Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / En güçlü bitkisel antibiyotik

En güçlü bitkisel antibiyotik

En güçlü bitkisel antibiyotik , doğal antibiyotik yapımı , endüstri yapımı ilaç olarak satılan antibiyotiklerin çeşitli yan etkilerinin olduğu, bir bölgedeki iltihaplanmayı tedavi ederken bazı organlarımıza zarar verdiği bugün hemen hemen artık herkes tarafından bilinmektedir. Bu yazımızda tarifini sizler ile paylaşacağımız bitkisel antibiyotik, soğuk algınlığı, grip, mevsimsel alerji, akciğer, astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisinde oldukça etkilidir.

Zerdeçalın sağlığımız açısından çeşitli faydalarını mutlaka duymuşsunuzdur. Ev yapımı en güçlü bitkisel antibiyotik karışımını hazırlarken kullanacağımız gıdalardan biri de zerdeçal. Aşağıda sizler ile paylaşacağımız tarif, Ayurveda tıbbında da en güçlü bitkisel antibiyotik olarak kabul edilmektedir.

En güçlü bitkisel antibiyotik - en güçlü bitkisel antibiyotik - doğal antibiyotik evde nasıl yapılır - evde doğal antibiyotik tarifi - en güçlü doğal antibiyotikler - doğal antibiyotik yapımı - doğal antibiyotik tarifi - doğal antibiyotik nasıl yapılır
En güçlü bitkisel antibiyotik

En güçlü bitkisel antibiyotik faydaları

 • Bu doğal antibiyotik, bakteriler ve virüslerin neden olduğu enfeksiyonlar ile mücadelede çok etkilidir.
 • Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek vücutta ortaya çıkan enfeksiyonların, iltihapların giderilmesinde, mevsimsel olarak görülen alerjik rahatsızlıkların tedavisinde çok faydalıdır.
 • Ayrıca, bağırsak florası için faydalı olup, sindirim sistemimizin fonksiyonlarını  daha iyi yerine getirmesine yardımcı olur.

Yapılan bilimsel araştırmalarda, arıların “defensin-1” olarak bilinen bir proteini ürettikleri ortaya çıkmıştır. Bu protein balın içerisinde bulunmaktadır. Bu protein enfeksiyonlar ile mücadele etmektedir.

En güçlü bitkisel antibiyotik

Evet, bağışıklık sistemimizi güçlendiren adeta atom olarak adlandırabileceğimiz ev yapımı doğal antibiyotik tarifini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı toz zerdeçal (mümkünse kök olarak alın, kullanacağınız zaman rendeleyin),
 • 100 gram organik bal,
 • 1 çimdik taze çekilmiş toz karabiber. (Karabiber, zerdeçalın emilimini ve faydalarını arttırır),
 • 2 yemek kaşığı organik elma sirkesi,
 • 1 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı:

Zerdeçal, karabiber ve balı cam bir kavanozda iyice karıştırın. Organik sirke ve limon suyunu da katarak tekrar karıştırın. Kavanozun kapağı da mümkünse cam olsun ve hava almasın. Bu karışımı 2 hafta bekletin. Bu karışımı  hazırlarken ve tüketirken metal kaşık kullanmayın, tahta kaşık kullanın.

Kullanımı:

 • Soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve grip tedavisinde aşağıdaki şekilde kullanmalısınız:
  • 1. gün: Her saat başı yarım çay kaşığı,
  • 2. gün: Her 2 saatte bir yarım çay kaşığı,
  • 3. gün: Günde 3 kez yarım çay kaşığı.
 • Mevsimsel alerjik rahatsızlıklarda ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için:
  • Günde 1 kez 1 yemek kaşığı, aç karna.
 • Astım, bronşit gibi akciğer rahatsızlıkları için:
  • Günde 3 kez yarım çay kaşığı, aç karna.
 • Sindirim sistemi, hazımsızlık için:
  • Öğün esnasında 1 tatlı kaşığı.
 • Böbrek ve kolon rahatsızlıkları için:
  • Öğünlerden sonra 1 tatlı kaşığı.

Önemli: Karışımı ağzınıza aldıktan sonra hemen yutmayın, ağzınızda, dilinizin üzerinde tamamen çözünene, eriyene kadar bekletin. 

Bu karışımı salatalarınıza da ekleyebilirsiniz. 1 bardak ılık su içerisine bu karışımdan 1 yemek kaşığı koyarak, karıştırıp sabahları aç karna da içebilirsiniz. (www.hezarfenyayinlari.com)

Uyarı:

 1. Safra kesesi rahatsızlığı olanların zerdeçalı kullanmaması tavsiye olunur. Uzmanlar, zerdeçalın safra kesesi kaslarında büzülmeye neden olduğunu belirtiyorlar,
 2. Zerdeçal, kan şekerini ve kan basıncını düşürme etkisine sahip olduğu için kan şekeri ve kan basıncı rahatsızlığı olanlar zerdeçalı tüketmekten kaçınmalıdır.

Kaynak:https://www.healthyfoodhouse.com/turmeric-honey-mixture-strongest-natural-antibiotic/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Tavsiye Yazılar

 1. Rahim kanseri belirtisi başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/rahim-kanseri-belirtisi/
 2. Durduk yere diş eti kanaması başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/durduk-yere-dis-eti-kanamasi-hangi-kanserin-belirtisi/
 3. Mide kanser belirtileri başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/mide-kanser-belirtileri-nelerdir/
 4. Akciğer kanserinin ilk belirtileri başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/akciger-kanseri-ilk-belirtileri/

evde doğal antibiyotikdoğal antibiyotik yapımı bitkiselevde doğal antibiyotik nasıl yapılırevde doğal antibiyotik yapımıboğaz iltihabı için doğal antibiyotik .

en güçlü bitkisel antibiyotikdoğal antibiyotik evde nasıl yapılırevde doğal antibiyotik tarifien güçlü doğal antibiyotiklerdoğal antibiyotik yapımıdoğal antibiyotik tarifidoğal antibiyotik nasıl yapılır

Hakkında admin