Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Uykuya dalamıyorum ne yapmalıyım

Uykuya dalamıyorum ne yapmalıyım

Uykuya dalamıyorum ne yapmalıyım . Kimi zaman pek çok insan bir türlü uykuya dalamamakta ve sonraki günlerde uykusuzluk problemi yaşamaktadır. Geceleri telefona bakarak kendi uykularını getirmeye çalışmalarının yanında kitap okumak, sayı saymak gibi pek çok yöntem denese de başarılı olamamaktadır. Bu nedenle de anında uykuya dalmanın hayalini kuran kişilerin sayısı hiç azımsanamayacak kadar fazladır. İşte bu noktada size söyleyeceğimiz formül hatasız bir şekilde işe yaramaktadır. Umarız ki söz konusu yöntem uykuya geçme noktasında size de yardımcı olacaktır.

Deneyeceğiniz yöntem nefes alma yönteminiz ile ilgili. Nefes alma biçiminizde gerçekleştireceğiniz değişiklikle birlikte beyinde kalp atışlarının düşmesine yol açarak çok kısa bir süre içerisinde uykuya dalmanıza yardımcı olmaktadır. İlk denemeniz ile birlikte kendi etkisini ortaya koyan bir yöntem olarak kendisini gösteren bir yol olsa da asırlar boyunca Asya’da uygulanan bir yöntemi ifade etmektedir.

Batı’da her ne kadar yaygınlık kazanamamış bir yöntem olsa da uygulanan bu yöntemin en önemli korunucuları arasında Dr. Andrew Weil isimli bir Harvard üniversitesi analisti de yer almaktadır. Araştırmacının yaptığı araştırmalara göre stres sahibi ya da gergin kişilerin cidden düşük oranda nefes aldıklarını ve bu kişilerin fark etmedikleri anlarda nefeslerinin kesildiklerini ifade etmektedir.

Uykuya dalamıyorum ne yapmalıyım

Anında uykuya dalmanıza yardımcı olacak olan uygulamanın gerçekleştirmesine göz atacak olursak yapılacak olan ilk işlem nefesimizin tamamen boşaltılması gerekmektedir. Dört saniyelik sürelerle sessizce burnunuzla nefes almamız gerekmektedir. Sonrasında alınan nefesi yedi saniye tutmanın ardından sekiz saniye sayarak nefesi vermeliyiz. Uygulanacak olan işlem bu kadar kolay olmaktadır. gerçekleştirdiğimiz bu işlem üç kez tekrarlanmaktadır.

Dört saniyelik bekleyişler beynimizin daha çok oksijen almasına güçler. Nefesin bekletilmesi oksijenin vücuda girişi sağlanmaktadır. Böylelikle de kan akışı etkilenmektedir. Nefesin verilmesi süreci ise akciğerlerin kendi bünyesindeki karbondioksitin dışarı atılmasını sağlamaktadır.

Uyku öncesinde söz konusu nefes alma tekniğini uygulamak kalp atış sistemini ciddi ölçüde düşürmektedir. Böylelikle de kan dolaşımı içerisinde bulunan oksijende de artış görülmesi sağlanıyor. Andrew Weil ise kişilerin söz konusu nefes alma tekniğini her gün iki kez tekrar etmesi gerektiğini savunmaktadır.

Kaynak: https://bilgecafe.com/yastiga-basini-koyar-koymaz-uykuya-dalan-kisilerin-sirri/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Tavsiye yazılar

Uykuya dalamıyorum ne yapmalıyım , uykuya dalamıyorum ne yapmam lazım , uyumak için , rahat uyumak için , erken uyumak için , uyumak için yöntemler , hemen uyumak için . uyuyabilmek için , gece rahat uyumak için , uyumak için yapılması gerekenler , uyumak için doğal yöntemler , çabuk uyumak için , rahat uykuya dalmak için .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın