ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / Doğal taşlar / Ametist doğal taş bileklik faydaları

Ametist doğal taş bileklik faydaları

Ametist doğal taş bileklik faydaları , yeryüzünde hiç bir şey sebepsiz yere yaratılmamıştır. Canlı cansız tüm varlıklar, bizlerin bu dünya hayatını en hayırlı şekilde deneyimlememiz için bizlere vesile olması, hizmet etmesi niyetiyle Yüce Yaratıcımız tarafından yaratılmıştır. Günümüzde maalesef doğal taşlara gereken önemi vermiyoruz. Oysa ki, taşların fiziksel ve ruhsal sağlığımıza çeşitli olumlu etkileri, hastalıkları önleyici ve hastalıkları iyileştirici, şifa veren enerjileri vardır. Ametist taşı da ruhsal ve bedensel olarak bizlere çeşitli olumlu etkileri olan doğal taşlardan bir tanesidir. Şifa bakımından en güçlü taşlardan olan ametist, kuvars aiesinden mor ya da mavi-mor renkli bir taştır. 

Ametist doğal taş bileklik faydaları
Ametist doğal taş bileklik faydaları

Şifalı taşların oluşumu

Kayaç, çeşitli minerallerin ve taş parçacıklarının bir araya gelmesinden ya da bir mineralin çok miktarda birikmesinden meydana gelen katı birikintilerdir. Yeryüzünün çekirdeğinde ergimiş halde bulunan kayaçlar magma olarak adlandırılmaktadır. Bu erimiş magma volkanik faaliyetler ile lav olarak yeryüzüne çıkmaya çalışır. Bu sırada gezegenin alt tabakasındaki yeraltı çatlaklarına akar. Bu erimiş kaya ve mineraller kütlesine, kaynayan sular, buhar ve gazlarda karışır. Gazlar soğurken yarıklarda biriken bu mineraller ile birleşerek, kristalleri ve değerli taşları meydana getirir.

Taşların şifa gücü nereden geliyor

Oluşum ve gelişim süreçleri milyonlarca yıl süren bu değerli taşlar, sürekli olarak içlerine, çok kuvvetli elektromanyetik enerji depolarlar. İnsanları, ruhsal ve fiziksel olarak olumlu yönde etkileyen, şifa veren güç, taşların içerisindeki mineral yapılarıyla birleşmiş olan bu elektromanyetik enerji kuvvetidir.Ametist doğal taş bileklik faydaları

Ametist taşı faydaları , çağımızın en önemli hastalıklarından biri depresyon. Depresyon, ruhsal bir hastalık gibi görünse de bir süre sonra vücudumuzdaki organların çalışmasını olumsuz etkilemekte kanser de dahil olmak üzere çeşitli kronik hastalıklara yol açmaktadır. Bu nedenle, stresten ve depresyondan uzak bir hayat yaşamak sağlığımız için çok önemlidir. Ametist taşının en önemli faydalarından biri depresyonun oluşumunu engellemesinde ve depresyonun ortadan kalkmasında faydalı olmasıdır.

 • Enerji huzur vericidir. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir.
 • Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir. 
 • Depresyona karşı oldukça faydalıdır.
 • Yaydığı enerji sizi negatif enerjilerden, nazardan, olumsuzluklardan korur.
 • Kişiyi rahatsız eden takıntılı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.
 • Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız, amestisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz. Uyku sorunlarına iyi geldiği gibi kabus görmeyi de engeller.
 • Bedendeki fazla elektrik yükünü topraklayarak beyin gücünü yükseltir.
 • Endokrin ve bağışıklık sistemini güçlendirir, kanı temizler, enerji verir.
 • Bilinç seviyelerini aktive eder, sakinleştirici etkisi vardır.
 • Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip pozitife dönüştürür. 
 • Vücuda enerji, canlılık veren bir taştır.
 • Kanser oluşumunu engeller.
 • Deri hücrelerinin yenilenmesini ve dolayısıyla tenin güzelleşmesini sağla.
 • Eklem ağrılarını tedavi ederek rahat hareket etmeyi sağlar.
 • Kan dolaşım sistemini korur ve tedavi eder.
 • Cilt hastalıklarına karşı etkilidir.
 • Göz hastalıklarına, alerjiye, migrene, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.
 • Vücudu toksinlerden temizleyerek kişiyi yeniden hayata döndürür.

Not: Taşı temizlemek için 2-3 haftada bir suyun altına tutmanız yeterli olacaktır.

Kaynak: Kozmik Bilim Işığında Şifalı Taşlar-Ahmet Maranki & Elmas Maranki.

“İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabı+kişiye özel hazırlanacak olan ametist taşı bileklik kargo dahil 80 TL. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp). www.hezarfenyayinlari.com

ametist bileklik faydaları , ametist taşı bileklik , ametist bileklik , ametist taşı erkek bileklik , ametist taşı bileklik , ametist bileklik kadın , ametist erkek bileklik , ametist bileklik erkek , ametist taşı özellikleri , ametist taşlı bileklik .

Ametist taşı faydaları

Ametist doğal taş bileklik faydaları , 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir