Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / karaciğer yağlanmasına kesin çözüm

karaciğer yağlanmasına kesin çözüm

Karaciğer yağlanmasına kesin çözüm , sağlıksız beslenme, hareketsiz bir yaşam, alkol, vs günlük hayatımızda ki çeşitli yanlış alışkanlıklarımızdan kaynaklanan karaciğerimizde yağlanma ortaya çıkmaktadır. Ülkemizde her 4 insandan birinde görülen karaciğer yağlanması, karaciğerde fonksiyonel ve yapısal bozulmalara neden olmaktadır. Karaciğer yağlanması eğer tedavi edilmezse, siroz, karaciğer kanseri gibi çeşitli hastalıklara neden olmaktadır. Karaciğer yağlanması, bazı gıdaların zor sindirilmesine neden olmaktadır.

Karaciğer yağlanmasına kesin çözüm-karaciğer yağlanmasına iyi gelen şifalı bitkiler - karaciğer yağlanması için bitkisel tedavi - karaciğer yağlanması bitkisel tedavi - karaciğerde yağlanma bitkisel tedavi - karaciğer yağlanmasına ne iyi gelir
Karaciğer yağlanmasına kesin çözüm

Karaciğer yağlanmasına kesin çözüm , karaciğer yağlanmasına iyi gelen şifalı bitkiler , kürler nelerdir, aşağıda sizlerle paylaşacağız. Fakat, bundan önce karaciğerimizde yağlanma oluşmasını önlemek için ne tür tedbirler almalıyız, kısaca bunlardan bahsedeceğiz.

Karaciğer yağlanmasına karşı alınabilecek önlemler

 • Şekerli yiyecek ve içeceklerden kaçının
 • Her gün en az 45 dakika tempolu yürüyün
 • Diyabet ve hipertansiyonunuzun tedavisini aksatmayın
 • Şok diyetler karaciğeri yağlandırıyor, uzak durun
 • Masadan doymadan kalkın
 • Mevsim sebzeleri tüketin
 • Alkolden kaçının
 • Her gün 1 fincan şekersiz kahve için

Karaciğer yağlanmasına kesin çözüm bitkisel kürler

Her bireyin bünyesi farklıdır, bazı bitkilere karşı alerjiniz olabilir. Aşağıdaki kürlerden hangisinin sizin için uygun olduğunu doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz. 

1) Kekik Suyu:

Bir tatlı kaşığı kekik, kaynamış suya atılarak sabah ve  akşam olmak üzere aç karna 1 su bardağı tüketilmelidir. Bu küre 41 gün boyunca devam edilmesi tavsiye olunur.

2) Maydanoz-limon kürü; Lavanta kürü:

Karaciğer yağlanmasına karşı, 15 gün boyunca her gün sabahları aç karnına maydanoz-limon, akşam yemeklerinden 2 saat sonra da lavanta kürü uygulanmalıdır.

 • Maydanoz-limon kürü: 15 adet saplarıyla birlikte maydanoz mutfak robotundan geçirilir. Üzerine yarım limon suyu ve yarım bardak su eklenerek iyice karıştırılır. Sabah kahvaltısından yarım saat önce, bu karışımın tamamı içilir. Bu küre 15 gün ara vermeden devam edilir. Bir hafta ara verdikten sonra tekrar 15 gün aynı kür uygulanır.
 • Lavanta kürü: 1,5 su bardağı su kaynatılır ve içerisine 1 tatlı kaşığı lavanta atılır. 4 dakika kadar kısık ateşte demlenir. Hemen sonrasında süzülür. 15 gün boyunca her akşam yemeklerinden 2 saat sonra ılık olarak bir çay bardağı kadar içilir. Her gün taze olarak hazırlanması gerekir. 15 günlük bu kür tamamlandıktan sonra hastalığın durumuna göre hafta da 3-4 defa aynı şekilde kür uygulanır. Bu iki kürden sonra, enginar kürünün de uygulanması tavsiye edilir.

3) Enginar kürü:

Orta boy bir enginarın alt yaprakları 2 su bardağı kaynamakta olan suyun içerisine atılır, kısık ateşte ağzı kapalı olarak 5 dakika haşlanır. Soğuduktan sonra süzülüp elde edilen enginar suyu, aç veya tok karnına içilir. Bu kür 1 ay boyunca haftada 2 ya da 3 gün uygulanır.

4) Siyah Turp:

Karaciğer hastalıklarında, bir su bardağı miktarı siyah turpun öz suyu eşit miktarda bal ile karıştırılarak her yemekten önce ve yatmadan önce ikişer çorba kaşığı alındığında çok faydalı olur.

5) Karahindiba:

Karahindiba bitkisinin kökü, gölgede açık havada kurutularak ezilir ve iki çorba kaşığı kadarı bir su bardağı kaynar suda 30-40 dakika demlenerek, sabah akşam yarımşar su bardağı yemeklerden önce içilmelidir.

6) Kişniş Tohumu:

Bir çorba kaşığı kişniş tohumu, toz haline getirilerek bir su bardağı kaynar suda 20 dakika demlenir ve günde üç defa yemeklerden 15 dakika önce yarımşar çay bardağı içildiğinde karaciğerin normal çalışmasını sağlar. Düzenli olarak 10-15 gün boyunca yapılması gerekmektedir.

Karaciğeri Yenileme İksiri:

 • • 500 gr (2 bardak) sebze suyu çıkması için;
 • •% 40 havuç (ortalama olarak 5 adet orta boy havuç)
 • •% 40 kırmızı pancar (ortalama 5 adet orta boy kırmızı pancar)
 • •% 5 lahana (birkaç yaprak)
 • •% 5 ıspanak (birkaç yaprak)
 • •% 5 maydanoz (birkaç yaprak)
 • •% 5 yeşil elma (1 küçük ya da yarım normal boyutlarda)
 • Tüm meyve ve sebzeler mikserden ya da katı meyve sıkacağından geçirilerek suları elde edilir. Karışımın içerisine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı konularak, sabahları aç karnına 2 bardak içilmesi tavsiye edilir.

Kaynak: “İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” ve “İlahi Enerjiler ve Metafizik Çözüm” kitapları (www.hezarfenyayinlari.com)

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.Tavsiye Yazılar

hayatvesaglik.net web sitemizde yer alan bilgiler, “kaliteli ve sağlıklı yaşam” tavsiyeleri olup, doktor tedavisi yerine geçmez. Sitemizde yayımladığımız bitkisel kürler, ilaç değil, sağlıklı yaşamak ve hastalıkların tedavisinde modern tıbba destek amacı ile tavsiye niteliğinde olup, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığı doktor tarafından tespit edildikten sonra, doktor kontrolünde uygulamalıdır.

Kaynak: “İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” ve “İlahi Enerjiler ve Metafizik Çözüm” kitapları (www.hezarfenyayinlari.com)

hayatvesaglik.net web sitemizde yer alan bilgiler, “kaliteli ve sağlıklı yaşam” tavsiyeleri olup, doktor tedavisi yerine geçmez. Sitemizde yayımladığımız bitkisel kürler, ilaç değil, sağlıklı yaşamak ve hastalıkların tedavisinde modern tıbba destek amacı ile tavsiye niteliğinde olup, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığı doktor tarafından tespit edildikten sonra, doktor kontrolünde uygulamalıdır.

Bağırsak temizleme detoksu başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. http://www.hayatvesaglik.net/bagirsak-temizleme-detoksu/

karaciğer yağlanmasına iyi gelen şifalı bitkilerkaraciğer yağlanması için bitkisel tedavikaraciğer yağlanması bitkisel tedavikaraciğerde yağlanma bitkisel tedavikaraciğer yağlanmasına ne iyi gelir .

karaciğer yağlanması bitkisel tedavi , karaciğer yağlanması bitkisel çözüm , karaciğer yağlanmasına çözüm , karaciğer yağlanması için bitkisel çözüm , karaciğer yağlanmasına iyi gelen bitki

karaciğer yağlanmasına iyi gelen besinlerkaraciğer yağlanmasına iyi gelen bitkilerkaraciğer yağlanması şifalı bitkilerkaraciğer yağlanmasına bitkisel çözümkaraciğer yağlanmasına iyi gelen şifalı bitkiler .

karaciğer yağlanmasına kesin çözüm

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir