Ana Sayfa / Dua / Eve girerken ve çıkarken okunacak dualar

Eve girerken ve çıkarken okunacak dualar

Eve girerken ve çıkarken okunacak dualar , dua, müminin en büyük silahıdır. İnsanın ruhani ve bedeni hayatında duanın ne kadar tesirli olduğu, tüm dünyada yapılan bilimsel çalışmalar ile de ispatlanmıştır. Aşağıdaki belirttiğimiz kısa dua ve ayet-i kerimeler okunursa Allah’ın izniyle kişinin kazancı bol olur, evinde eşi, çocukları, ailesiyle huzurlu bir yaşam sürer. Tehlikelerden korunur, şeytan ve şeytani insanlar kendisinden uzak olur. Dualı insan, Allah’ın himayesine girmiş, ona güvenmiş ve ona dayanmış olur. Kainatta yegane tasarruf sahibi Allah (c.c.)’tır. Her şeye gücü yeter. 

Evden çıkarken okunacaklar

Evinden çıkarken“Bismillâhi, tevekkeltü alallâh, Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh”diyen, tehlikelerden korunur, şeytan ondan uzaklaşır.)[Tirmizi] (7 kere okunması tavsiye olunur) [Anlamı: “Allah’ın ismiyle (Allah’ın ismini söyleyerek) evimden çıkıyorum. Bütün işlerimde Allah’a dayandım. (O’na dayanıyor, O’na güveniyorum) Güç ve kuvvet ancak ve ancak Allah’ın yardımıyla olur.”]

Evden çıkarken Âyet-el-kürsi’yi okuyan her işinde başarılı olur. Eve gelince de okunursa, iki Âyet-el-kürsi arasındaki işler hayırlı olur.

Hadis-i şerifte buyuruldu ki: Kim evinden çıkarken Âyet-el kürsi okursa, yetmiş melek, evine dönünceye kadar ona dua ile istigfar eder. [Ey Oğul İlmihali]

Her sabah, “kendimin, aile efradımın rızkını helalden kazanıp, kimseye muhtaç olmamak, ibadetlerimi uygun yapabilmek ve insanlığa hizmet edebilmek için işime gidiyorum” diye de niyet edilmelidir.

Eve girerken okunacaklar

Eve girince, evdekilere selam vermeli, evde kimse yoksa bile, Esselamü aleynâ ve alâ ibadillahissalihin (Allah’ın selamı bizim ve salih kulların üzerine olsun) demelidir! Çünkü Müslümanın evinde rahmet melekleri bulunur. Kendi üzerimizde de melekler vardır. Hepsine selam vermiş oluruz. Evine giren kimse, selam verince, şeytan, (Artık benim bu evde duracak yerim kalmadı) der. (B. Arifin)

Kim, evine girerken, evde kimse yoksa bile selam verip ardından İhlas Suresi’ni okursa, Allah c.c. o eve rızık yağdırır.

Selam verdikten, İhlas suresi okunduktan sonra Âyet-el-kürsi de okunmalıdır.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

karaciğer yağlanmasına kesin çözüm başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/karaciger-yaglanmasina-kesin-cozum/

Bim aktüel ürünler

Beladan şerden korunma duası başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/beladan-serden-korunma-duasi/Eve girerken ve çıkarken okunacak dualar , düzenli olarak okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Hakkında admin

Bir yorum

  1. Nilgün Koyuncuoğlu

    Kekiğin müthiş faydaları isimli kitabınızı almak istiyorum. Lütfen benimle irtibata geçiniz. Teşekkürler Hayırlı Bayramlar dilerim.e-postsma yazmayın. WhatsApp dan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın