ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Alkali Su Nasıl Yapılır: Vücuttaki Toksinleri Atar, Kansere Karşı Korur

Alkali Su Nasıl Yapılır: Vücuttaki Toksinleri Atar, Kansere Karşı Korur

Alkali su nasıl yapılır , alkali suyun faydaları nelerdir? Günümüzde, genellikle sağlıksız, işlenmiş, şekerli gıdalar tüketiyoruz, içecekler içiyoruz. Tükettiğimiz bu sağlıksız gıdalar, içecekler vücudumuzda asidik bir ortam oluştururlar, bunun sonucunda da bağışıklık sistemimiz zayıflar, hastalıklara zemin hazırlanmış olur. Su hayattır. Ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsak öncelikle sağlıklı suniçmeliyiz.

PH değeri vücudumuz için çok önemlidir. PH değeri 7’nin altında olursa asidik olarak nitelendirilir ve bu da sağlığımız için zararlıdır. Eğer vücudumuzun pH değeri 7’nin üzerinde ise vücudumuz alkali olur. Vücudumuzdaki pH değerinin altında olması durumunda çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkar. İçtiğimiz suyun kaliteli ve alkali olması sağlığımız açısından çok önemlidir. Peki evde basitçe alkali su nasıl yapılır alkali suyun faydaları nelerdir ?

Alkali Su Nasıl Yapılır

Aşağıda vereceğimiz alkali su tarifi ile vücudumuzda organlarımız için sağlıklı bir ortam oluşturabiliriz. İçtiğimiz bu alkali su sayesinde sağlıklı bir beslenme ve diyet programı uygulasak bile vücudumuzun sağlığını nispeten korumuş oluruz. Alkali suyun faydaları öncelikle vücudumuzu toksinlerden temizlemesi ve kansere karşı korumasıdır.

Alkali su için malzemeler

  • 1 çay kaşığı himalaya tuzu
  • 1 adet organik limon
  • 8 bardak su

Alkali su tarifi 

Temiz cam bir sürahinin içerisine suyu koyun. Limonu dilimleyip suyunu sıkın ve sürahideki suya ilave edin. Eğer limon organik ise kabuklarını da sürahi içerisine koyabilirsiniz. Himalaya tuzunu da ilave edip sürahinin ağzını kapatıp, oda sıcaklığında 12 saat bekletin.

Alkali su kullanımı

Akşamdan hazırlamış olduğunuz bu sudan sabah aç karna 3 bardak içmelisiniz. Bu su ile güne başlarsanız vücudunuzdaki denge sağlanmış, zararlı toksinler vücudunuzdan atılmış ve organizmanız alkalize bir hale gelmiş olur.

Gün içerisinde de bu sudan bol bol içmelisiniz. Artık birçok tıp doktoru da şunu belirtiyor, hasta vücut yoktur, susuz vücut vardır. Su sağlığımız için hayati öneme sahiptir. Günlük minimum 2 litre alkali su içmeye önem göstermeliyiz. Gün içerisinde hazırladığımız bu alkali su biterse üzerine su ilave ederek içebiliriz.

Kaynak: www.finelivingadvice.com“İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabı+kişiye özel hazırlanacak olan ametist taşı bileklik kargo dahil 80 TL. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp). www.hezarfenyayinlari.com

Not: Ametist doğal taş bileklik faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/ametist-dogal-tas-bileklik-faydalari/

 

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/

Not: Canlı su nasıl elde edilir başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/canli-su-nasil-elde-edilir/

Bu alkali suyun faydaları nı çok kısa bir süre içerisinde sağlığınızda gözlemleyebilirsiniz. Bağışıklık sisteminiz güçlenecek, hastalıklara karşı direnciniz artacak, kendinizi ruhsal ve bedensel olarak çok daha sağlıklı hissedeceksiniz. Alkali su nasıl yapılır başlıklı bu yazımıza değerli görüşlerinizi ve tecrübelerinizi yorum olarak yazmanızı rica ederiz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir