Ana Sayfa / Dua / Nasıl dua etmek gerekir ?

Nasıl dua etmek gerekir ?

Nasıl dua etmek gerekir , insan, ruhani ve bedeni olarak bir mucize. Peki, bu mucizeyi nasıl kullanacağımızı, güzellikleri nasıl hayatımıza çekebileceğimizi biliyor muyuz? Asker Hasan, Allah’a mektup yazmış. Ya Rabbi, biliyorsun halimi, anne yok, baba yok, bende para da yok, askerde de parasız olmuyor. Bana 200 TL göndersen. Ve zarfa koymuş mektubu, üstüne yazmış, Hasan’dan Rabb’ine. Asker mektubunu subaylar okuyor. Mektubu okuyan subay kendi kendine bu asker gariban maddi sıkıntısı var. Diğer arkadaşlarını da çağırmış. Bizim askerlerden biri sıkıntıda demiş. Kendi aralarında para toplamışlar ve 150 TL para çıkmış. Bu parayı zarfa koymuşlar, üzerine de yazmışlar, Rabb’inden Hasan’a. Hasan açmış zarfı, çok sevinmiş. Bu para ona 1-2 ay yetmiş. Para bitince, Hasan tekrar oturmuş, bir mektup daha yazmış. Allah’ım bu defa 300 TL lazım. Biliyorsun bu paranın bir kısmını kurslara bağışlamam lazım ve ben de ana yok baba yok. Yalnız bu defa parayı vereceğim adrese gönder. Zira, şerefsiz komutanlar içinden çalıyor.

Nasıl dua etmek gerekir ?

Dua ederken, kabul olunacağından şüphe etmeyin

Yukarıdaki hikayeden çıkarmamız gereken ders: Hasan’daki inancı görüyor musunuz! Rabb’ine öyle bir inancı var ki, Rabb’ine mektup yazdı ya, o istediği para kesin gelecek, 50 TL nereye gider, o kadar inanmış ki.

Bizler dua ediyoruz ve dualarımız gerçekleşmiyor diye şikayet ediyoruz. Evren 2 katmandır, görünen dünya, görünmeyen dünya. Dışa dönüksen, dünyaya dönüksen, Yaratıcı’yı hissetmezsin, içe dönüksen Yaratıcı’yı hissedersin. Allah kuluna üç şekilde cevap verir ; “Evet” der, istediğini verir ; “Hayır” der, daha iyisini verir ; “Bekle” der, en iyisini verir.

Öncelikle sahip olduklarımız için Allah’a teşekkür etmeli ve şükretmeliyiz

Yaratıcı şu ana kadar biz her ne istediysek verdi ve zaten de vermeye devam edecek. Bize gözümüzü, kaşımızı, elimizi, kolumuzu, havayı, güneşi, nefesi, şu ana kadar elimize geçen paraları, pek çok şeyi. Her şeyi verdi ve biz bunlardan şikayetçi isek, Yaratıcı, bu kulum kıymet bilmiyor deyip, elindekileri de alabilir. İnsanoğlu, maalesef kendi sahip olduklarına değil, başkalarının sahip olduklarına odaklanır. Onun benden daha güzel evi, arabası var, daha çok parası var, diye şikayet eder durur. Biz neye odaklanırsak onu hayatımıza çekeriz. Kendimizin fakir olduğunu düşünürsek, daha çok fakirliği hayatımıza çekeriz. Sahip olduklarımıza şükretmek, nimetleri çoğaltır, daha fazla bolluk bereketi hayatımıza çekmiş oluruz.

Çocuklarınızın bazı olumsuz davranışlarınıza kendi kendinize sinir olur, şikayet ederseniz, emin olun ki, çocuklarınız sizin hoşlanmadığınız daha fazla davranışlar sergilemeye başlar. Sürekli hastalıklarınızdan konuşursanız başka hastalıkları da hayatınıza davet etmiş olursunuz.

Zengin adamın birisine demişler ki, sen nasıl böyle zengin oldun? Valla demiş, Allah bana bir şey verdi, ben ona teşekkür ettim ve elimdekinin bir kısmını ihtiyacı olanlara verdim. Sonra Allah daha fazla verdi, ben de daha fazla teşekkür ettim ve başkalarına daha fazla verdim. Sonra, Allah daha da fazla verdi, anladım ki Allah ile yarışamayacağım. Teşekkür ve şükür, sana yeni teşekkür ve şükür edeceğin maddeleri, olayları getirecektir. Şikayet, şikayet edeceğin yeni hayatları sana getirir.

Dua ederken önce, sahip olduklarımızı gözümüzün önüne getirip şükretmeli, Allah’a teşekkür etmeliyiz. Bedava verilen aklın, sevgiyi hissetmen için bedava verilen kalbin için önce teşekkür etmeli, sonra isteklerimize geçmeliyiz.

Allah’ım bana yardım edebileceğim birilerini gönder

Musa Peygamber, Kralın adamlarından bir kişinin ölümü ile suçlanıyor. Kral, Musa Peygamber için vur emri çıkarttırıyor, görüldüğü yerde vurulacak. Musa Peygamber, bu sırada şöyle dua ediyor: “Allah’ım bana yardım edebileceğim birilerini gönder.”

Biz birilerine yardım ettikçe günahlarımızdan dolayı ortaya çıkan açık kapanır. Hayatta denge vardır, verdiğin kadar alırsın. Mutlu ettiğin kadar mutlu olursun. Saygı gösterdiğin kadar saygı görürsün. Bir insanın zenginliğine sebebiyet verdiğin kadar zengin olursun. Sistem böyle işliyor. Bizler de kendi derdimize çözüm aramaktan ziyade, yardım edebileceğimiz birileriniz bulabilir miyiz diye bakmalıyız. Sonra kendi isteklerimizi Allah’a arz etmeliyiz. Yüce Yaratıcımız, karşımızdaymış gibi içten dua etmeliyiz. 

Mucizeler gerçektir ve her gün oluyor. İnsan bedeni, hayatı müthiş bir mekanizmadır. Bunun farkına varırsak mucizeler her gün ve daha fazla olur.

Kaynak: Halil Ata Bıçakçı

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

allaha dua ederken nelere dikkat etmeliyiz , duamızın kabul olması için nasıl dua etmeliyiz , nasıl dua etmeliyim , rabbime nasıl dua etmeliyim , nasıl dua edilmelidir .

nasıl dua etmek gerekir , dua ederken nelere dikkat etmeliyiz , dua ederken nelere dikkat edilmelidir , duamin kabul olmasi icin nasil dua etmeliyim , dua ederken nasıl dua etmeliyiz .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın