Ana Sayfa / Esmaül Hüsna / Ya Allah Esması Faziletleri

Ya Allah Esması Faziletleri

Allah Esması, Ya Allah Esması , Lafza-i Celal, Allah’ın en güzel isimlerini içinde toplayan, arşı alemde ve yeryüzünde bütün kainatın ve her zerrenin her canlı ve cansız bütün alemlerin Rabbi, öncesi ve sonrası olmayan demektir. Esmaül Hüsna (Allah’ın sıfatları), dünya ve ahiret hayatında, sonsuz mutluluğa ve huzura açılan kapının anahtarıdır. Esmaül Hüsna zikirleri ile maddi ve manevi anlamda huzurlu bir hayat yaşayabiliriz. Esmalar, her şeyin başlangıcı ve sonu olan, var oluşun, her zerresini, her aşamasını yaratan, Allah’ın (c.c.) yansımalarıdır.

Yüce Mevla’nın en güzel isimlerinin en şümullüsü (kapsamı geniş olan, birçok şeyi etkileyen veya içine alan) ve muazzam ismi şeriftir. Bütün isimlerin özü ve en önemlisidir. Allah ism-i şerifi, bütün esmaların özelliklerini içerir. O’na mahsus olarak kullanılan özel bir isimdir. Esmaların sultanıdır. Allah, ism-i a’zam, yani en büyük isimdir. Bütün ilahi ve güzel sıfatları cem (bir arada toplar) eder ve Zatın remzidir; bütün mevcudatın varoluş kaynağıdır. 

Ya Allah Esması - Ya Allah isminin fazileti - Ya Allah fazileti - esmaül hüsna sırları - esmaül hüsna faziletleri - allah zikri - Allah ismi - Ya allah zikri - ya allah zikrinin fazileti
Ya Allah Esması

Allah ism-i şerifi İsm-i Azam’dır denilmiştir. O’ndan başkasına asla takılamaz. Hacılar hac mevsiminde Harem-i Şerifin içinde toplandıkları gibi, bütün isimler de bu Allah lafzı içerisinde toplanmış demektir. Kur’an’ın tüm manası Fatiha’da, Fatiha’nın manası da Besmele’de birleştiği gibi, en güzel esmaların özü de Lafza-i Celal’in içerisine toplanmıştır.

Ya Allah Esması Havassı ve Faziletleri

Allah ismi; ruhi hastalıklardan, kalp katılığından, küfürden, maddi ve manevi bataklıktan, nefsin istek ve arzularından kurtulmak, düşmanlarını yenmek, merhamet sahibi olmak, Allah’ın istediği şekilde hayat sürmek, son nefeste imanlı ölmek, kalbin nurlanması, imanlı olması ve şifa bulmak, güç, kuvvet ve rızık kazanmak, gizli sırlara vakıf olmak için zikredilir.

  • Her kim her namazdan sonra 66 defa YA ALLAH ismi şerifini zikrederse, o kişi Esmaül Hüsna’nın tamamını zikir etmiş gibi olur. şeytan ondan uzaklaştırır ve şeytanın o kişi üzerindeki gücünü kırar.
  • “Allah” ism-i şerifini insanlardan uzak, tenha bir yerde abdestli olarak zikredene; Meleklere mahsus alemlerin kapıları açılır. Maneviyatı güçlenir. Yüksek makamlara ulaşır, nurlanır.
  • Her kim her gün bu ismi şerifi bin kere okursa, Cenab-ı Hakk o kişiyi yakin ehlinden (ahireti görür gibi iman edenlerden) yapar.
  • Her kim Cuma namazından evvel 1.000 kere lafza-i celali okumaya devam ederse işleri fevkalade genişler. Bolluk ve refaha kavuşur. Rızık ve kazancı artar.
  • Yüce Allah’ın bu cami(toplayıcı) ve şerefli ismi bir hastaya  (200) defa okunsa,hastanın eceli gelmemişse şifaya kavuşur.
  • Her kim bu yüce ismin zikriyle meşgul olursa, kalbinde Allah sevgisinden başka her şey silinir. Gönlüne ilahi tecelliler ve nurlar dolar. İnsan, cin, hayvan gibi, hiç bir şerli ve zararlı varlık kendisine zarar veremez.
  • Her namazdan sonran (100) kere Kelime-i tevhidi (LA İLAHE İLLALLAH) okuyan kimse, gaflet, unutkanlık ve kalp kasvetliğinden kurtulur

Kaynak: “İlahi Enerjiler ve Metafizik Çözümve “İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitapları www.hezarfenyayinlari.com

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “Lapis Lazuli bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 90 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/5360612

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Lapis Lazuli Taşının Faydaları:

Lapis Lazuli tek bir taş değil, taşlar birleşimidir. Bünyesinde LAZURİT, HOYNİT, SODALİT, KALSİT, NOSELİT, PİRİT taşları ve bu taşlara ait mineraller bulunur.
💎Bünyesinde bulundurduğu birçok mineralden dolayı lapis lazuli taşının çok yönlü bir iyileştirici özelliği vardır.
💎İşyerinizde evinizde kullanabilirsiniz. Lapis, evinize huzur, sevgi ve bereket getirir.
💎Kişinin ruhsal çöküntüden kurtulmasına yardımcı olur.
💎Troid bezlerinin düzenli çalışmasına yardımcı olur. .
💎Kullanan kişilere canlılık hissi verir.
💎Kaygı azaltıcı özelliğe sahiptir.
💎Zihni berraklaştırır ve ruhunuzun gerçeğe ulaşma arzusunu kuvvetlendirir.
💎Kaygıyı, aşırı hüznü ve neşesizliği ortadan kaldırır.
💎Kullanan kişilere olumlu bir bakış açısı kazandırır.
💎Yaydığı çok güçlü enerji nedeniyle görmezden geldiğiniz olaylara sağlıklı bakmanızı sağlar.
💎Özelikle gırtlağa, boğaza ve ses tellerine iyi gelir.
💎Kemikleri kuvvetlendirerek, iskelet sitemini güçlü tutar.
💎Kişinin bakış açısını genişletir ve gerçek bilgiye ulaşmasına sağlar.
💎Odaklanma sorununu ortadan kaldırarak, derin düşünmenize yardımcı olur.
💎Tansiyonu dengede tutar.
💎İletişim ve fiziksel yetenekleri kuvvetlendirerek, yüksek seviyede tutar.
💎Kişinin zihnini açarak, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar..
💎MS, kemik erimesi, iltihap ve ateşli şişlikler de kullanılır.
💎İşitme bozukluğu tedavisinde kullanılır.
💎Vertigo baş dönmesi karşı etkili taşlar arasındadır
💎Katarakt için yararlı olan lapis lazuli, görme bozukluğu tedavisinde de kullanılır.

Tavsiye yazılar

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Not: Ya Vedud faziletleri başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/ya-vedud-faziletleri/

 

YA ALLAH ESMASI     şeytanın şerrinden korunmak, dileklerin kabul olması, kazancın artarak bolluk ve refaha, mutluluğa kavuşmak, hastalıkların şifası, kalbinin nurlanması, maneviyatının artması için belirtilen zaman ve sayılarda zikredilmelidir.

Allah zikri faziletiallah zikrinin faziletiya allah zikri sırlarıallah anlamıallah isminin faziletiya allah fazileti , ya allah fazileti ve sırları , allah esması fazileti , allah isminin fazileti . ya allah esması fazileti , allah zikrinin fazileti , ya allah zikri fazileti , ya allah zikrinin fazileti , ya allah zikrinin faydaları , ya allah esmasının fazileti .

Ya Allah isminin fazileti , Ya Allah faziletiesmaül hüsna sırlarıesmaül hüsna faziletleriallah zikri , Allah ismiYa allah zikriya allah zikrinin fazileti , Ya Allah Esması

Hakkında admin