ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / diş beyazlatma evde nasıl yapılır

diş beyazlatma evde nasıl yapılır

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır , doğal diş beyazlatma , bitkisel diş beyazlatma , evde diş beyazlatma , doğal diş beyazlatma yöntemleri , karbonatla diş beyazlatma aşağıda vereceğimiz bitkisel karışım ile doğal bir şekilde dişlerinizi beyazlatabileceksiniz. Bembeyaz dişlere ve sağlıklı gülüşe sahip olmayı kim istemez ki. Günümüzde çay, kahve, sigara ve diğer içeceklerin dişlerin sararmasına, diş yüzeyinde lekelerin oluşmasına sebep olduğunu hemen hemen herkes bilir. Dişlerinize düzenli aralıklarla uygulayacağınız doğal diş beyazlatma yöntemleri ile sağlıklı ve bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Yüce Yaratıcımızın kainat eczanesi sağlıklı bir şekilde yaşamamız için bize her türlü imkanları sunuyor. Maalesef, insanoğlu olarak bizler sürü psikolojisi ile yaşıyoruz. Doğal ürünler kullanarak sağlıklı bir şekilde yaşamak varken tembellik yapıyoruz. 

Doğal bitkisel ürünler kullanarak sağlıklı bir şekilde dişlerimizi beyazlatmak mümkün. Tabi ki, öncelikle diş sağlığımıza, diş temizliğimize önem vermeliyiz.

Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır

Sirke

Sirke, insan sağlığı için çok önemli bir besin maddesidir. Peygamber Efendimiz bir hadis-i şerifinde “sirke ne güzel katıktır” diye buyurmuştur. Elma sirkesi, bilinen en iyi doğal diş beyazlatıcılar arasında yer alır. Elma sirkesinin dişlerde sararmalarına neden olan diş plaklarını çözücü bir kimyasal etkiye sahip olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle, elma sirkesini dişleri beyazlatmak amacı ile evde hem kolayca hem de sağlıklı bir şekilde kullanabiliriz. Bunun dışında, elma elma sirkesinin dişlere başka faydaları da vardır. Ayrıca, elma sirkesi diş eti çekilmesine bitkisel çözüm olur ve dişteki kahverengi lekeleri de giderici doğal bir etki oluşturur.

Karbonat

Karbonatın dişe faydaları, Karbonatın cilde, sağlığa faydaların yanında dişe de faydaları vardır. Karbonat iyi bir temizleyici olduğu için ağızdaki bakteri ve mikropları da öldürür. Karbonat tozu, ağzın pH seviyesini dengeleyerek diş eti iltihabı için çok faydalı olur. Asidik ya da bazik özelliklere sahip karbonat tozu her ortamda pH seviyesini nötralize eder. Böylece ağız içinde bakteri ve diğer mikropların büyümesine ve hayatta kalmasına engel olur.

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • Çeyrek çay kaşığı tuz
  • Yarım çay kaşığı elma sirkesi (Karbonatı macun haline getirecek kadar)

Hazırlanışı

1 çay kaşığı karbonatı çeyrek çay kaşığı tuz ile karıştırın. İçerisine yarım çay kaşığı elma sirkesini ekleyin ve tahta bir kaşık ile macun haline gelene kadar karıştırın. 

Kullanımı

Macun haline gelen bu karışıma diş fırçanızı bandırıp çok fazla bastırmadan dişlerinizi fırçalayın. 2 dakika boyunca çok fazla bastırmadan yavaş hareketlerle dişlerinizi fırçalayın. Çok fazla bastırırsanız karbonat dişlerinizi çizebilir. Sonrasında ılık suyla ağzınızı çalkalayın. 

İstediğiniz beyaz dişlere kavuşabilmeniz için haftada 2 ya da 3 kez bu uygulamayı düzenli olarak yapmalısınız. 

Bu karışımda yer alan karbonat ve tuzun belirtilen miktardan fazla olmamasına ve bastırmadan, yavaş hareketlerle dişlerinizi fırçalamaya ve belirtilen süreyi aşmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde dişlerinizin yüzeyi çizilerek zarar görebilir, diş etleriniz tahriş olabilir.

Bu karışımı uygulamaya başladıktan kısa bir süre sonra dişleriniz beyazlamaya başlayacaktır. Bu arada, çay, kahve ve sigara tüketimini de azaltmalısınız.

Ayrıca, dişlerinizin çürümesini, iltihaplanmasını ve diş eti hastalıklarına yakalanmayı istemiyorsanız, düzenli olarak 1 bardak su içerisine 1 çay kaşığı elma sirkesi koyarak ağzınızı çalkalamalısınız.  

Kaynak:https://www.youtube.com/watch?v=epPlTQEFRhk&app=desktop

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır , doğal diş beyazlatma , bitkisel diş beyazlatma , evde diş beyazlatma , doğal diş beyazlatma yöntemleri , karbonatla diş beyazlatma yukarıda verdiğimiz tarif ile hem bembeyaz hem de sağlıklı dişlere sahip olacaksınız.

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir