ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Sakral çakra nasıl açılır

Sakral çakra nasıl açılır

Sakral çakra nedir , sakral çakra nasıl açılır , yazımızda bu konularda detaylı olarak bilgi bulabilirsiniz. Çakralar, vücudumuzun 7 farklı bölümünde bulunan enerji bölgeleridir. Bedenimizde adeta birer kapakçık görevi üstlenmekte, vücudumuz, zihnimiz ve ruhumuz arasındaki dengeyi ayarlamakta ve enerjinin içeri ya da dışarı akışını düzenlemektedir. Ruh ve beden sağlığımız için çakralarımızın açık ve dengede olması çok önemlidir.

Çakralarımızın tıkalı olması, dengede olmamaları durumunda, vücudumuzdaki enerji akışı düzgün olmamakta, ruh ve beden sağlığımız olumsuz etkilenmektedir. Çakralarımızı aktive etme ve dengelemeye başladıkça, vücudumuzun içerisindeki enerji akışı düzenlenir, üzerimizde oluşan tıkanıklıklar kalkarak, özgüvenimiz yükselir ve Allah’ın izni ile iç huzurumuza kavuşmuş oluruz.

Sakral çakra nasıl açılır
Sakral çakra nasıl açılır

Sakral çakra nedir ?

Sakral çakra, “Hara”, alt karın” ,”cinsel bölge” olarak da adlandırılmakta olup 7 temel çakramızın ikincisidir. Sakral çakra göbek deliğimizin 2 cm kadar aşağısında yer alır. Bolluk, üreticilik, yapıcılık, ilham, duygusal denge, cinsellik,  zevk, haz ve sevinç duygularıyla ilgilidir. 

Sakral çakranın rengi turuncu, elementi su, mantrası “VAAM” dır.

Bu çakrada tıkanıklığı olan kişilerin bir kısmında mükemmeliyetçilik hastalığı görülüyor. Sakral çakra tıkanmasında ruhsal ve duygusal dengesizliklerle karşılaşılır. Genelde ifadesiz bir yüz, tepkisizlik olabileceği gibi, ağlanacak yerde gülen veya gülünücek yerde ağlamalar da görülebilir. 

Sakral çakrası kuvvetli olan kişiler, insanları oldukları gibi kabul ederler ve yargılamazlar. Senden beklemezdim, neden böyle yaptı şimdi gibi kelimeleri bu kişilerden pek duymazsınız. Empati yetenekleri kuvvetlidir. Kendilerini de aynı şekilde kabul ettikleri için kendileri hakkında düşünürken olumsuz duygular hissetmezler. Hatalarından ders alır fakat yaptıkları hatalardan dolayı kendilerini perişan etmezler.

İçimize attığımız her olumsuzluk, duygusal yaralanmalar, kötü hisler, kısıtlanmışlıklar, yakınlarımızdan ya da çevremizdeki insanlardan duyduğumuz sen yapamazsın, başaramasın gibi olumsuz sözler sakral çakramızın tıkanmasına neden olabilir.Sakral çakra durumları

Sakral çakranın az çalışması  durumunda, ikili ilişkilerde problemler, hayattan keyif almakta zorluk çekme,  üretken olamama, sürekli başkalarını suçlama, eleştirme ve öfkelenme gibi durumlar görülebilir. İçine kapanık, asosyal kişilere bakıldığında sakral çakralarında sıkıntılar olduğu görülebilir.

Sakral çakranın çok çalışması  durumunda, tatmin olmama, hep daha iyisi olabilirdi demek, hayattan keyif almakta zorluk gibi durumlar görülebilir. Sağlıksız ilişkiler, bencillik, aşırı cinsel ilişki, aşırı duygusallık ve hassasiyet,  sorumsuzluk, ani değişen duygular, kıskançlık, agresiflik, sakral çakrası çok çalışan kişilerde gözlemlenen diğer durumlardır.

Sakral çakramızın dengesizliğinde, panik ataklar, depresyon, bunalım, öz güven eksikliği, duygusal dengesizlikler veya duygusal yoksunluk görülebilir. Ayrıca, prostat iltihapları, cinsel sorunlar, rahim enfeksiyonları, ağrılı regl, erken boşalma, iktidarsızlık, gibi rahatsızlıklar da ortaya çıkabilir.

Sakral çakramız dengeli çalıştığında,  hayattan keyif alan, zevkleri olan fakat aşırıya kaçmayan, orta yollu tutumları olan, insanları değiştirmek yerine oldukları gibi kabul eden, herkese değer veren kişiler ortaya çıkar. Sakral çakrası dengeli çalışan kişiler, insanları yargılamak yerine olayları yargılarlar ve anlamaya çalışırlar. Empati yeteneği yüksek, açık ve nazik bir kişilik, yaşamla mutlu bağlantı, kişinin cinselliği ile güvende olması, sakral çakranın dengeli çalıştığının göstergeleridir.Sakral çakra nasıl açılır

Doğada vakit geçirme, yüzmek, egzersiz yapmak, cenin pozisyonunda uyumamız sakral çakramızın doğal olarak şifalanmasına, dengede çalışmasına ve açılmasına yardımcı olur.  

Eterik Yağ Terapisi : Sakral çakranın olduğu bölgeye sabah kalktığımız zaman gül, yasemin, tarçın, mandalina, portakal, sandal ağacı, sedir ağacı gibi bitki özlü yağlar ile 30 saniye kadar masaj yapmak, sakral çakrayı etkinleştirmeyi destekleyecektir.

Şifa Taşı Terapisi : Ay taşı ve akik gibi taşlar vücudumuzda taşınabilir.Meditasyon:

  • Aşağıdaki şekildeki gibi dizlerinizin üzerine oturun, sırtınız düz olsun, kendinizi sıkmayın, rahat hissedin. Avuç içleri yukarı bakacak şekilde eller açılır ve kucağa konur.
Sakral çakra nasıl açılır
Sakral çakra nasıl açılır
  • Sol el altta olacak şekilde, sağ elin parmakları sol elin avuç içine konur. Baş parmak uçları yavaşça birleştirilir.
Sakral çakra nasıl açılır
Sakral çakra nasıl açılır
  • Sakral çakranın olduğu bölgeye zihnimiz ile odaklanılır. (göbek deliğimizin 2 cm kadar aşağısı)
Sakral çakra nasıl açılır
Sakral çakra nasıl açılır
  • Alçak sesle fakat net, anlaşılır bir şekilde “VAAM” kelimesi tekrarlanır. Bu süre içerisinde rahat-relax olunmalı, sakral çakra nedir, sakral çakranın önemi ve dengede olduğunda hayatımızı nasıl etkilemesi gerektiği düşünülmeli.
  • Yaklaşık 5-10 dakika, tamamen rahatlayana, zihniniz berraklaşana, susana kadar bu meditasyona devam edin.
  • Bu meditasyon günün aynı saatlerinde sessiz bir ortamda yapılmalıdır. Sabah namazı sonrası en uygun vakittir.

Not: Allah’a karşı kulluk vazifelerimizi, ibademizi aksatmamalı, insanlık onuruna yakışır bir şekilde kimseyi kırmadan, üzmeden bir yaşam sürmeye özen göstermeliyiz.“İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabı+kişiye özel hazırlanacak olan ametist taşı bileklik kargo dahil 80 TL. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp). www.hezarfenyayinlari.com

Not: Ametist doğal taş bileklik faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/ametist-dogal-tas-bileklik-faydalari/

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/

Tavsiye Yazılar

çakralar nasıl açılır , çakra nedir nasıl açılır , çakra nasıl açılır , çakra açma yöntemleri , sakral çakra temizliği , çakra açma meditasyonu , sakral çakra olumlamaları , sakral çakra taşları , çakra açma teknikleri , çakra meditasyonu . 

sakral çakra açma hareketleri , sakral çakra olumlamaları , 2. çakra nasıl açılır , cinsel çakra nasıl açılır

Sakral çakra nasıl şifalandırılır , Sakral çakra nasıl açılır , umarız sizler için faydalı olmuştur, değerli yorum ve görüşlerinizi sayfamızın altına yazabilirsiniz

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir