Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Kök çakra nasıl açılır

Kök çakra nasıl açılır

Kök çakra nedir , kök çakra nasıl açılır ? Çakralar (Chakras) Sanskritçe döngü, girdap anlamına gelmektedir. Vücudumuzun 7 farklı bölümünde bulunan enerji bölgeleridir. Çakralar bedenimizde adeta birer kapakçık görevi üstlenmekte, vücudumuz, zihnimiz ve ruhumuz arasındaki dengeyi ayarlamakta ve enerjinin vücudumuzdan içeri ya da dışarı akışını düzenlemektedir. Çakralar, gökkuşağının 7 rengi ile sembolize edilen psikospiritüel ana bağlantı noktalarıdır. 

Çakralarımızın tıkalı olması, dengede olmamaları durumunda, vücudumuzdaki enerji akışı düzgün olmamakta, beden ve ruh sağlığımız bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Çakralarınızı aktive etme ve dengelemeye başladıkça, vücut içindeki enerji akışı düzenlenmiş olacak, üzerinizde oluşan tıkanıklıklar engellenerek, özgüveniniz yükselecek ve iç huzurunuza kavuşmuş hissedeceksiniz , kundalini enerjisi

kök çakra nasıl açılır
kök çakra nasıl açılır

Kök Çakra Nedir?

Birinci çakra olarak kabul edilen kök çakranın rengi kırmızıdır. İçgüdüler, güvenlik, hayatta kalma ve temel insani ihtiyaçlarla ilgilidir. Omurganın en alt noktasında, kuyruk sokumu denilen noktada bulunur. Kök çakra, fiziksel olarak cinselliği, zihinsel olarak sabitliliği, duygusal olarak duyarlılığı ve ruhsal olarak güven duygusunu yönetmektedir.

Kök Çakra Durumları

Çakraların az çalışması da çok çalışması da iyi değildir. Önemli olan dengenin sağlanmasıdır.

Kök çakranın az çalışması:  Hayattan kopukluk görülür. Sorumluluk almaktan kaçan, düşündüğü bir çok şeyi hayata geçirmekte zorlanan, spiritüellikle çok fazla ilgilenen ama miskin yada uyuşuk, işlerinin bir yerinde genellikle tıkanıklık yaşayan kişilerin genelde kök çakralarıda tıkanıktır, az çalışır.

Kök çakranın çok çalışması:  Dünyaya ve maddesel şeylere aşırı önem verme görülür. Şan, şöhret, para, mal, mülke normalden daha fazla önem veren, çıkarcı, bencil, soyut kavramlarla ilgisi olmayan kişilerin genellikle kök çakrası aşırı çalışır.

Kök çakramızın dengesizliğinde: Anksiyete bozuklukları, korkular, kötü rüyalar, aşırı endişe, takıntı gibi psikolojik etkilerin yanı sıra, bu çakrayla ilgili organlarda; bel, ayak ve bacakta da fiziksel bir takım sıkıntılar görülebilir.

Kök çakramız dengeli çalıştığında:  Güvenli, fiziki enerjisi yüksek, sağlıklı, kendine güvenen, cömert özellikleri görülür. Bu Kişiler elde ettikleri hiçbir fiziksel şeye aşırı bağlanmazlar. Hem dünyadaki gereksinimlerine hem de değerlerine gereken önemi verirler. Dengeli ve topraklanmasını bilen insanlardır.

Kök Çakra Nasıl Açılır ?

Banyo ve duş: Suyun küçümsenemeyecek arındırıcı gücü vardır. Banyo yaparken vücudunuza dokunan her su damlacığında arınmayı isteyin ve arındığınızı hayal edin. 

Yürüyüş yapın: Mümkünse doğa içerisinde, toprak zeminde yürüyüş yapın. Her adımınızda kök çakranızın dengelenmesini ve nötrlenmesini isteyin. 

Ağaca sarılın: Topraklanmanız ve kök çakranızın dengelenmesi için basit ama etkili bir yöntemdir.

Eterik Yağ Terapisi : Sedir, karanfil ve zencefil yağı ile kuyruk sokumuna masaj yapılabilir.

Diz, bacaklar ve kalçalara sedir ağacı gibi kök çakranın yapılarından birisini sürebiliriz. Çakramızdan ve çakraların ilgili oldukları organlardan yağlar içeri nüfus edecektir.

Şifa Taşı Terapisi : Kırmızı mercan, akik gibi taşlar vücudumuzda taşınabilir.

Meditasyon:

  • Birkaç dakika ayakta dik durarak rahatlanır. Bu şekilde toprağın ayaklarınızın altında olduğunu, topraklandığınızı düşünün. Sonrasında diz bükülerek kalça ve vücut ağırlığı öne doğru kaydırılır. Bedeninizi dengede tutun, vücut ağırlığınızın ayak tabanlarınıza yayıldığını hissedin. Birkaç dakika bu pozisyonda durun.

  • Sonra aşağıdaki şekilde bağdaş kurularak rahat bir yere oturulur, gözler kapatılır.

  • Baş ve işaret parmağı birleştirilerek aşağıdaki şekilde dize kondurulur. 

  • Sessiz ve net LAAM kelimesi tekrarlanır.
  • Burundan alıp ağızdan verecek şekilde derin derin nefes alınıp verilir.
  • Kök çakranın bulunduğu yere, makata ve genital bölgeye odaklanılır.

  • Kapalı kırmızı bir çiçek hayal edin. Bu çiçeğin çok güçlü kırmızı bir ışık yaydığını ve yavaş yavaş enerji dolu 4 yaprak olacak şekilde açıldığını canlandırın. Bu kırmızı ışığın kuyruk sokumundan ayaklara doğru yavaş yavaş indiğini düşünüp kök çakranızı tıkayan bütün blokajların dünya anaya topraklanarak aktığını düşünebilirsiniz.

  • Bu esnada derin nefes alışverişi ile sakinleşip huzurlu hissedilene kadar devam ettirilir. (Yaklaşık 5-10 dakika)
  • Bu meditasyon günün aynı saatlerinde sessiz bir ortamda yapılmalıdır. Sabah namazı sonrası en uygun vakittir.

Not: Yaratılış gayemize uygun bir yaşam sürmeli, ibadetlerimizi aksatmamalıyız.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile 2023 yılına siz de bolluk bereket içerisinde girmek ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 200 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın