ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / organik nar çekirdeği yağı yapımı

organik nar çekirdeği yağı yapımı

Şifa kaynağı organik nar çekirdeği yağı yapımı , hemen hemen her derde deva nar çekirdeği yağını doğal olarak evinizde nasıl hazırlayabileceğinizi bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Nar çekirdeği yağı neye yarar , başlıklı yazımızda çok güçlü bir antioksidan olan nardan elde edilen nar çekirdeği yağının, kalbimizi koruduğunu, bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirerek kanser oluşumunu önlediğini ve pek çok hastalığa şifa olduğunu sizlerle paylaştık. Ayrıca, sedef, egzama, güneş yanığı gibi cilt hastalıklarına iyi gelir. Cilt ve saç sağlığımızı koruyarak kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Tüm vücut hücrelerimizi yenileyerek daha genç görünmemize katkıda bulunur. 

organik nar çekirdeği yağı yapımı - nar çekirdeği yağı nerede satılır - nar çekirdeği yağı nasıl elde edilir - nar çekirdeği yağı evde nasıl yapılır - nar çekirdeği yağı nasıl çıkarılır - nar çekirdeği yağı nasıl yapılır feridun kunak - saraçoğlu nar çekirdeği yağı - nar çekirdeği yağı saraçoğlu
Organik nar çekirdeği yağı yapımı

Organik nar çekirdeği yağı yapımı

Malzemeler

  • 3 su bardağı nar çekirdeği,
  • 2 litrelik cam kavanoz,
  • 9 su bardağı organik sızma zeytinyağı.

Not: Oranı 1/3. Yani 1 su bardağı nar çekirdeği kullanacaksanız, 3 su bardağı zeytinyağı olmalı.

Hazırlanışı

  • Narları ayıklayın. Bir kevgirde ya da bir tülbent içerisinde eliniz ile sıkarak suyunu çıkarın, geriye sadece çekirdekleri kalsın,
  • Çekirdekleri yağlı kağıt üzerine serip bir fırın tepsisine koyup fırında 20 dakika 50-75 derece civarında bir ısıda kurutun. Ya da kaloriferin yanında 4-5 gün bekleterek kurutabilirsiniz.
  • Kuruyan nar çekirdeklerini tahta bir havanda dövün.
  • Dövülmüş nar çekirdeklerini cam kavanoza koyun, üzerine de zeytinyağını ilave edin. Kavanozun ağzını temiz bir tülbent ile kapatın.
  • 15 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tahta kaşık ile nar çekirdeklerini ezerek, vurarak karıştırın ki. nar çekirdeğinin yağı iyice çıksın.
  • Cam kavanozun ağzını biz bez ile kapatın, kapak kullanmayın.
  • Kullandığınız havan, kepçe ve kaşık mutlaka tahta olmalı. Kesinlikle metal kullanmamalısınız. İçerisine koyduğunuz kap da cam olmalı.

Nar çekirdeğinin faydalarını, hangi hastalıklara iyi geldiğini ve ne şekilde kullanılması gerektiğini nar çekirdeği yağı neye yarar , başlıklı yazımızda detaylı olarak anlattık. Bu yazımızı okuyarak hazırlamış olduğumuz ev yapımı organik nar çekirdeği yağını kullanabilirsiniz. https://www.hayatvesaglik.net/nar-cekirdegi-yagi-neye-yarar/

Bu tür işlemler ile uğraşamam, vaktim yok diyorsanız, güvenilir bir marka soğuk pres nar çekirdeği yağını aktarlarda alabilirsiniz. Tercih sizin ama kendi ihtiyaçlarımız için İbrahim Saraçoğlu’nun ürünlerini kullanıyoruz, kaliteli olduğunu test ediyoruz. https://www.profsaracoglu.com/sogukpresnarcekirdegiyagi

Organik nar çekirdeği yağı yapımı , nar çekirdeği yağı nerede satılırnar çekirdeği yağı nasıl elde edilirnar çekirdeği yağı evde nasıl yapılır , nar çekirdeği yağı nasıl çıkarılır , nar çekirdeği yağı nasıl yapılır feridun kunaksaraçoğlu nar çekirdeği yağı , nar çekirdeği yağı saraçoğlu .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir