Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Dua ederken hayırlısını istemek doğru mu?

Dua ederken hayırlısını istemek doğru mu?

Dua ederken hayırlısını istemek doğru mu? Millet olarak hayırlısı olsun kelimesini çokça kullanırız. Peki, bunu söylerken aslında ne istiyoruz hiç düşündünüz mü? Evet hayırlısını isterken bizim için güzel ve iyi olanı istiyoruz aslında, işin özünde beklentimiz güzel şeyler diyelim kısaca. Peki hayırlısını istemek gerçekte bu anlamamı mı geliyor!?

Dua ederken hayırlısını istemek doğru mu?

Evet Allah’tan her şeyin hayırlısını istemek hayır murat etmek hayır dualarda bulunmak olması gerekendir. Yalnız dualarda kesinlik ve ne istediğini bilmek ve o duanın kabulü için ameller işlemek daha tesirlidir. Zira, Allah’ın murad ettiği hayırlı şeyler senin imanın kuvvetinin ve sabrının ötesinde şeylerde olabilir.

Konuya açıklık getirmesi bakımından Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem bir adamın: “Allah’ım senden sabır isterim” dediğini duydu ve: “Sen Allah’tan bela (sıkıntı) istemiş oldun. Ondan afiyet dile” buyurdu. (Tirmizi, Daavat, 94)
Tirmizi şerhi Tuhfetü’l-Ahvezi’de bu hadisle ilgili olarak şu açıklama yer almaktadır:
“Sen Allah’tan bela (sıkıntı) istedin, çünkü sabır sıkıntıdan sonra gelir. Allah’tan afiyet iste, çünkü bunun kapsamı çok daha geniştir. Zira herkes belaya (sıkıntıya) sabredemez.

Görselde bir harita ve bir rota var dikkat ettiyseniz. Sizin gitmek istediğiniz yer belli ve oraya kolaylıkla gitmek istiyorsunuz. Hayırlısı dediğiniz zaman şöyle düşünün ki amaç sadece hedefe kolaylıkla ulaşmak değil o yolun da sizi yorması, temizlemesi, arındırması belki de pişirmesi olacaktır. Bu sebeple siz sadece hayırlısını istediğinizde hayatınızda kolaylıklar değil tam aksine zorluklar olacaktır. İşte tam da bu sebeple eğer ki amacınız sizi mutlu edecek bir hedefe veya hedefinize kolaylıkla ulaşmak ise; sadece hayırlısı ifadesini kullanmayın, kolaylıkla olmasını da katın duanıza. Sadece kolaylık da değil güzellikle, mutlulukla olmasını da isteyebilirsiniz elbette,

Allah (cc) gönlümüzden geçenleri hayırlı ve kolay kılsın bizlere; istediklerimize güzellikle, mutlulukla ve kolaylıkla ulaşmayı nasip etsin.

Kaynak:İnstagram mutlusanalp

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Tavsiye yazılar

.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın