Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / İnsanlarla iyi ilişkiler kurmanın sırları 1

İnsanlarla iyi ilişkiler kurmanın sırları 1

İnsanlarla iyi ilişkiler kurmanın sırları . İlişkiler deyince aklımıza ilk gelen kendimiz ile olan ilişkimiz aklımıza gelmeli. Kendimiz ile olan ilişkiyi düzelttiğimiz zaman bütün ilişkilerin düzeldiğini görebiliriz. Kendinizle olan ilişkinizi düzelttiğiniz zaman hayallerinizin de ötesinde bir hayat yaşayabilirsiniz. Biz kendimiz ile olan ilişkimizi düzeltmeden başkaları ile olan ilişkilerimizi düzeltmemiz mümkün olmamaktadır. Ne oluyor da kendimiz ile olan ilişkimizi bozuyoruz?

İnsanlarla iyi ilişkiler kurmanın sırları

Ne oluyor da kendimiz ile olan ilişkimizi bozuyoruz?

Bedenimizi yargılamak

Bedenimizi yargılamak, kendimiz ile olan ilişkimizi bozma nedenlerinden bir tanesi. Bedenimizi ne kadar çok yargılarsak, bizim bedenimizi yargılayan o kadar çok insanı bir mıknatıs gibi hayatımıza çekeriz.

Aşırı kaygılı olmak

Aşırı kaygılı olmak bizim kendimiz ile olan ilişkimizi olumsuz etkiler. Çünkü, ya sürekli geçmişe takılmışız ya da gelecek ile ilgili korkularımız, kaygılarımız var demektir. Bu da anda olmamıza engel olduğu için kendimiz ile olumsuz bir ilişki içerisinde olmamıza sebep olur. Bu durum başkaları ile olan ilişkimizi de etkiler.

Başkalarını öncelik yapmak

Kişinin başkalarını hayatında öncelik yapması, kendi kul hakkına girmesidir. Kişinin önceliği, eşi, çocuğu, annesi, babası, kardeşleri, arkadaşları ya da herhangi başka birisi ise kendimiz ile olan ilişkimizi bizzat bozmuş oluruz. Biz kendimize saygı duymadan başka insanlara gereğinden fazla saygı duymak, olması gereken fazlasını başkalarına yapmak, kendimize yaptığımız en büyük haksızlıktır. Dengeyi kuramadığımız zaman ilişkilerimizde ve hayatımızın genelinde sıkıntılar yaşamaya başlarız.

Kendimizi yargılamak

O kadar çok başkalarını düşünerek, başkalarını kendimizden üstün görerek kendimiz ile olan ilişkimizi bozuyoruz. Kendimizi yetersiz, değersiz, suçlu, başarısız, beceriksiz hissettiğimiz her an biz aslında kendimiz ile olan ilişkilerimizi bozuyoruz.

Başkalarını kendimizden üstün görmek

Başkalarını kendimizden üstün kıldığımız an en büyük darbeyi kendimize vurmuş oluruz. Kimi kendimizden daha yetenekli, becerikli görürsek en büyük darbeleri o kişilerden görürüz. Allah (cc) böyle bir şeyi istemiyor. Kim olursa olsun karşındaki kişiye saygı duyabilirsin ama kendini ondan aşağı görme.

Kötülük= kendini vasat gördüğün her an, kendini yozlaşmış gördüğün her an. Bu durumda kötülüğü merkeze ve dünyaya koymuş olursun. Sen kendi merkezine kötülüğü koyduğun zaman dünyaya öyle bir frekans yayarsın ki mıknatıs gibi senin özüne uymayan olayları, sıkıntıları hayatına çekmiş olursun.

Uçakta bile önce oksijen maskesini kendinize sonra çocuğunuza takmanız tavsiye edilir. İnsanın önce kendisine faydası olacak ki, sonra başkalarına faydalı olabilsin.

Rabbimiz, “kimi benden çok seversen onu alırım”, diyor

Tövbe istiğfar

Özümüze uymayan korkular, kaygılar, başarısızlık hissi, yargılar, travmalar, bakış açıları, her ne varsa hepsini iptal ediyorum deyip, bol bol tövbe istiğfar (Estağfirullah) çekmemiz gerekir. Kendi kul hakkımıza girdiğimiz her durum için de kendimizden özür dileyip, Estağfirullah çekmeliyiz.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

 

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Havlit Taşı Faydaları:

💎Strese iyi gelir,
💎Son derece sakinleştirici, dinlendirici ve huzur verici bir enerji yayar.
💎Aşırı eleştirel ifadeleri ve davranışları, stresi, öfkeyi, kabalığı azaltır, yumuşatır.
💎Karakterimizdeki sivrilikleri yumuşatır, ılımlı ve uyumlu olmamızı sağlar.
💎Kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar.
💎Uykusuzluk problemlerine iyi gelir.
💎Denge ve uyum sağlar.
💎Kişideki bencilliği, bencilce davranışları giderir.
💎Çalkantılı duyguları ve düşünceleri sakinleştirir, gerilimi azaltır,
💎Güven, ümit ve disiplini artırır.
💎Duyguları açıklamak için cesaret verir.
💎Kanı temizler.
💎Hafızayı güçlendirir.
💎Hormonal sistemi düzenler
💎Kalp problemleri tedavisinde yararlıdır.
💎Diş ve kemik (iskelet) sistemindeki kalsiyum seviyesini dengeler, böylelikle diş ve iskelet sistemi rahatsızlıklarını giderir. Bu nedenle hamile kadınların ve bebek emziren annelerin kullanması önerilir.
💎Kırık ya da çıkık kemiklerde kolay iyileşme sağlar.

 

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Tavsiye Yazılar

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir