Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Sakral çakra nasıl açılır

Sakral çakra nasıl açılır

Sakral çakra nedir , sakral çakra nasıl açılır .Çakralar, vücudumuzun 7 farklı bölümünde bulunan enerji bölgeleridir. Bedenimizde adeta birer kapakçık görevi üstlenmekte, vücudumuz, zihnimiz ve ruhumuz arasındaki dengeyi ayarlamakta ve enerjinin içeri ya da dışarı akışını düzenlemektedir. Ruh ve beden sağlığımız için çakralarımızın açık ve dengede olması çok önemlidir.

Çakralarımızın tıkalı olması, dengede olmamaları durumunda, vücudumuzdaki enerji akışı düzgün olmamakta, ruh ve beden sağlığımız olumsuz etkilenmektedir. Çakralarımızı aktive etme ve dengelemeye başladıkça, vücudumuzun içerisindeki enerji akışı düzenlenir, üzerimizde oluşan tıkanıklıklar kalkarak, özgüvenimiz yükselir ve Allah’ın izni ile iç huzurumuza kavuşmuş oluruz.

Sakral çakra nasıl açılır
Sakral çakra nasıl açılır

Sakral çakra nedir ?

Sakral çakra, “Hara”, alt karın” ,”cinsel bölge” olarak da adlandırılmakta olup 7 temel çakramızın ikincisidir. Sakral çakra göbek deliğimizin 2 cm kadar aşağısında yer alır. Bolluk, üreticilik, yapıcılık, ilham, duygusal denge, cinsellik,  zevk, haz ve sevinç duygularıyla ilgilidir. 

Sakral çakranın rengi turuncu, elementi su, mantrası “VAAM” dır.

Bu çakrada tıkanıklığı olan kişilerin bir kısmında mükemmeliyetçilik hastalığı görülüyor. Sakral çakra tıkanmasında ruhsal ve duygusal dengesizliklerle karşılaşılır. Genelde ifadesiz bir yüz, tepkisizlik olabileceği gibi, ağlanacak yerde gülen veya gülünücek yerde ağlamalar da görülebilir. 

Sakral çakrası kuvvetli olan kişiler, insanları oldukları gibi kabul ederler ve yargılamazlar. Senden beklemezdim, neden böyle yaptı şimdi gibi kelimeleri bu kişilerden pek duymazsınız. Empati yetenekleri kuvvetlidir. Kendilerini de aynı şekilde kabul ettikleri için kendileri hakkında düşünürken olumsuz duygular hissetmezler. Hatalarından ders alır fakat yaptıkları hatalardan dolayı kendilerini perişan etmezler.

İçimize attığımız her olumsuzluk, duygusal yaralanmalar, kötü hisler, kısıtlanmışlıklar, yakınlarımızdan ya da çevremizdeki insanlardan duyduğumuz sen yapamazsın, başaramasın gibi olumsuz sözler sakral çakramızın tıkanmasına neden olabilir.

Sakral çakra durumları

Sakral çakranın az çalışması  durumunda, ikili ilişkilerde problemler, hayattan keyif almakta zorluk çekme,  üretken olamama, sürekli başkalarını suçlama, eleştirme ve öfkelenme gibi durumlar görülebilir. İçine kapanık, asosyal kişilere bakıldığında sakral çakralarında sıkıntılar olduğu görülebilir.

Sakral çakranın çok çalışması  durumunda, tatmin olmama, hep daha iyisi olabilirdi demek, hayattan keyif almakta zorluk gibi durumlar görülebilir. Sağlıksız ilişkiler, bencillik, aşırı cinsel ilişki, aşırı duygusallık ve hassasiyet,  sorumsuzluk, ani değişen duygular, kıskançlık, agresiflik, sakral çakrası çok çalışan kişilerde gözlemlenen diğer durumlardır.

Sakral çakramızın dengesizliğinde, panik ataklar, depresyon, bunalım, öz güven eksikliği, duygusal dengesizlikler veya duygusal yoksunluk görülebilir. Ayrıca, prostat iltihapları, cinsel sorunlar, rahim enfeksiyonları, ağrılı regl, erken boşalma, iktidarsızlık, gibi rahatsızlıklar da ortaya çıkabilir.

Sakral çakramız dengeli çalıştığında,  hayattan keyif alan, zevkleri olan fakat aşırıya kaçmayan, orta yollu tutumları olan, insanları değiştirmek yerine oldukları gibi kabul eden, herkese değer veren kişiler ortaya çıkar. Sakral çakrası dengeli çalışan kişiler, insanları yargılamak yerine olayları yargılarlar ve anlamaya çalışırlar. Empati yeteneği yüksek, açık ve nazik bir kişilik, yaşamla mutlu bağlantı, kişinin cinselliği ile güvende olması, sakral çakranın dengeli çalıştığının göstergeleridir.

Sakral çakra nasıl açılır

Doğada vakit geçirme, yüzmek, egzersiz yapmak, cenin pozisyonunda uyumamız sakral çakramızın doğal olarak şifalanmasına, dengede çalışmasına ve açılmasına yardımcı olur.  

Eterik Yağ Terapisi : Sakral çakranın olduğu bölgeye sabah kalktığımız zaman gül, yasemin, tarçın, mandalina, portakal, sandal ağacı, sedir ağacı gibi bitki özlü yağlar ile 30 saniye kadar masaj yapmak, sakral çakrayı etkinleştirmeyi destekleyecektir.

Şifa Taşı Terapisi : Ay taşı ve akik gibi taşlar vücudumuzda taşınabilir.

Meditasyon:

  • Aşağıdaki şekildeki gibi dizlerinizin üzerine oturun, sırtınız düz olsun, kendinizi sıkmayın, rahat hissedin. Avuç içleri yukarı bakacak şekilde eller açılır ve kucağa konur.
Sakral çakra nasıl açılır
Sakral çakra nasıl açılır
  • Sol el altta olacak şekilde, sağ elin parmakları sol elin avuç içine konur. Baş parmak uçları yavaşça birleştirilir.
Sakral çakra nasıl açılır
Sakral çakra nasıl açılır
  • Sakral çakranın olduğu bölgeye zihnimiz ile odaklanılır. (göbek deliğimizin 2 cm kadar aşağısı)
Sakral çakra nasıl açılır
Sakral çakra nasıl açılır
  • Alçak sesle fakat net, anlaşılır bir şekilde “VAAM” kelimesi tekrarlanır. Bu süre içerisinde rahat-relax olunmalı, sakral çakra nedir, sakral çakranın önemi ve dengede olduğunda hayatımızı nasıl etkilemesi gerektiği düşünülmeli.
  • Yaklaşık 5-10 dakika, tamamen rahatlayana, zihniniz berraklaşana, susana kadar bu meditasyona devam edin.
  • Bu meditasyon günün aynı saatlerinde sessiz bir ortamda yapılmalıdır. Sabah namazı sonrası en uygun vakittir.

Not: Allah’a karşı kulluk vazifelerimizi, ibadetlerimizi aksatmamalı, insanlık onuruna yakışır bir şekilde kimseyi kırmadan, üzmeden bir yaşam sürmeye özen göstermeliyiz.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren, Yorgunluk ve Grip Savar MÜTHİŞ BİR ÜRÜN

SIBERIAN NOVAMIN TAKVİYE EDİCİ GIDA VE VİTAMİN KOMPLEKSİ

65 ülkede ürünleri satılan, dünyaca ünlü, SIBERIAN WELLNESS firmasından MUCİZEVİ bir ürün.
Ürün 23 yıllık klinik araştırmalar sonucunda Rus bilim adamı Vladimir Nikolaevich tarafından geliştirilmiştir.
2015 yılında ürün Profesör T. S. Morozkina tarafından tekrar güncellenmiştir.
🌍 Tüm vücutta şekli değişmiş bozulmuş hücreleri onarır ve yoğun A, E, C vitaminleri içerir.
🌍 Bağışıklık sistemini güçlendirir.
🌍 Kronik yorgunluğa iyi gelir.
🌍 Grip ve soğuk algınlığına karşı vücut direncini arttırır, hastalık durumunda hızlı iyileşme sağlar.
🌍 Enfeksiyonların vücuda girmesini engeller.
🌍 Güçlü antioksidan özelliği ile kanserden korur, yaşlanmayı önler.
🌍 Mide ve onikiparmak bağırsağı ülserinin önlenmesinde etkilidir.
🌍 Kalp sağlığını korur.
🌍 Sporcuların kaslarını daha iyi performans sunması için uyarır.
🌍 Nörolojik rahatsızlıkları olanlara rahatlatıcı etki yapar.
🌍 Göz ve merkezi sinir sisteminin fonksiyonlarının destekler.
🌍 Sindirimi destekler.
🌍 Kaslarda hücre hasarlarını onarır.
🌍 Egzersiz esnasında yağ yakımı arttırarak zayıflamayı hızlandırır.
🌍 Kemoterapi görmüş hastalarda bağışıklık çöker, karaciğer zarar görür, Novomin ise böyle durumlarda tam destek sağlar.
🌍 Su – tuz dengesini sağlar.
*** Detaylı bilgi için 0212 284 19 41-0532 547 99 57nolu telefonlardan bizi arayabilir, çağrı atabilir, WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz.

Neden Siberian Wellness ürünlerini kullanmalısınız?

*Siberian Wellness firması, 1996 yılında Novosibirsk’te kurulmuştur. Tüm bu yıllar içerisinde en geniş kapsamlı patentli gıda takviyeleri ve cilt bakımı ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir.
* Ürünlerinin temelinde uzun yıllar Baykal ve Gornıy Altay’da yetişen otların benzersiz özellikleri yatmaktadır.
* Siberian Wellness, firmasının ürünleri, doğal bitkisel ham maddeler kullanılarak üretilmekte ve dünyanın 65 ülkesinde satılmaktadır.
* Yüksek teknolojiler, doğal içerikler ve eko-yaklaşım ile üretilen ürünler, başta FDA olmak üzere uluslararası kabul görmüş kalite standartları firması tarafından onaylanmış, belgelere sahiptir.
* Bu nedenle, bizler ürünleri içimiz rahat güvenle ve memnuniyetle kullanıyor ve herkese şiddetle tavsiye ediyoruz.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

 

“İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabı+kişiye özel hazırlanacak olan ametist taşı bileklik kargo dahil 90 TL. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp). www.hezarfenyayinlari.com

Not: Ametist doğal taş bileklik faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/ametist-dogal-tas-bileklik-faydalari/

Tavsiye Yazılar

çakralar nasıl açılır , çakra nedir nasıl açılır , çakra nasıl açılır , çakra açma yöntemleri , sakral çakra temizliği , çakra açma meditasyonu , sakral çakra olumlamaları , sakral çakra taşları , çakra açma teknikleri , çakra meditasyonu . 

sakral çakra açma hareketleri , sakral çakra olumlamaları , 2. çakra nasıl açılır , cinsel çakra nasıl açılır

Sakral çakra nasıl şifalandırılır , Sakral çakra nasıl açılır , umarız sizler için faydalı olmuştur, değerli yorum ve görüşlerinizi sayfamızın altına yazabilirsiniz

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın