Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Denenmiş rızık ve bereket duaları

Denenmiş rızık ve bereket duaları

Denenmiş rızık ve bereket duaları , aşağıdaki duayı günde 21 kere düzenli okuyan kimseye, Allah (c.c.) hiç ummadığı yerden rızık kapıları açar, borçlarını ödeme kolaylığı verir. Okuyan kişinin maddi sıkıntısı varsa yok olur, dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşur. Fakat, şunu unutmamamız gerekir ki, dua teslimiyettir. Bütünün hayrına olacak isteklerinizin, dualarınızın kabul olacağından zerre kadar şüphe duymamanız gerekir. Dinimiz çalışarak kazanmayı emretmektedir. Hazret-i Ömer, (Çalışın, kazanın, çalışmadan rızık beklemeyin! Allahü teâlâ gökten para yağdırmaz) buyurdu. Hazret-i Lokman Hakim de, (Çalışmayıp muhtaç olanın dini ve aklı noksandır) buyurdu.

Rızık için endişe etmemeli! Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki: (Her canlının rızkı Allah’a aittir) buyuruldu. (Hud 6)

Şu duayı okuyan fakirlikten kurtulur demek, o dua kabul olmuşsa, ona bir çalışma kapısı açılır veya ummadığı yerden rızka kavuşur demektir. Hastalığı için dua eden de şifaya sebep olan ilaca veya başka bir sebeple sıhhate kavuşur. Çalışmak rızkı artırmaz. Rızkı veren Allahü teâlâdır. Çalışmak sebebe yapışmaktır. Sebeplere yapışmak sünnettir. (El-İhtiyar)

Duaların kabul olması için Ehl-i sünnet itikadında olmak, Allahü teâlânın emirlerini yapıp yasaklarından kaçmak gerekir.

İhtiyaçtan kurtulmak, bereketli rızka kavuşmak için sebeplere yapışmalıdır! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Ömrüm uzun, rızkım bol olsun diyen, akrabasını ziyaret etsin, görüp gözetsin!) [İ. Ahmed]

Sabah uykusu rızka manidir. [Beyheki]

Rızka kavuşan çok hamd etsin! Rızkı azalan istigfar etsin! [Hatib] Hamd; “Elhamdülillah”, İstigfar; “Estagfirullah” demektir. İstigfar etmek, günahların affına sebep olan iyilikleri yapmaktır.

Denenmiş rızık ve bereket duaları 1

Farz namazlarının arkasından 21 kere okunması tavsiye edilir.

Okunuşu: “Ya ilahel alihetir rafiı celaluhu. Allahumme ekfini bi-halalike an haramike ve eğnini bi fadlike ammen sivake.”

Anlamı: “Ey hakkıyla mabud, şanı yüce ve en yüksek Allah’ım! Bana helâl rızık nasib ederek haramlardan koru! Lütfunla beni senden başkasına muhtaç etme!” (Tirmizî, Daavât 111)

Denenmiş rızık ve bereket duaları 2

Her farz namazın ardından 11 defa aşağıdaki ayeti kerimeyi okuyan kimsenin Allah’u Tea’la kesesine bereket, ticaretine bolluk ihsan eder. Rızık darlığına düşmez ve teşebbüs ettiği ticari işlerde başarılı olur.

Okunuşu: İnnallâhe huver rezzâku zul kuvvetil metîn. (ZÂRİYÂT-58)

Anlamı: Muhakkak ki Allah; O, rızık verendir, güç, kuvvet sahibidir.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

 

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Havlit Taşı Faydaları:

💎Strese iyi gelir,
💎Son derece sakinleştirici, dinlendirici ve huzur verici bir enerji yayar.
💎Aşırı eleştirel ifadeleri ve davranışları, stresi, öfkeyi, kabalığı azaltır, yumuşatır.
💎Karakterimizdeki sivrilikleri yumuşatır, ılımlı ve uyumlu olmamızı sağlar.
💎Kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar.
💎Uykusuzluk problemlerine iyi gelir.
💎Denge ve uyum sağlar.
💎Kişideki bencilliği, bencilce davranışları giderir.
💎Çalkantılı duyguları ve düşünceleri sakinleştirir, gerilimi azaltır,
💎Güven, ümit ve disiplini artırır.
💎Duyguları açıklamak için cesaret verir.
💎Kanı temizler.
💎Hafızayı güçlendirir.
💎Hormonal sistemi düzenler
💎Kalp problemleri tedavisinde yararlıdır.
💎Diş ve kemik (iskelet) sistemindeki kalsiyum seviyesini dengeler, böylelikle diş ve iskelet sistemi rahatsızlıklarını giderir. Bu nedenle hamile kadınların ve bebek emziren annelerin kullanması önerilir.
💎Kırık ya da çıkık kemiklerde kolay iyileşme sağlar.

 

rızık duası , dükkan bereket duası , işyeri bereket duası , iş yerine bereket duası , dükkan için bereket duası , rızık duaları .

Denenmiş rızık ve bereket duaları . Bu duaları düzenli okuyarak siz de maddi sıkıntılarınızdan kurtulup, bolluk içinde yaşayabilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir