtulmak için dua - depresyondan kurtulma duası - depresyon için şifalı dualar - depresyondan kurtulmak için okunacak dualar - depresyona iyi gelen dua - depresyondan kurtuldum - depresyondan çıkmak için
Depresyonu bitiren dua

Depresyonun nedenleri

Depresyonun nedenleri, genetik, vücudumuzda bazı enzimlerin eksik olması, bazı organların fonksiyonlarını tam yapamaması, gibi nedenlerin yanı sıra tamamen psikolojik, hayatın anlamını anlayamama olabilir. Sebebinin doğru tespit edilip uygun tedavinin uygulanması gerekir.

Toplumumuzda yaygın olarak görülen depresyonun sebebi insanların yaratılış fıtratlarına uygun yaşamamaları, yaratılış gayelerini bilmeden sağa sola savrulur bir şekilde maddi emellere ulaşma peşinde koşarak yaşamalarından kaynaklanmaktadır.

Kendinizi test edin:
En az iki hafta boyunca aşağıdaki durumlardan en az beşini yaşıyorsanız depresyonda olabilirsiniz;

 • Kendini üzgün ve boş, faydasız  hissetme,
 • Kendini değersiz hissetme ve suçluluk duygusu,
 • Hayata olan ilginin azalması ve zevk alamama,
 • Nedensiz kilo alma veya kaybetme,
 • Uyuyamama veya aşırı uyuma,
 • Yersiz yere aşırı hareketlilik veya uyuşukluk,
 • Sürekli, nedensiz yorgunluk hissi ve enerji kaybı,
 • Sürekli düşünme, konsantre olma yetisinin azalması,
 • Ölüm ve intihar etme düşünceleri.

Depresyondan kurtulmak için neler yapmalı

 • Depresyondan kurtulmak için ilk yapılması gereken, Yaratılış gayemizi kavramak ve İlahi Kanunlara uygun bir yaşam tarzına geçmek.
 • Mümkünse yapmaktan zevk aldığımız bir iş bulup çalışmak.
 • Kendimize kısa vadeli ve uzun vadeli hedefler belirlemek. Bu hedeflerimiz içerisinde, yeteri kadar para kazanmak, iyi bir arabaya binmek, iyi bir evde yaşamak, iş bir eş ile evlenmek tabi ki olacak. Ama, bunlar asıl hedefe ulaşmak için araç olmalı amaç değil. Örneğin, çok para kazanıp kimsesiz çocuklara destek olmak için bir dernek kurmak gibi. 
 • Ben merkezli yaşamayı bırakıp çevremizde olup bitenlere bakmalıyız. Çalışıp para kazanabilecek kadar sağlığımız yerinde, sevdiklerimiz hayatta, bizim yanımızda ise depresyona girmek gibi bir lüksümüz olmalı. 
 • Hayatta sorunlar tabi ki karşımıza çıkacak. Soruna değil, çözümüne odaklanmalıyız.
 • İşlerimizi organize etmeliyiz. Yapacaklarımızı gerçekçi bir şekilde planlamalıyız. 
 • Gelirimizden fazla harcama yapmamalıyız.
 • Yürüyüş ya da spor yapmalıyız.
 • Çevremizde bizden daha zor durumda olan insanlara yardım etmek bizlere adeta şifa olacaktır.
 • İbadetlerimizi aksatmamalıyız.
 • Dua etmeyi, Esmaül Hüsna zikirlerini hayatımızın merkezine koymalıyız. Yapılan araştırmalar, manevi olarak güçlü kişilerin depresyonla daha hızlı baş edebildiklerini tespit etmişlerdir.

Depresyonu bitiren dua

 • Depresyondan yakınan kişi, 3 defa Bakara Suresi’ni okursa bu hastalığın zararlarını hafifletmiş olur. Etkisi geçtikten sonra tekrar bu sureyi okumaya devam etmelidir.
 • 57 defa Ya Mecidü ismi şerifini her gün zikretmek depresyondan kurtulmaya vesiledir.
 • Güneş doğmadan 500 defa Ya Hayyü ismi şerifini zikreden depresyon hastası şifa bulur.
 • Her gün 700 defa Ya Bediu ismi şerifini zikretmek stresten kurtarır.
 • Temiz bir tabağa 66 defa Ya Rahman ismi şerifi yazılıp zemzem suyu ile silindikten sonra, bu suyun üzerine 298 defa Ya Rahman ismi şerifi okunup üflenip hastaya içirilir. Kısa zamanda şifa bulur bi’iznillah.
 • Hz. Yunus Aleyhisselam’ın balığın karnında iken yaptığı zikir hem bela ve musibetleri önleyici ve ortadan kaldırıcı hem de ruhsal sıkıntılara karşı büyük bir şifadır. (Günde 100 kere okunması tavsiye olunur.) : “La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin” (Allah’tan başka ilah yoktur. Sen kusurdan, hatadan uzaksın. Kuşkusuz ben zalimlerden oldum.)
 • Kelime-i tevhid zikrinin de (la ilahe illallah) ruhsal hastalıklara ve sıkıntılara karşı iyi geldiğini özellikle belirtelim. (Günde 100 kere okunması tavsiye olunur.)
 • Depresyondan kurtulmak için dua Şahmeran duasını 21 gün okumak panik atak ve depresyondan kurtulmak için çok etkilidir. Bu dua kelime-i tevhid ve Esmaül Hüsna’dan meydana gelmektedir. Bu dua depresif hallere ve panik atağa iyi  gelmektedir.Okuma Şekli: Günde 3 defa sabah, ikindi ve öğle namazlarından sonra 21’er defa olmak üzere  okunur. Bu terkibe 21 gün boyunca devam edilmelidir.
Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Tavsiye Yazılar

Ben neden mutsuzum başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/ben-neden-mutsuzum/

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile 2023 yılına siz de bolluk bereket içerisinde girmek ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 200 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Tavsiye Yazılar

http://bimaktuel.net/

depresyondan kurtulmak için duadepresyondan kurtulma duasıdepresyon için şifalı dualardepresyondan kurtulmak için okunacak dualardepresyona iyi gelen duadepresyondan kurtuldumdepresyondan çıkmak için .

depresyon için esmaül hüsna , depresyonu bitiren dua , depresyon için tesbih , depresyona iyi gelen dua , depresyondan kurtulmak için dua , depresyon için dua .

depresyon için zikir , hayattan zevk almak için dua , depresyondan kurtulma duası , depresyon duası , depresyon için okunacak dua , depresyona karşı dua , depresyondan çıkma duası .

depresyona dua , depresyonda okunacak dualar , depresyon dua , depresyon için esma , depresyon için suya okunan dua , bunalıma iyi gelen dua , depresyon icin etkili dua .

bunalımdan kurtulmak için duabunalımdan çıkmak için duadepresyondan çıkmak için duadepresyon için esmaül hüsnadepresyondan kurtulma duası

Depresyonu bitiren dua , depresyona iyi gelen dualar , umarız dualar ve yaşam felsefenizde yapacağınız değişiklikler ile kısa sürede depresyondan kurtulursunuz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın