Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Göz kapağı düşüklüğüne maske

Göz kapağı düşüklüğüne maske

Göz kapağı düşüklüğüne maske , Göz kapağı düşüklüğünü tedavi eden ev yapımı doğal maske tarifleri . Göz kapağı düşüklüğü hemen her yaşta görülebilen üst göz kapağının biraz ya da göz bebeğini kapatacak şekilde aşağı sarkması durumudur. Göz kapağı düşüklüğü doğuştan ya da sonradan ortaya çıkabilir.  Göz kapağı düşüklüğü yaygın olarak yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkar, hassaslaşan göz çevresi derisi esneyerek sarkar. Yaşlanma dışında, başka organlarda ortaya çıkan ciddi rahatsızlıklar da göz kapağında düşüklüğe neden olabilir. Bu sebeple, göz kapağı düşüklüğü sorunu yaşayanlar öncelikle doktora gidip başka bir hastalıkları olup olmadığını tespit etmelidirler. Eğer, ciddi bir hastalık yok ise aşağıda vereceğimiz tarifler ile göz kapağı düşüklüğünden kurtulabilirsiniz. 

Göz kapağı düşüklüğüne maske - göz kapağı düşüklüğüne ne iyi gelir - göz kapağı düşüklüğüne maske - göz kapağı düşüklüğü yumurta akı - göz kapağı düşüklüğüne bitkisel çözüm - göz kapağı düşüklüğü nasıl geçer - göz kapağı düşüklüğüne ameliyatsız çözüm - göz kapağı sarkmasına bitkisel çözüm
Göz kapağı düşüklüğüne maske
 • Göz kapağı düşüklüğü nedenleri
 • Yaşın ilerlemesi ile derinin esnekleşerek sarkması,
 • Kas hastalıkları,
 • Sinir hastalıkları,
 • Enfeksiyonlar,
 • Beyin tümörleri,
 • Alerji,
 • Uzun süreli kontakt lens kullanımı,
 • Protez kullanımı,
 • Diyabet, 
 • İnme,
 • Horner sendromu (göz ve yüz sinirlerini etkileyen bir bozukluk)

Göz kapağı düşüklüğüne maske

Göz kapağı düşüklüğüne ne iyi gelir , aşağıdaki kürleri uygulamadan önce kapağınızın temiz, makyajdan temiz ve kuru olmasına özen göstermelisiniz.

1) Yumurta akı 

Bir yumurtanın akını cam bir kaseye koyun. Yumurta akıcı cildi sıkılaştırır ve sağlamlaştırır. Gözünüzü kapatın. Kulak çubuğu ile ya da bir parça pamuk yardımı ile yumurtanın akını göz kapağınıza ve üzerine kaşlarınıza kadar sürün. Gözünüzü kapalı tutarak yumurta akının kurumasını bekleyin. Bu şekilde 15-20 dakika bekleyin. Bu uygulamayı günde 2-3 kez yapın. 1 hafta boyunca bu uygulamayı yapın. 2-3 gün içerinde göz kapağı sarkmasındaki iyileşmeyi görebilirsiniz. 

Yumurta akının içerisine 1 tatlı kaşığı krema ve yarım salatalık suyu ilave ederek krem haline getirdikten sonra göz kapağınızın üzerine sürüp 15-20 dakika bekledikten sonra yıkayın.

2) Kuşburnu

Kuşburnu C vitamini açısında oldukça zengindir. Günde 2 kez çay olarak demleyip içebilirsiniz. Ayrıca, pamuğu çaya batırıp göz kapağınıza kompres yapıp 15-20 dakika bekletebilirsiniz.  Göz kapağı sarkması için C vitamini açısından zengin olan kuşburnunu hem çay olarak için hem de çay gibi demleyip, süzerek bir sabah ve bir akşam olmak üzere kompres yapın.

Ayrıca göz çevresindeki kasları sıkılaştırmak ve kırışıklık gidermek için de 1 yumurtanın akına 1 tatlı kaşığı krema ve yarım salatalık suyu ilave edin. Krem kıvamına gelince göz etrafına hatta tüm yüze dıştan içe masaj hareketiyle sürün. 15 dakika bekletilip, yıkayın.

3) Yoğurt, Aloe Vera, Yulaf, Salatalık

1 yemek kaşığı sade yoğurt, 1 yemek kaşığı aloe vera jeli, yarım yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 2 dilim soyulmuş salatalığı, krem kıvamına gelene dek karıştırın. Bu kremi göz kapaklarınıza uygulayın, 20 dakika bekletin ve ardından soğuk su ile yüzünüzü durulayın.

4) Papatya çayı

Poşet papatya çayını demleyip içebilirsiniz. Papatya çayında  iltihap giderici maddeler bulunur. Poşetleri gözlerinizin üzerine koymadan önce buzdolabında soğutup soğuk olarak göz kapaklarınızın üzerine koyun, 15-20 dakika bekletin.

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Hematit Taşının Faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

göz kapağı düşüklüğüne ne iyi gelir , göz kapağı düşüklüğüne maske , göz kapağı düşüklüğü yumurta akı , göz kapağı düşüklüğüne bitkisel çözüm , göz kapağı düşüklüğü nasıl geçer , göz kapağı düşüklüğüne ameliyatsız çözüm , göz kapağı sarkmasına bitkisel çözüm .

göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm , suna dumankaya göz kapağı sarkmasına bitkisel çözüm , göz kapağı düşüklüğü ameliyatsız tedavi , göz kapağı düşüklüğü doğal çözüm , göz kapağı düşüklüğü için doğal maskeler , göz kapağı sarkması için doğal çözümler , göz kapağı düşüklüğü tedavisi bitkisel , göz kapağı düşüklüğü tedavisi .

Göz altı morlukları nasıl geçer başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/goz-alti-morluklari-nasil-gecer/

 

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Tavsiye Yazılar

http://bimaktuel.net/

göz kapağı düşüklüğüne bitkisel çözüm , göz kapağı düşüklüğü bitkisel çözüm , göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm , göz kapağı sarkmasına bitkisel çözüm , göz kapağı düşüklüğü için maske .

Göz kapağı düşüklüğüne maske , umarız yukarıdaki kürleri uygulayarak kısa sürede bu rahatsızlığa şifa bulursunuz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın