Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Uzun ve sağlıklı yaşamın sırları

Uzun ve sağlıklı yaşamın sırları

Sağlıklı, mutlu ve aynı zamanda uzun yaşamanın sırrı nedir? Sağlıklı ve uzun yaşamış insanların hayatları incelenmiş, bu kişilerin nasıl beslendiklerine, uyku düzenlerine, yaşam tarzlarına bakılmış, buna göre bir takım çıkarımlar yapılmış. 100 yaşını aşan insanların büyük bir çoğunluğunun günde yeteri kadar ve kaliteli uyuduğu bilinmektedir. Güçlü bir zihin ancak derin bir uyku sayesinde olur. Peki uzun ve kaliteli yaşamayı nasıl başarırsınız? Uzun ve sağlıklı yaşamın sırları .

Uzun ve sağlıklı yaşamın sırları

1. Okuyun, oynayın ve sosyal aktivitelere katılın

Yeni bir şeyler öğrenmek ve yapmak istediğiniz hobiler ile ilgilenmek zihninizin güçlü ve sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. Duygularımıza önem verin, mutsuz olarak yaşamak hayat kaliteniz, sağlığınız  ve uzun yaşama ihtimalinizi elinizden alır. Vaktiniz  yeni şeyler öğrenebileceğiniz ve sizi mutlu eden insanlarla geçirin. Sürekli şikayet eden, negatif insanlardan uzak duran

2. Brokoli, meyve, kahve ve bal tüketin

Kahve tüketmek,  elma, limon, armut ve diğer antioksidan açısından zengin gıdalar gibi aşırıya kaçmadığınız sürece sağlıklıdır.  Uzun ömür ve mutlu bir yaşam için brokoli, ıspanak ve  havuç tüketmeniz tavsiye edilir. Bal içeriğinde çeşitli çiçeklerin özünü barındırdığından doğal antibiyotik özelliği gösterir.

3. Her gün 7-8 saat uyuyun

Sağlıklı yaşamanın en önemli koşullarından biri, yeteri kadar ve kaliteli uyku uyumaktır. Hayatımızın yaklaşık üçte biri uykuda geçmektedir. Doktora giden depresyondaki kişilerin yarıdan fazlası yeteri kadar uyku uyuyamamaktan şikayet etmektedirler.

Bedensel ve ruhsal arınma için kaliteli ve yeterli uyku şarttır. Gece uykuda geçen zamanımız ömrümüzden giden kayıp zaman olarak düşünülmemelidir , gece uykusu ömrümüzü uzatmaktadır. Gece en geç 23:00 uyumaya çalışın. 

4. Her gün en az yarım saat yürüyün

Sağlıklı  yaşamın bir diğer sırrı da yürüyüş yapmaktır. Düzenli olarak hergün  en az yarım saat yürüyüş yapmak kalp atışınızı hızlandırdığı gibi kan akışınızı da iyileştirir. Ayrıca bacak egzersizi yapmanızı ve bağışıklık sisteminizi de güçlendirmenizi sağlayacaktır.

5. Bel çevresi yağlanmasına dikkat edin

Dünya nüfusunda en çok ölüme neden olan faktörün kalp krizi olduğunu biliyor muydunuz? Karın yağı probleminiz varsa kalp damar hastalıkları görülme olasılığında yüksektir. Bu durumu önlemek mümkün. Bunun için egzersiz yapmanız, yeterli miktarda su tüketmeniz ve tabiki yağ tüketimini de azaltmanız gerekir. Tansiyon ve kolesterol seviyenizi de takip edin.

6. Kalori miktarını kısıtlayın

Gündelik hayatta açıklıkla tüketilen şeker, tatlı, asitli içecek, hazır yemek tüketiminizi azaltmanız gerekir.  Dünya Sağlık Örgütü  (WHO) bir insanın günde tüketmesi gerekli kalori miktarının 1.500 ile 2.500 arası olması gerektiğini belirtiyor.

Kaynak: https://bilgecafe.com/uzun-yasamanin-sirri-bu-olabilir-mi/

Not: Sağlıklı Uykunun Şifreleri başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/saglikli-uykunun-sifreleri/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

 

Sağlıklı ve uzun yaşamanın sırları , uzun ve sağlıklı yaşamın sırları , sağlıklı uzun yaşamanın sırrı , sağlıklı yaşamın sırları .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın