ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Aura nasıl güçlendirilir

Aura nasıl güçlendirilir

Aura nasıl güçlendirilir , ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı, huzurlu bir hayat yaşamamız için auramızın temiz olması, güçlü olması çok önemlidir. Peki, aura nedir, aura nasıl temizlenir, aura nasıl güçlendirilir, gibi konularda ki çok değerli bilgileri aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Aura nasıl güçlendirilir
Aura nasıl güçlendirilir

Aura nedir?

Aura, aynı dünyanın etrafını saran manyetik alan gibi tüm varlıkların etrafını saran ve varlıkları koruyan bir enerji alanıdır. Aura ne kadar güçlü olursa insanların yaşam enerjisi de o kadar güçlü olur. Yaşam enerjimizin güçlü olması demek, ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı olmamız demektir.

Aura zayıf olursa hem çok daha fazla hastalanır hem de negatif etkilere daha fazla maruz kalırız. Auramız zayıfladığı zaman, negatif metafizik baskılara, tehditlere ve saldırılara maruz kalırız.

Aura, İlahi kaynaktan gelen evrensel enerjiden beslenir. Beden, zihin ve ruh arasındaki bağlantıyı sağlar. Ruhsal zihinsel ve duygusal sağlığımız açısından auramızın sağlıklı ve güçlü olması gerekmektedir.

Cansız nesnelerin de aurası vardır. Pek çok kişisel eşya, sahibinin enerjisi ile yüklenir ve bu enerjiyi yayar.

Aura temizleme yöntemleri

 1. Tuzlu su banyosu: Haftada bir kez küveti su ile doldurup içerisine 1 bardak deniz tuzu ya da kaya tuzu 1 bardak karbonat koyup bu suyun içerisinde yaklaşık 15-20 dakika yattıktan sonra durulanmadan çıkın. Bu beyninizi boşaltmak için mükemmel bir terapidir. Bu şekilde aura enerji alanınızda biriken radyasyon dahil negatif enerjiler, frekanslar temizlenecektir. Kendinizi fiziksel ve zihinsel olarak rahatlamış hissedeceksiniz.
 2. Su içmek: Bol bol su içerek vücudunuzdaki zararlı iyonları azaltabilirsiniz. Su içerek hücrelerimiz yenilenir ve vücudumuzda temiz bir elektrokimyasal alan oluşur.Kirlenmemiş pozitif elektrik akımları ortaya çıkar, bu da temizlenmiş, güçlü aura demektir.
 3. Pozitif düşünmek: Olumlu düşünmek ruhsal enerjimizi olumlu etkiler. Kaygılar, korkular, endişeler auramızı kirletir, zayıflatır.
 4. Arınmak ve affetmek: Yaşadığımız tüm olaylar, duygular bilinçaltımıza kaydruh haliedilir. Geçmişte yaşadığımız üzüntü verici olayları, tarafımıza yapılan haksızlıkları düşündükçe, gelecekte de bu tür olayları yaşama kaygısı içerisine gireriz. Kaygı ve endişeler ile hayatımız kabusa döner. Auramızı temizlemek için geçmişte yaşadıklarımızı, bize yapılan haksızlıkları sürekli düşünmeyi, insanlara kin duymayı bırakmamız gerekir. Affetmek özgürleşmektir, mutluluğun ilk adımıdır.
 5. Gülümsemek: Gülümsemek, kahkahalar atmak ruh halimizi olumlu etkileyen endorfin gibi hormonların seviyesini yükseltir. Bu şekilde auramızı temizlemiş oluruz.Aura nasıl güçlendirilir

 1. İbadetin ve duaların gücü: Bir insanın hayatında en önemli şeylerden birisi ibadet ve dua etmektir. Namaz kılmak ve Kur’an-ı Kerim okumak ruhumuza ve bedenimize şifa, auramızı güçlendiren en önemli ibadetlerdir. Yaratıcımız, bizim ruh ve beden sağlığımız için en faydalı olacak şeyleri Kur’an-ı Kerim ile bizlere bildirmektir. İbadet ve dua, aslında yaratılış programımıza uygun olarak yaşamak demektir. Hayatta karşılaşmış olduğumuz sorunların temeline yaratılış gayemize uygun yaşamamızdan kaynaklanmaktadır. İbadetler ve dua ile İlahi titreşimlere sığınır, kendimizi koruma altına almış oluruz. Bu şekilde auramız güçlenmiş olur.
 2. Doğal taşlar ve kristaller ile şifalanmak: Doğal taşlar enerjisel titreşimleri sayesinde ortama pozitif frekanslar yayar, ruhsal, fiziksel, zihinsel şifa kaynağı olur. Ametist taşı negatif ve pozitif dengesi için yani dengede kalmak için faydalıdır. Turkuaz, nazara karşı bloke edicidir. Amazonit, manevi güç verir. Malahit ve pembe kuvars taşları olumlu düşüncelere sevk eder. Netice olarak, doğal taşlar, kristaller auramızı güçlendirirler
 3. Esansiyel yağlar: 
 4. Toprak ve suyla temas
 5. Açık ve parlak renkler kullanmak
 6. Nefes almak
 7. Canlı bitki yetiştirmek
 8. Yaşam alanlarını temiz tutmak
 9. Rahatlatıcı müzik, ilahi, Kur’an-ı Kerim dinlemek


Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/

Evdeki negatif enerji nasıl temizlenir başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/evdeki-negatif-enerji-nasil-temizlenir/

Aura nasıl güçlendirilir, umarız bu yazımızdaki bilgileri uygulama fırsatınız olur.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir