Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Nar çekirdeği yağı neye yarar ?

Nar çekirdeği yağı neye yarar ?

Nar çekirdeği yağı neye yararYüce Yaratıcımız hiçbir şeyi boşuna yaratmamıştır. Maalesef insanoğlu zamanla bitkilerin çoğunun iyileştirici gücünü unutmuştur. Yediğimiz meyvelerinin içi olduğu gibi kabukları, çekirdekleri de şifa kaynağıdır. Ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı yaşamak insanoğlunun bu dünyadaki en önemli görevlerinden biridir. O nedenle, okuyup araştırmalı, bilgi sahibi olup öğrendiklerini hayatında  uygulamalıdır. Çok güçlü bir antioksidan olan nardan elde edilen nar çekirdeği yağı, kalbimizi korur, bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirerek kanser oluşumunu önler. Ayrıca, sedef, egzama, güneş yanığı gibi cilt hastalıklarına iyi gelir. Cilt ve saç sağlığınızı koruyarak kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Tüm vücut hücrelerimizi yenileyerek daha genç görünmemize katkıda bulunur. Hemen hemen her derde deva nar çekirdeği yağının faydalarını, hangi hastalık için ne şekilde kullanabileceğinizi aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz. 

Nar çekirdeği yağı neye yarar - nar çekirdeği yağı faydaları - nar çekirdeği yağı soğuk pres - nar çekirdeği yağı göz altına sürülürmü - nar çekirdeği yağının cilde faydaları - nar çekirdeği yağı ciltte nasıl kullanılır - nar çekirdeği yağı faydaları nelerdir
Nar çekirdeği yağı neye yarar

Nar çekirdeği yağı neye yarar 1 ?

Nar çekirdeği yağı neye yarar , nar çekirdeği yağı faydaları nelerdir , hangi hastalıklara iyi gelir, hangi hastalıklardan korur aşağıda bulabilirsiniz.

Kalbi korur ve iyileştirir:  Nar çekirdeği yağında bulunan polifenoller sayesinde damarlarda kolesterol birikmesine engel olarak kanın damarlarımızda rahat bir şekilde akışına yardımcı olur. Bu şekilde, kalp krizine neden olan damar tıkanıklığı önleyerek kalp krizi riskini en aza indirir. Kalp rahatsızlıklarının diğer nedenleri arasında yüksek tansiyon gelmektedir. Nar çekirdeğinin içeriğindeki potasyum tansiyonu dengelemeye ve kişilerin kendilerini çok daha rahat hissetmelerine yardımcı olur. 

Kanser oluşumunu önler: Nar çekirdeği yağı hücre yenileyici özelliğe sahip olduğu için, kanser ihtimalini hemen hemen ortadan kaldırır.

Kilo vermeye yardımcı olur: Nar çekirdeği yağı, vücuttaki yağları yakma özelliğine sahiptir. Kuvvetli bir antioksidan kaynağı olmasının bir başka faydası ile kilo vermeye yardımcı olur. Nar çekirdeği yağı, içeriğindeki flavonoidlerin desteği ile vücutta yağ birikimini önler ve fazla yağların yakılarak vücuttan atılmasını sağlar. Eğer, düzenli ve doğru kullanılırsa kilo verme sürecinizi hızlandırır.

İltihaplanmayı önler: Nar çekirdeği yağı içindeki asitler sayesinde vücudu iltihap oluşumuna karşı dirençli hale getirerek korur.

Nar çekirdeği yağı neye yarar 2 ?

Kas ağrılarına iyi gelir: Kas ağrılarınız varsa, bu yağ ile kas ağrılarınızı dindirebilirsiniz.

Bağışıklık sistemini güçlendirir: İçeriğindeki B ve C vitaminleri sayesinde de bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olur.

Cildi gençleştirir: Cilt sağlığı için mucizevi bir yağdır. Cildin yağ oranını dengeler ve cildin canlı kalmasına yardımcı olur. İçerisindeki C vitamini sayesinde cilde parlaklık verir ve pürüzsüz olmasına destek olur. 

Cilt hastalıklarına iyi gelir: Nar çekirdeği yağı, egzama, sedef, güneş yanığı gibi durumlarında cildi iyileştirir. Yara ve kesikleri iz bırakmadan iyileştiren adeta mucizevi bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda nar çekirdeği yağı sivilce tedavisi için de tercih edilen bir bitkisel üründür.

Saç sağlığına iyi gelir: Kozmetik sektörde hemen hemen her üründe nar çekirdeği yağı kullanılmaktadır. Nar çekirdeği yağı, özellikle saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak, kan damarlarını güçlendirir ve saçların sağlıklı uzamasını sağlar. Saçlarda donukluk, kuruluk, dökülme, kaşıntı, kepek, kırılma gibi, çok sık rastlanılan durumlarda düzenli kullanımda faydalı olmaktadır. Saçınızın pH dengesini kontrol eder. Böylece saçlarınız daha canlı ve sağlıklı görünür.

Selülitlerin giderilmesinde etkilidir: Hücre yenileyici özelliği sayesinde düzenli kullandığınız zaman kısa süre içerisinde selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Hormona dengesizlikleri önler: İçeriğinde bulunan fitoöstrojenler sayesinde hormonal dengesizlikler önlenebilir. 

organik nar çekirdeği yağı yapımı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/organik-nar-cekirdegi-yagi-yapimi/

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

  • Sedef, egzama, güneş yanığı, yara, kesik gibi durumlarda, 1 parça pamuk üzerine 1-2 damla nar çekirdeği damlatarak cildinize sürebilirsiniz. Yüze uygulandığında nar çekirdeği yağı göz çevresi ile temas etmemelidir.
  • Yorgunluktan kaynaklanan göz altı morlukları için kullanacaksanız, 2 damla nar çekirdeği yağı içerisine 2 damla su ilave edilip göz altlarına sürebilirsiniz. 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkamalısınız. Göz ile direk temasından kaçınmalısınız.
  •  Nar çekirdeği yağı kırışıklık için de tercih edilen bitkisel yağlardandır. Yüz bölgesi hassas bir bölge olduğu için yağı su ile inceltip yüzünüze masaj yapabilirsiniz.
  • Nar çekirdeği yağı selülit için kullanılmak istendiğinde bir su ile karışım hazırlamanız gerekir. Bir fincan su içine 7 veya 8 damla yağ damlatın. Selülitli bölgeye bu karışım ile masaj yapın. Düzenli kullandığınız durumda, selülitlerin kaybolduğunu hissedeceksiniz.
  • Kalp ve damar sağlığı, kanser oluşumunu önlemek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, vücuttaki iltihabı gidermek, kas ağrıları ve kilo vermek için, sabahları aç karna 1 tatlı kaşığı nar çekirdeği yağını çeyrek fincan su içerisine koyup içebilirsiniz. Günde 1 kez olmak koşulu ile 1 yemek kaşığı nar çekirdeği yağını salatalarınıza koyabilirsiniz.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “Lapis Lazuli bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 90 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/5360612

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Lapis Lazuli Taşının Faydaları:

Lapis Lazuli tek bir taş değil, taşlar birleşimidir. Bünyesinde LAZURİT, HOYNİT, SODALİT, KALSİT, NOSELİT, PİRİT taşları ve bu taşlara ait mineraller bulunur.
💎Bünyesinde bulundurduğu birçok mineralden dolayı lapis lazuli taşının çok yönlü bir iyileştirici özelliği vardır.
💎İşyerinizde evinizde kullanabilirsiniz. Lapis, evinize huzur, sevgi ve bereket getirir.
💎Kişinin ruhsal çöküntüden kurtulmasına yardımcı olur.
💎Troid bezlerinin düzenli çalışmasına yardımcı olur. .
💎Kullanan kişilere canlılık hissi verir.
💎Kaygı azaltıcı özelliğe sahiptir.
💎Zihni berraklaştırır ve ruhunuzun gerçeğe ulaşma arzusunu kuvvetlendirir.
💎Kaygıyı, aşırı hüznü ve neşesizliği ortadan kaldırır.
💎Kullanan kişilere olumlu bir bakış açısı kazandırır.
💎Yaydığı çok güçlü enerji nedeniyle görmezden geldiğiniz olaylara sağlıklı bakmanızı sağlar.
💎Özelikle gırtlağa, boğaza ve ses tellerine iyi gelir.
💎Kemikleri kuvvetlendirerek, iskelet sitemini güçlü tutar.
💎Kişinin bakış açısını genişletir ve gerçek bilgiye ulaşmasına sağlar.
💎Odaklanma sorununu ortadan kaldırarak, derin düşünmenize yardımcı olur.
💎Tansiyonu dengede tutar.
💎İletişim ve fiziksel yetenekleri kuvvetlendirerek, yüksek seviyede tutar.
💎Kişinin zihnini açarak, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar..
💎MS, kemik erimesi, iltihap ve ateşli şişlikler de kullanılır.
💎İşitme bozukluğu tedavisinde kullanılır.
💎Vertigo baş dönmesi karşı etkili taşlar arasındadır
💎Katarakt için yararlı olan lapis lazuli, görme bozukluğu tedavisinde de kullanılır.

Tavsiye yazılar

HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ ŞAŞKINLIKLA İZLEYECEKSİNİZ!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “mavi kuvars taşı bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 85 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için bu web sitesini ziyaret edin: https://www.shopier.com/6925750

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Mavi kuvars taşının faydaları

💎 Mavi kuvars, enerji dengeleyici bir taştır.
Negatif enerjileri toplar ve iyileştirir, orijinal durumuna getirir.
Korkunun ve kaygının sebep olabileceği tüm olumsuzluklara karşı birebirdir.
💎 Stresi azaltır ve yok eder.
💎 Kişiye canlılık ve cesaret verir.
💎 Sınavlar ve topluluk önünde yapılacak konuşmalar öncesinde kullanılması tavsiye edilir.
💎Aşırı enerjiyi dengeler, duyguların aşırıya kaçmasına engel olur ve dizginler.
💎 Sakin kalmanıza yardımcı olur.
💎 İletişimi ve sezgileri de kuvvetlendirir.
💎 Kişinin ruhundaki liderlik özelliğini de ön plana çıkarır.
💎 Gücü açığa çıkaran bir taştır. Kendinizde ön plana çıkarmak istediğiniz özelliğiniz için yada dileğinizin gerçekleşmesi için kullanabilirsiniz.

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

karaciğer yağlanmasına kesin çözüm başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/karaciger-yaglanmasina-kesin-cozum/

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

hayatvesaglik.net web sitemizde yer alan bilgiler, “kaliteli ve sağlıklı yaşam” tavsiyeleri olup, doktor tedavisi yerine geçmez. Sitemizde yayımladığımız bitkisel kürler, ilaç değil, sağlıklı yaşamak ve hastalıkların tedavisinde modern tıbba destek amacı ile tavsiye niteliğinde olup, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığı doktor tarafından tespit edildikten sonra, doktor kontrolünde uygulamalıdır.

Bağırsak temizleme detoksu başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bagirsak-temizleme-detoksu/

Yaşlanmayı tersine çevirir, 1001 derde deva, kalbi korur ve iyileştirir, kilo vermeye yardımcı olur, bağışıklık sisteminin güçlendirir, iltihaplanmayı önler, cildi gençleştirir, kas ağrılarına iyi gelir, kanser oluşumunu önler, selülitleri giderir, saç sağlığına iyi gelir.

nar çekirdeği yağı faydalarınar çekirdeği yağı soğuk presnar çekirdeği yağı göz altına sürülürmünar çekirdeği yağının cilde faydalarınar çekirdeği yağı ciltte nasıl kullanılır .

Nar çekirdeği yağı faydaları nelerdir , nar çekirdeği yağı neye yarar , nar çekirdeği yağı neye iyi gelirnar çekirdeği yağı nasıl kullanılır , umarız bu yazımızda sorularına yanıt verebilmiş, sizlere faydalı olabilmişizdir.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın