Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Polikistik over bitkisel tedavi

Polikistik over bitkisel tedavi

Polikistik over bitkisel tedavi , aşağıda vereceğimiz bitkisel kür tarifi ile yumurtalık kisti, çikolata kisti ve poliskistik over sendromundan kurtularak, sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Polikistik over sendromu ihmal edilmemesi gereken bir hastalıktır. İleriki dönemlerde doğurganlığı olumsuz etkiyebilir. Mümkünse, öncelikle  ameliyat yerine doğal bitkisel kürler uygulanarak tedavi edilmeye çalışılmalıdır.

Kist nedir?

Kist, etrafı kist duvarı adı verilen doku ile çevrili olan ve içi sıvı dolu olan kitledir.

Vücutta bütün dokularda kist meydana gelebilir fakat ancak yumurtalık dışındaki organların kistleri genellikle daha çabuk belirtiler ortaya çıkarır. Bunun nedeni diğer organlarda oluşan kistlerin organlarda fonksiyon bozukluğu meydana getirmesidir. Yumurtalık kistlerinde ise genellikle organlarda fonksiyon bozuklukları olmaz.

Yumurtalık (over) kistlerinin sebepleri nelerdir?

Yumurtalık (over) kistlerinin en sık görülen sebebi, hormonal düzensizliklerdir. Normalde her adet döneminde overler içinde yumurta hücresini taşıyan ve boyutları 3 cm’ye ulaşabilen folikül adı verilen kist meydana gelir. Sonrasında bu kist çatlayarak yumurta açığa çıkar. Bu esnada, yumurta sperm ile döllenirse gebelik olur, eğer yumurta döllenmezse 14 gün sonra adet şeklinde vücuttan atılır.
Ancak kadında hormonal düzensizlik varsa yumurta taşıyan kistler çatlamaz ve büyüyerek folikül kistini meydana getirir.

Yumurtalık (over) kistlerin belirtileri nelerdir?

Yumurtalık kistleri çoğu zaman vücutta herhangi bir şikayete neden olmaz çünkü yumurtalıkların diğer organlara temas etmesi zordur. Genellikle rutin doktor kontrolleri esnasında tespit edilir.
Yumurtalık kistlerinde ağrı nadir görülür. Ancak, kistler kendi etrafında dönerse ya da patlarsa şiddetli ağrı oluşumu olabilir.

Bunun dışında yumurtalık kistlerinin en sık rastlanan belirtileri şunlardır:

  • Adet düzensizliği,
  • Sindirim sistemi bozuklukları,
  • Karında şişkinlik ve ağrı,
  • İdrar yolu şikayetleri

Polikistik over bitkisel tedavi

Malzemeler:

  • 1,5 su bardağı klorsuz içme suyu,
  • 1 kuru soğan

Hazırlanışı:

Suyu kaynatın. Kaynamakta olan suyun içerisine en dış kabuğu soyulmuş soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika kapağı kapalı olarak kaynatınız. Soğan suyu ılıyınca süzünüz ve içiniz. Kesinlikle soğuk içilmemeli. Aç karna sabah kahvaltısından önce ve öğleden sonra olmak üzere 2 kez içiniz. Bu soğan suyu her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır. 

Uygulama adet (regl) bitiminden 2 gün sonrasında başlanmalıdır. Bu küre 4 ay boyunca devam edilmelidir. İlk ay 15 gün, diğer aylar 10’ar gün olmak üzere toplamda 4 ay boyunca yapılmalı ve kür sonlandırılır. 

Kür kullanımı desteklemek ve daha olumlu sonuç alabilmek için 15 günlük soğan kürü ardından testeredişli aslanpençesi bitkisinin günde 2 defa kullanılması gerekmektedir. 1 bardak suyu kaynatın, ateşi kapattıktan sonra içerisine 1 tatlı kaşığı aslanpençesi koyarak 3 dakika demleyin ve süzün. Ilıyınca sabah ve öğleden önce olmak üzere günde 2 kez aç karna için.

Not: 3 cm.’den büyük olan kist ve miyomlar üzerinde başarı oranı düşüktür.

Not: Kürler her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğan olmalıdır. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

Not: Ülser ve gastriti olanlar bu kürü kullanmamalı.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

 

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Havlit Taşı Faydaları:

💎Strese iyi gelir,
💎Son derece sakinleştirici, dinlendirici ve huzur verici bir enerji yayar.
💎Aşırı eleştirel ifadeleri ve davranışları, stresi, öfkeyi, kabalığı azaltır, yumuşatır.
💎Karakterimizdeki sivrilikleri yumuşatır, ılımlı ve uyumlu olmamızı sağlar.
💎Kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar.
💎Uykusuzluk problemlerine iyi gelir.
💎Denge ve uyum sağlar.
💎Kişideki bencilliği, bencilce davranışları giderir.
💎Çalkantılı duyguları ve düşünceleri sakinleştirir, gerilimi azaltır,
💎Güven, ümit ve disiplini artırır.
💎Duyguları açıklamak için cesaret verir.
💎Kanı temizler.
💎Hafızayı güçlendirir.
💎Hormonal sistemi düzenler
💎Kalp problemleri tedavisinde yararlıdır.
💎Diş ve kemik (iskelet) sistemindeki kalsiyum seviyesini dengeler, böylelikle diş ve iskelet sistemi rahatsızlıklarını giderir. Bu nedenle hamile kadınların ve bebek emziren annelerin kullanması önerilir.
💎Kırık ya da çıkık kemiklerde kolay iyileşme sağlar.

 

polikistik over sendromu doğal tedavisi , polikistik over sendromu bitkisel tedavisi , polikistik over evde tedavi , polikistik over için bitkisel çözümler , polikistik over sendromu evde tedavi .

polikistik over tedavisi bitkisel , Polikistik over bitkisel tedavi , polikistik over doğal tedavi , polikistik over sendromu bitkisel tedavi , polikistik over bitkisel çözüm .

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir