Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Anksiyete bozukluğu bitkisel tedavisi

Anksiyete bozukluğu bitkisel tedavisi

Anksiyete bozukluğu bitkisel tedavisikaygı bozukluğu bitkisel tedaviAşağıda vereceğimiz bitkisel kür tarifi ile hayatınızı kabusa çeviren aşırı, yersiz, korku ve endişelerinizden kurtulabilirsiniz. Anksiyete bozukluğunu ve kaygı bozukluğunu bu bitkisel kürü uygulayarak tedavi edebilirsiniz. Ankisiyete bozukluğu, ilk başlarda kişinin kendisine ve etrafındakilere rahatsızlık vermeyen biraz evhamlı olma durumu gibi algılansa da zamanla boyut artar ve hayatı kabusa çevirebilir. Bu nedenle, kendinizde aşağıdaki belirtileri görüyorsanız mutlaka tedavisini olmalısınız.

Anksiyete bozukluğu bitkisel tedavisi
Anksiyete bozukluğu bitkisel tedavisi

Anksiyete (kaygı bozukluğu) nedir?

Psikolojide anksiyete olarak bilinen kaygı, yaşamın normal bir parçasıdır. Kaygı, tehlikeli bir durum ile karşılaştığımız zaman, “vücuda mücadele için hazır olması gerektiğini haber veren” sinyaldir. Günlük yaşam içerisinde iş, sınav, sağlık, para, çocuklar, gibi değişik konularda kaygı duymamız normaldir. Doğal ve gerekli olan kaygı hissedilmeye başlandığı zaman, vücuttaki nefes alış verişi ve kalp atışı hızlanarak kaslara daha fazla oksijen gitmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde vücudumuz, tehlikeli durumlara karşı kendini hazırlamış olmaktadır. Doğal anksiyete-kaygı olarak adlandırılan bu dürtü sayesinde, trafikte yaşanacak herhangi bir tehlikeli durumda direksiyona ani müdahale etme, frene basma, sınavda daha iyi performans gösterme gibi durumlara yardımcı olmaktadır. 

Anksiyete bozukluğu ise bir tehlike yokken, gerçek bir sebep  yokken kişinin aşırı endişelenmesi ve bu durumun sürekli, uzun süre devam etmesi durumudur. Örneğin, kişi, düzgün bir işi varken, oldukça iyi para kazanıyorken, yersiz yere işten kovulma, parasız kalma endişesi duyar. Ya da çocukları, ailesi yanında yokken başlarına bir şey gelebileceğinden, trafik kazası geçirebilir, hastalanabilir, diye  aşırı endişe duyar. Ankisiyete bozukluğu kişinin hayatını kabusa çeviren, günlük işlerini düzgün yapmasını engelleyen, sosyal yaşamda ilişkilerini olumsuz etkileyen bir hastalıktır ve tedavi edilmesi gerekir.

Anksiyete bozukluğu olan kişiler çoğu zaman endişeyi yoğun bir şekilde hissettiklerinin farkındadır. Ancak kendilerini kontrol edemez ve bir türlü kendilerini sakinleştiremezler. Durum bu seviyeye ulaştığında kişilerin sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürebilmesi için tedavi olmaları gerekmektedir.

Anksiyete belirtileri nelerdir?

 • Özgüvensiz ve değersiz olduğunu düşünmek,
 • Umutsuz hissetmek,
 • Üzüntülü durumlara yoğunlaşmak,
 • Gergin, kaygılı, sıkıntılı ve tanımlanamayacak şekilde tuhaf hissetmek,
 • İş, para, sağlık, aile hakkında yersiz ve aşırı endişe,
 • Başkaları ile konuşmanın zor olduğuna inanmak,
 • Toplum içinde konuşmaktan ve yemek yemekten çekinmek,
 • İnsanların sözleri ile zihnini meşgul etmek,
 • Çevreden kopmak, kaçmak istemek,
 • Kas ağrısı çekmek,
 • Hızlı nefes alıp vermek,
 • Çabuk sinirlenmek, gerilmek,
 • Titremeye, sallanmaya başlamak,
 • Devamlı ağlamak istemek,
 • Konsantre olamamak,
 • Çabuk yorulmak
 • Uykusuzluk çekmek,
 • Hatırlamakta zorlanmak,

Anksiyete bozukluğu bitkisel tedavisi

Aşağıda tarifini vereceğimiz , anksiyete bozukluğu bitkisel tedavisi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen bir kürdür.

Malzemeler

Sabah

 • 6 yaprak saplarıyla birlikte ıspanak,
 • 12 adet saplarıyla birlikte maydanoz,
 • Yarım litre kaynamış.

Akşam

 • 6 adet saplarıyla birlikte ıspanak,
 • 10 adet saplarıyla birlikte tere otu,
 • Yarım litre kaynamış.

Kullanacağınız ıspanak, tere ve maydanozun sararmamış olmasına dikkat etmelisiniz, sararmış olanları kullanmayınız. 

Hazırlanışı

Saplarıyla birlikte, 6 yaprak ıspanak ve 12 tane maydanoz kaynamakta olan yarım litre suya atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika yavaş yavaş haşlanır. Soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra suyu içilir. Her sabah taze olarak hazırlanmalıdır. Aynı günün akşamında ıspanakla tere karışımı hazırlanır. Kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine 6 yaprak saplarıyla birlikte ıspanak ve 10 tane tere (saplarıyla beraber) atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika haşlanır. Ilıdıktan sonra suyu içilir. Sabah ve akşam için ayrı ayrı hazırlanan bu karışımlar bir hafta boyunca her gün taze olarak hazırlanıp içilir. Bir hafta her gün uygulandıktan sonra 2. haftada iki günde bir uygulanır, 3. haftada üç günde bir uygulanır. Ondan sonraki haftalarda haftada bir olmak üzere iki ay boyunca uygulanır ve kür tamamlanmış olur. İhtiyaca göre bu kür altı ayda bir tekrarlanabilir. Her iki karışım da yemekten yarım saat önce veya yemekten en az bir saat sonra içilir.

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle, bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, bu bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Bu bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.

Kaynak 1: https://www.memorial.com.tr/saglik-rehberleri/anksiyete-nedir-anksiyete-belirtileri-nelerdir/

Kaynak 2: https://www.profsaracoglu.com/depresyon-ve-korkuya-angsiyete-karsi.xhtm

Not: Depresyon bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/depresyon-bitkisel-tedavi-ibrahim-saracoglu/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Tavsiye yazılar

Bronzit taşı bileklik

Kitabımız+kişiye özel hazırlanacak olan bronzit taşı bileklik kargo dahil 80 TL. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp). www.hezarfenyayinlari.com

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. www.hezarfenyayinlari.com

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

anksiyete bozukluğu bitkisel tedavisi , anksiyeteye iyi gelen bitkiler .
anksiyete bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu , ibrahim saraçoğlu anksiyete , anksiyete bozukluğu doğal tedavisi , kaygı bozukluğu bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu , kaygı bozukluğu bitkisel tedavi .

anksiyeteye iyi gelen bitkileranksiyete bozukluğuna iyi gelen bitkileranksiyete kesin çözümanksiyete tamamen nasıl geçeranksiyete bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu .

anksiyete bozukluğu tedavisinde kullanılan bitkisel ilaçlaranksiyete bozukluğu tedavisianksiyete tedavisi bitkiselanksiyeteye iyi gelen besinler , anksiyete bozukluğu bitkisel tedavisi , umarız kısa sürede bu kür ile şifa bulursunuz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın