ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Her Derde Deva Bir Karışım

Her Derde Deva Bir Karışım

Bal tarçın karışımı nasıl hazırlanır, bu karışımın faydaları nelerdir? Bu beden bize emanet ona iyi bakmakla yükümlüyüz. Kalp hastalıklarına, romatizmaya, idrar yolu enfeksiyonuna, sindirim güçlüğü, grip, yorgunluk, cilt problemlerinin giderilmesi, obezite gibi birçok rahatsızlığın önlenmesi ve tedavisi için bu karışımı kullanabilirsiniz. Ayrıca, bal tarçın maskesi ile sivilcelere kökten çözüm bulabilirsiniz! Bal ve tarçın adeta mucize 2 besin, sağlığımız için çok faydaları var.

İlaç firmaları insanları hastalıklarda koruyan, hatta hastalıkları tamamen iyileştiren doğal ürünlerle hazırlanan kürlere ilişkin bilgilerin ortalıkta dolaşmasından eminiz ki hiç hoşlanmıyorlar. Günümüzde, teknolojinin bu kadar ilerlemesine rağmen, insanların bir türlü hastalıklardan kurtulamamalarının, her gün yeni yeni hastalıkların çıkmasının sebebi, global sermayenin bilinçli yönlendirmesi ile insanların doğal beslenme ve yaşama tarzlarından uzaklaşması. Doğada var olan hiç bir besin, bitki boşu boşuna yaratılmamıştır. Kainat adeta bir eczanedir, yeter ki biz bundan faydalanmasını bilelim. Daha sağlıklı, daha huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamamız için Allah (cc) her şeyi insanoğlunun hizmetine sunmuştur.

Gelelim mucizevi karışım, bal ve tarçın karışımının faydalarına. Peygamber Efendimiz (SAV) şöyle buyurdu: “Kim, her ay üç gün sabahleyin, bir kaşık bal yerse; o kimsenin başına, büyük bir hastalık gelmez.”

Hindistan’da geleneksel tıbbi tedavi yöntemi ile balın yanık tedavisindeki etkisinin kıyaslandığını ve 1 hafta sonunda balla tedavi edilen yanıkların %91, diğer yöntemle tedavi edilenlerin %7 oranlarında enfeksiyon riskinden korunduğunu biliyor muydunuz? 

Bal tarçın karışımı tek kelime ile mucizevi doğal bir ilaçtır. Bu karışımın faydaları, iyi geldiği hastalıklar saymakla bitmez. Bal tarçınlı karışımı, soğuk algınlığından cilt enfeksiyonlarına, kanserden kilo vermeye, kalp hastalıklarından kolesterole kadar iyileştiremediği hastalık yok gibi. Bal tarçın karışımının pek çok hastalığı iyileştirdiği biliniyor. Ayrıca, bilinen bir yan etkisinin olmaması da cabası. Şekerli olmasına rağmen doğru miktarda tüketildiği takdirde, diyabet hastalarına dahi zarar vermiyor. Bal tarçın karışımını nasıl hazırlayacağınızın tarifini aşağıda vereceğiz. Şimdi, bu mucizevi bal tarçın kaşımın faydalarını sıralayacak olursak:

Kalp Hastalıkları: Batılı bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre, bal ve toz tarçını karıştırıp kahvaltıda kızarmış ekmekle yemek kolesterolü düşürür ve kalp krizi geçirme riskini ortadan kaldırır.  Tarçınlı balın düzenli olarak tüketilmesi durumunda kalp vuruşları güçlenir. İnsanlar yaşlandıkça atar damarlar ve toplar damarlar esnekliklerini kaybeder ve tıkanmaya başlar. Tarçınlı bal karışımı ise damarları yeniden canlandırır. İki yemek kaşığı bal ve üç yemek kaşığı toz tarçın 450 gram çay kolesterol hastasına verildiğinde iki saat içerisinde kandaki kolesterol oranının %10 azaldığı gözlenmiştir. Günde üç kez tüketildiğinde kronik kolesterol hastalıkları dahi tedavi edilebiliyor.

Arterit (Eklem İltihabı ya da Romatizma): Arterit hastaları bir fincan sıcak suya iki yemek kaşığı bal ve bir çay kaçığı toz tarçın koyarak hazırladıkları karışımı sabahları aç karna tükettikleri takdirde, ağrılarında ciddi bir azalma olduğunu kısa sürede göreceklerdir. Bu karışım günlük olarak bir süre düzenli olarak içilirse kronik arterit hastaları dahi iyileşebilir. Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada 200 hastalarını kahvaltıdan önce bir kaşık bala yarım çay kaşığı tarçın ile tedavi eden doktorlar 73 hastanın tümüyle ağrıdan kurtulduğunu, bir ay içerisinde ağrı yüzünden hareket edemeyen hastaların hemen hepsinin ağrı çekmeksizin yürümeye başladığını gözlemlemişlerdir.

İdrar Yolu Enfeksiyonu: İki yemek kaşığı toz tarçın ile bir yemek kaşığı balı ılık suya ekleyerek içerseniz, idrar yolundaki mikropları ölür ve şikayetlerinizden kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

Soğuk Algınlığı: Sık sık ya da ağır soğuk algınlığı şikayeti olanlar bir kaşık bal  ile çeyrek kaşık toz tarçını karıştırarak üç gün boyunca birer kez alabilir. Bu tedavi çoğu kronik öksürüğü ve soğuk algınlığını tedavi edebilir, sinüsleri temizleyebilir.

Gaz: Hindistan ve Japonya’da yapılan araştırmalar tarçınlı balın midede oluşan gazları önlediğini gösteriyor.

Sindirim Güçlüğü: Bir yemek kaşığı bal ile 1 çay kaşığı toz tarçının karıştırılarak yemek yemeden önce alınması asitliliği önlüyor ve en ağır yemekler dahi sindirilebiliyor.

Bağışıklık Sistemi: Tarçın bal karışımının günlük tüketimi bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve vücudu bakteri ile virüs saldırılarından koruyor. Balın düzenli tüketimi akyuvarları güçlendirerek bakteriyel ve virütik hastalıklara karşı direnci artırıyor.

Grip: İspanyol bir bilim insanı baldaki doğal bir bileşenin grip mikrobunu öldürdüğünü ve hastayı gripten kurtardığını kanıtladı.

Bal tarçın maskesi, sivilce izleri için maske: Bir tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı toz tarçını karıştırın. Yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine sürün ve ertesi gün ılık suyla yıkayın. İki hafta her gün uygulanırsa sivilceleri kökünden söker.

Bal tarçın maskesi

Cilt Enfeksiyonları: Bal ve toz tarçını etkilenen bölgelere eşit miktarda uygulamak egzama, mantar ve her türlü cilt enfeksiyonunu iyileştirir.

Tarçınla zayıflama: Her gün sabahları kahvaltıdan yarım saat önce, boş mideye ve geceleri yatmadan önce, bir bardak kaynamış suyun içine bal ve toz tarçın koyup için. Düzenli olarak alındığında obezite sorunu yaşayanlarda bile kilo kaybı sağlamaktadır. (Tarifi aşağıdadır)

Yorgunluk: Yakın zamanda yapılan araştırmalar gösteriyor ki baldaki şeker vücudun güç kazanmasına yardımcı oluyor. Bal ve toz tarçın tüketen yaşlılar daha zinde ve esnek olduklarını ifade ediyor. Her gün diş fırçaladıktan sonra ve öğleden sonra 15.00’te alındığında bir haftada vücut direnci artıyor.

Uzun Ömür: Bal ve toz tarçın ile hazırlanan çay düzenli olarak içildiğinde ileri yaşın etkilerini azaltıyor. Çay yapmak için dört yemek kaşığı bal, bir çay kaşığı tarçın ve üç fincan kaynamış su kullanın. Günde 3-4 kez 1/4 fincan için. Cildi taze ve yumuşak tutar ve yaşlanmayı önler.

İşitme kaybı: Günlük olarak sabah ve akşamları bal tarçın karışımı yemek duyma kaybını giderebiliyor.

Kötü nefes kokusu: Güney Amerikalılar sabahları bir çay kaşığı bal ve tarçın konmuş suyla gargara yapıyor böylece nefesleri gün boyu güzel kokuyor.

TARÇINLI BAL KARIŞIMININ HAZIRLANIŞI

Önce bir bardak suyu kaynatın, sonra sıcak suya tarçın koyun ve demlenmeye, soğumaya bırakın. Kaynar suya kesinlikle bal koymayın. Sıcak su baldaki enzimleri öldürmektedir. Su oda sıcaklığına geldiğinde tarçının iki katı kadar bal ekleyin. 1 tatlı kaşığı bala, 1 çay kaşığı toz tarçın koyarak bu karışımı hazırlamanızı tavsiye ederiz. Yatmadan bardağın yarısını için ve diğer yarısını sabaha bırakın. Balın mutlaka organik olması gerekiyor, organik bal olmazsa faydadan çok zararı olur.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir