ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Kök çakra nasıl açılır

Kök çakra nasıl açılır

Kök çakra nedir , kök çakra nasıl açılır ? Çakralar (Chakras) Sanskritçe döngü, girdap anlamına gelmektedir. Vücudumuzun 7 farklı bölümünde bulunan enerji bölgeleridir. Çakralar bedenimizde adeta birer kapakçık görevi üstlenmekte, vücudumuz, zihnimiz ve ruhumuz arasındaki dengeyi ayarlamakta ve enerjinin vücudumuzdan içeri ya da dışarı akışını düzenlemektedir. Çakralar, gökkuşağının 7 rengi ile sembolize edilen psikospiritüel ana bağlantı noktalarıdır. 

Çakralarımızın tıkalı olması, dengede olmamaları durumunda, vücudumuzdaki enerji akışı düzgün olmamakta, beden ve ruh sağlığımız bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Çakralarınızı aktive etme ve dengelemeye başladıkça, vücut içindeki enerji akışı düzenlenmiş olacak, üzerinizde oluşan tıkanıklıklar engellenerek, özgüveniniz yükselecek ve iç huzurunuza kavuşmuş hissedeceksiniz , kundalini enerjisi

kök çakra nasıl açılır
kök çakra nasıl açılır

Kök Çakra Nedir?

Birinci çakra olarak kabul edilen kök çakranın rengi kırmızıdır. İçgüdüler, güvenlik, hayatta kalma ve temel insani ihtiyaçlarla ilgilidir. Omurganın en alt noktasında, kuyruk sokumu denilen noktada bulunur. Kök çakra, fiziksel olarak cinselliği, zihinsel olarak sabitliliği, duygusal olarak duyarlılığı ve ruhsal olarak güven duygusunu yönetmektedir.

Kök Çakra Durumları

Çakraların az çalışması da çok çalışması da iyi değildir. Önemli olan dengenin sağlanmasıdır.

Kök çakranın az çalışması:  Hayattan kopukluk görülür. Sorumluluk almaktan kaçan, düşündüğü bir çok şeyi hayata geçirmekte zorlanan, spiritüellikle çok fazla ilgilenen ama miskin yada uyuşuk, işlerinin bir yerinde genellikle tıkanıklık yaşayan kişilerin genelde kök çakralarıda tıkanıktır, az çalışır.

Kök çakranın çok çalışması:  Dünyaya ve maddesel şeylere aşırı önem verme görülür. Şan, şöhret, para, mal, mülke normalden daha fazla önem veren, çıkarcı, bencil, soyut kavramlarla ilgisi olmayan kişilerin genellikle kök çakrası aşırı çalışır.

Kök çakramızın dengesizliğinde: Anksiyete bozuklukları, korkular, kötü rüyalar, aşırı endişe, takıntı gibi psikolojik etkilerin yanı sıra, bu çakrayla ilgili organlarda; bel, ayak ve bacakta da fiziksel bir takım sıkıntılar görülebilir.

Kök çakramız dengeli çalıştığında:  Güvenli, fiziki enerjisi yüksek, sağlıklı, kendine güvenen, cömert özellikleri görülür. Bu Kişiler elde ettikleri hiçbir fiziksel şeye aşırı bağlanmazlar. Hem dünyadaki gereksinimlerine hem de değerlerine gereken önemi verirler. Dengeli ve topraklanmasını bilen insanlardır.

Kök Çakra Nasıl Açılır ?

Banyo ve duş: Suyun küçümsenemeyecek arındırıcı gücü vardır. Banyo yaparken vücudunuza dokunan her su damlacığında arınmayı isteyin ve arındığınızı hayal edin. 

Yürüyüş yapın: Mümkünse doğa içerisinde, toprak zeminde yürüyüş yapın. Her adımınızda kök çakranızın dengelenmesini ve nötrlenmesini isteyin. 

Ağaca sarılın: Topraklanmanız ve kök çakranızın dengelenmesi için basit ama etkili bir yöntemdir.

Eterik Yağ Terapisi : Sedir, karanfil ve zencefil yağı ile kuyruk sokumuna masaj yapılabilir.

Diz, bacaklar ve kalçalara sedir ağacı gibi kök çakranın yapılarından birisini sürebiliriz. Çakramızdan ve çakraların ilgili oldukları organlardan yağlar içeri nüfus edecektir.

Şifa Taşı Terapisi : Kırmızı mercan, akik gibi taşlar vücudumuzda taşınabilir.

Meditasyon:

  • Birkaç dakika ayakta dik durarak rahatlanır. Bu şekilde toprağın ayaklarınızın altında olduğunu, topraklandığınızı düşünün. Sonrasında diz bükülerek kalça ve vücut ağırlığı öne doğru kaydırılır. Bedeninizi dengede tutun, vücut ağırlığınızın ayak tabanlarınıza yayıldığını hissedin. Birkaç dakika bu pozisyonda durun.

  • Sonra aşağıdaki şekilde bağdaş kurularak rahat bir yere oturulur, gözler kapatılır.

  • Baş ve işaret parmağı birleştirilerek aşağıdaki şekilde dize kondurulur. 

  • Sessiz ve net LAAM kelimesi tekrarlanır.
  • Burundan alıp ağızdan verecek şekilde derin derin nefes alınıp verilir.
  • Kök çakranın bulunduğu yere, makata ve genital bölgeye odaklanılır.

  • Kapalı kırmızı bir çiçek hayal edin. Bu çiçeğin çok güçlü kırmızı bir ışık yaydığını ve yavaş yavaş enerji dolu 4 yaprak olacak şekilde açıldığını canlandırın. Bu kırmızı ışığın kuyruk sokumundan ayaklara doğru yavaş yavaş indiğini düşünüp kök çakranızı tıkayan bütün blokajların dünya anaya topraklanarak aktığını düşünebilirsiniz.

  • Bu esnada derin nefes alışverişi ile sakinleşip huzurlu hissedilene kadar devam ettirilir. (Yaklaşık 5-10 dakika)
  • Bu meditasyon günün aynı saatlerinde sessiz bir ortamda yapılmalıdır. Sabah namazı sonrası en uygun vakittir.

www.hezarfenyayinlari.com

HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ ŞAŞKINLIKLA İZLEYECEKSİNİZ!
Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan özellikle çakraları dengeleyen, ortamdaki ve kişinin üzerindeki negatif enerjiyi temizleyen, kişinin iç huzura ulaşmasına yardımcı, öğrenme yeteneğini geliştiren “kalsit taşı bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kısa bir süre için kargo dahil 80 TL. KARGO ÜCRETLERİNE ZAM GELECEK! Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. ilahi şifa
🍀Çakraların enerjisini yeniler, dengeler, aura renklerini düzene sokar.
🍀Enerji yükseltici (güçlendirici), temizleyici ve dengeleyici fonksiyona sahiptir.
🍀Oda, beden, ofis gibi bulundurulan ortamdaki negatif (olumsuz, zararlı, durgun, durağan) enerjiyi temizler, pozitif (olumlu, yararlı, harekete geçiren) enerjiyi yükseltir. Böylelikle maddi ve ruhsal bedeni olumsuz yüklerinden arındırır, hastalıkların iyileşmesini ve çocukların (özellikle bebeklerin) büyüyüp gelişmesini hızlandırır.
🍀Çalışanlarda durağan enerjiyi aktive ederek motivasyon oluşturur ve bunun sürmesini sağlar.
🍀Bedendeki kalsiyum oranını dengeler. Bu suretle genel anlamda iskelet sistemini güçlendirir, dolayısıyla kemiklerin, dişlerin, tırnakların, kıkırdakların ve eklemlerin sağlıklı kalmasını sağlar.
🍀Eklem iltihabını ve ağrısını giderir.
🍀Kemiklerde biriken kalsiyumu eriterek kireçlenmeyi ortadan kaldırır (OSTEOARTRİT).
🍀Sırt (kürek kemiği, kaburgalar) ve omurga için yararlıdır. Bel kemiği ve sırt ağrılarını hafifletir.
🍀Tüm ağrıları hafifletir. Diş sağlığını destekler, bebeklerin diş çıkarmasını takviye eder.
🍀Kasları ve bağdokularını güçlendirir, kas zayıflığını giderir. Dokuları korur ve iyileştirir.
🍀Cinsel hayatı düzenleyen Sakral çakrayı harekete geçirir. Seksüel enerjiyi artırır.
🍀Böbrek, dalak ve akciğer fonksiyonlarını düzenlemekte ve düzeltmekte görev yapar.
Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/

Tavsiye Yazılar 

kök çakra açmak , kök çakra nasıl temizlenir .

çakralar nasıl açılır , kök çakra nasıl açılır , çakra açma , çakra açma yöntemleri , kök çakrası nasıl açılır , kök çakra açma , kök çakra açılma belirtileri , kök çakrayı açmak  .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir