ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Akciğer kanserine bitkisel tedavi

Akciğer kanserine bitkisel tedavi

Akciğer kanserine bitkisel tedaviakciğer kanserini önleyici kürler, aşağıda detaylı olarak kürlerin hazırlanışını ve kullanımını bulabilirsiniz. Akciğer kanseri tüm kanser türleri içerisinde erkeklerde ölüme sebep olan birinci, kadınlarda ise ikinci kanser türüdür. Dünyada her yıl yaklaşık 1.3 milyon kişi akciğer kanseri nedeniyle ölmektedir. Sağlıksız yaşam koşulları, sağlıksız beslenme, hava kirliliği, sigara ve genetik gibi faktörler akciğer kanserini tetiklemektedir. Bu beden bize emanet ona iyi bakmakla yükümlüyüz. Aşağıdaki kürleri hastalığı önleyici kür olarak hastalanmadan önce mutlaka yapmanızı tavsiye ederiz.

Isırgan, içerisinde kanseri önleyici, tümörü yok edici ve vücudumuzdan kanserojen maddeleri atıcı etkin maddeler vardır. Fakat, akciğer kanserinin tedavisinde ısırganın tek başına başarılı olma gücü çok azdır. Isırganın, akciğer kanserini hem önleyici hem de tedavi edici gücünü arttıran bitki ebegümecidir. Isırgan-ebegümeci birlikte kullanılarak hazırlanan kürlerde bazı akciğer kanseri hastalarında tedavi başarı oranı %3-5’e kadar yükselmektedir. Tek başına ebegümeci de akciğer kanserini önleyici, durdurucu veya tedavi edici etkisi yoktur. Ebegümeci, ısırgan ile birlikte karıştırılarak bir kür uygulandığı zaman ısırganın kansere karşı etkin olan maddelerinin vücudumuz tarafından emilmesini arttırır ve bu etkin maddelere medyatör ve işlev arttırıcı bir rol kazandırır.

Akciğer kanserine bitkisel tedavi - akciğer kanserinden tamamen kurtulmak - akciğer kanserinden nasıl kurtulunur - akciğer kanserine iyi gelen bitkiler - akciğer kanserine iyi gelen yiyecekler - akciğer kanserine iyi gelen besinler - akciğer kansere iyi gelen bitkiler
Akciğer kanserine bitkisel tedavi

Akciğer kanserine bitkisel tedavi edici ve önleyici kür 1

Malzemeler

  • 1 bardak klorsuz kaynamış su,
  • 1 tatlı kaşığı ısırgan,
  • 1 tatlı kaşığı ebegümeci.

Hazırlanışı

1 bardak kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı ısırgan ve 1 tatlı kaşığı ebegümeci konarak 6 dakika kısık ateşte demlenir. Sonrasında sıcakken bitkiler süzülür.

Kullanımı

Ilıdıktan sonra sabah kahvaltısından 15 dakika önce akşam yemeğinden 2 saat sonra olmak üzere sabah ve akşam aç karna içilir. Her sfibroz doku eferinde taze hazırlanmalı. Aç karnına içtikten sonra en az 20 dakika hiçbir şey yenilmemelidir.

  • 1 ay sonrasında kanserli hastalar 3 ay boyunca sabah kahvaltısında 15 dakika önce olmak üzere 1 su bardağı içilmelidir. 3 ay sonunda 15 gün ara verilir ve tekrar 3 ay boyunca 1 gün ara verilerek aynı şekilde sabahları 1 su bardağı içilir.
  • Önleyici kür olarak haftada 3-4 gün sabah kahvaltısından 15 dakika önce 1 su bardağı içilerek 1 ay boyunca uygulanır.

Akciğer kanserine bitkisel tedavi edici ve önleyici kür 2

Akciğer kanseri hastalarında radyoterapiye bağlı olarak fibroz doku oluşabilmektedir. Bu da hastada ödeme ve öksürüğe sebep olmaktadır. Özellikle radyoterapi öncesi ve sonrası aşağıda tarifini vereceğimiz keçiboynuzu kürü uygulanmalıdır. Keçiboynuzu kürü, akciğerde oluşan ödemi uzaklaştırmada ve oluşmasını engellemede çok etkilidir.

Malzemeler

  • Orta büyüklükte 6-7 adet keçiboynuzu,
  • 1,5 bardak kaynamış su.

Hazırlanışı

Keçiboynuzlarını 3-4 parçaya ayırarak kaynamakta olan suya atılır. 3-4 dakika kaynatılıp, 20 dakika soğumaya bırakılır.

Kullanımı

Akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 ay boyunca içilir.

Dikkat: Tüm bu kürleri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus; bitkinin raf ömrüdür. İkincisi bitkinin doğru zamanda toplanmış olmasıdır. Üçüncüsü ise bitkinin nasıl kurutulmuş olduğudur. Her bitkinin özelliğine göre uygun koşullarda kurutulmuş olması gerekir. Bazı bitkiler gölgede, bazıları güneşte, bazıları ise karanlıkta kurulması gerekir. En önemlisi ise kullanacağınız bitkinin mutlak surette doğru tür olmasıdır. Eğer doğru bitki türü değil ise kürün etkisini büyük oranda azaltmaktadır. (www.bimaktuel.net)

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka onları kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanmalısınız. Kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz.. Bu konuda hekiminize danışınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, bu bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkmayınız. Buradaki bilgiler kesinlikle bir hastalığı teşhis amaçlı değildir.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=_R0cKouuNiE

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/

Tavsiye Yazılar

akciğer kanserinden tamamen kurtulmakakciğer kanserinden nasıl kurtulunurakciğer kanserine iyi gelen bitkilerakciğer kanserine iyi gelen yiyeceklerakciğer kanserine iyi gelen besinler , akciğer kansere iyi gelen bitkiler .

ibrahim saraçoğlu akciğer kanseri tedavisiibrahim saraçoğlu akciğer kanseri kürüakciger kanserine iyi gelen meyvelerakciğer kanserine iyi gelen şeylerakciğer kanserini iyileştiren bitkiler .

akciğer kanserine bitkisel tedavi  , akciğer kanseri bitkisel tedavi ibrahim saraçoğluakciğer kanseri bitkisel tedaviakciğer kanserine ne iyi gelirakciğer kanserine bitkisel çözüm .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir