Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Su içmenin püf noktaları

Su içmenin püf noktaları

Su içmenin püf noktaları , şu bilgi kesin: Susuz olmaz! Eğer mevsim yaz ise bu bilgi zaten ve asla tartışılmaz. Ve yine unutmayalım ki su içmenin ihmali, bahanesi, zamanı falan da olmaz. Susadığınız her zaman, her yerde ve en kısa sürede su ihtiyacınızı mutlaka karşılamak zorundasınız. Diğer taraftan beslenmenin pek çok alanında olduğu gibi su ihtiyacını karşılarken de dikkat etmeniz gereken basit ama önemli bazı ayrıntılar var…

Su içmenin püf noktaları

1) SUSAMAYI BEKLEMEYİN: 

Özellikle çocuklar ve ileri yaştakiler susuz kaldıklarının ya farkına varmazlar ya da su içmeyi erteleme yanlışlığına düşerler. Ne var ki bilimsel veriler, çocuk, yetişkin, ihtiyar fark etmiyor, su ihtiyacını karşılarken süreci susuzluk duygusunu baz alarak yönetmeyi doğru bulmuyor. Düzensiz ve susuz kalmayı beklemeyin, suyu düzenli tüketin.

2)SERT SULARI TERCİH EDİN: 

Kalsiyum ve magnezyum zengini sert sular, yumuşak sulara oranla daha sağlıklıdır. Zira içerdikleri bol mineral yükü hem kalsiyum ve magnezyum ihtiyacını karşılamaya yardımcı oluyor, hem de bedenin alkali
gücünü arttırıyor.

3)SUYU ZENGİNLEŞTİRİN: 

İçtiğiniz suya ilave edeceğiniz bir çay kaşığı tarçın, zencefil, birkaç dilim portakal, şeftali, limon, salatalık, birkaç parça nane, maydanoz, fesleğen içeceğiniz suyun sadece lezzetini değil, vitamin, mineral ve antioksidan zenginliğini de arttıracaktır.

4)AYAKTA DEĞİL, OTURARAK İÇİN: 

Suyu oturarak içmenin sadece geleneksel ya da dini temelleri olduğunu düşünmüyorum. Bilim de oturularak içilen suyun daha sağlıklı neticeler verdiğini doğruluyor.

5)LIKIR LIKIR DEĞİL, YUDUM YUDUM İÇİN: 

Her yudum suyu ağzınızda bir süre gezdirip daha sonra yudumlayın. Bu tükürük salgınızı arttıracak ve o salgıdaki enzimler sayesinde gıdaların hazmına destek sağlayacaktır.

6)NE SOĞUK NE SICAK, ILIK İÇİN: 

Farklı düşünenlerin de olabileceğini kabul ediyorum ama elimizdeki veriler çok sıcak ya da çok soğuk içilebilecek sulara oranla ılık su tüketmenin daha doğru olduğunu gösteriyor.

7)YEMEKTE SU İÇMEYİN: 

Yemekteyken içtiğimiz su midemizde doygunluk ve dolgunluk hissini arttırarak daha az gıda tüketmemize dolayısıyla kilo kontrolünde daha çok başarılı olmamıza fayda sağlayabilir. Ama bu yanlışın gıdaların sindirimine olumsuz etki yapabileceğini de bir kenara not etmemizde fayda var.

8)İHTİYACINIZ KADAR İÇİN: 

Bilimsel rakamlara gelince… Yetişkin birinin günlük enerji harcamasının her bir kalorisi için en az 1, en çok 2 mililitre su tüketmesi gerekiyor. Diğer bir parametre ise içilecek su miktarını kiloyu baz alarak ayarlamaktır. Uzmanlar, yetişkin birinin kilosu başına 25-30 mililitre suya ihtiyacı olduğunu söylüyor.

9)SADECE SU YETMEZ: 

Bedeninize daha çok su kazandırabilmek için sadece içtiğiniz suya güvenmeyin, yüklenmeyin. Bol sulu meyvelerden (karpuz, salatalık), sulu tencere yemeklerinden (çorbalardan), sağlıklı içeceklerden (ayran, çay) de faydalanmayı düşünün.

10)GÜN İÇİNE YAYIN: 

Günlük su ihtiyacınızı karşılarken tüketeceğiniz miktarı belirli saatlerde yoğunlaştırmayın, mümkün olduğu ölçüde günün tamamına yaymaya çalışın. Bu yöndeki çabalarınızın başarıya ulaşıp ulaşmadığını ve yeteri kadar su içip içmediğinizi anlamak istiyorsanız idrar renginizi kontrol etmeyi de unutmayın. Su kadar açık renkli ve berrak bir idrar üretmek yeterli ve düzenli su tükettiğinizin en güvenli ve garantili işaretidir.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/osman-muftuoglu/4-doz-dogru-karar-mi-41876149

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Tavsiye yazılar

su içmenin faydaları , bol su içmenin faydaları , çok su içmenin faydaları , aç karnına su içmenin faydalarıgünde ne kadar su içmeli , Su içmenin püf noktaları .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın