Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Strese iyi gelen besinler

Strese iyi gelen besinler

Strese iyi gelen besinler , hayatımızın gerçeği stres. Gün boyu strese karşı duruyor ve bazen yoğun stres altında yaşamak zorunda kalıyoruz. Bağırsaklarımız ikinci beyin olarak adlandırılıyor. Yediklerimiz içtiklerimiz sadece beden sağlığımızı değil ruh sağlığımızı da doğrudan etkilemektedir. Strese iyi gelen yiyecekleri sizin için araştırdık ve aşağıda sizler ile paylaştık. Bu yiyecekler günlük stresinizi ve kaygılarınızı azaltmanızda yardımcı olabilecek besinlerdir.

Hastalanmadan, sağlıklı bir yaşam sürmek için ruh ve beden sağlığı ikisi bir bütün olarak çok önemlidir. Ruhu hasta, maneviyattan ve insani değerlerden uzak bir hayat yaşayan bir kimsenin, bir süre sonra bedenindeki organlarında da rahatsızlıklar baş göstermeye başlar.

Strese iyi gelen besinler
Strese iyi gelen besinler

Strese iyi gelen besinler

Kuruyemişin Kralı Yer Fıstığı

Yer fıstığı, Selenyum açısından zengin güçlü bir antioksidandır. Ayrıca, kanserin gelişmesini engellemeye yardımcı olmaktadır. Selenyum açısından çok zengin olduğu için az miktarda tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Bitter Çikolata

Yapılan araştırmalar ve gözlemler siyah çikolatanın (bitterin) stresi azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Stresin Düşmanı Muz

Muzun içinde, “mutluluk hormonu” , seratonin’i arttıran bazı yapıtaşları var. Stres ve depresyona iyi gelebilen bir yiyecek olan muza sofralarımızda yer açabiliriz.

Balık

Omega-3 açısından zengin olan balık beyne iyi gelmektedir. Omega-3 az olması kaygı ve endişeye neden olabilmektedir.

Zerdeçal

Zerdeçal, Hint ve Güney Doğu Asya mutfağında yaygın olarak kullanılan bir baharattır. Zerdeçal, içindeki etken maddeye kurkumin (curcumin) denir. Kurkumin, anksiyete ve depresyon gibi duygu durumu bozuklukları yaşayan insanlarda stresi ve anksiyeteyi azaltabilir.

Kahvaltının Vazgeçilmezi Yumurta 

Yumurta sarısı güçlü bir D vitamini kaynağıdır. D vitamini eksikliği stres ve kaygıya neden olabilmektedir.

Yumurta aynı zamanda mükemmel bir protein kaynağıdır. Tam bir protein deposudur, vücudun ihtiyaç duyduğu büyüme ve gelişme için gereken tüm temel amino asitleri içermektedir.

Yumurta, ayrıca serotonin oluşturmaya yardımcı olan bir amino asit içerir. Bu triptofandır . Serotonin ruh halini, uykuyu, hafızayı ve davranışı düzenlemeye yardımcı olan kimyasal bir nörotransmiterdir. Serotoninin ayrıca beyin fonksiyonlarını iyileştirdiği ve endişeyi giderdiği düşünülmektedir.

Kabak Çekirdeği yararı oldukça fazladır

Televizyon başında çıtladığımız kabak çekirdeğinin faydası oldukça çoktur. Potasyum bakımından zengindir. Potasyum gerginliği ve stresi azaltmaya yardımcı olur. Çinko içinde iyi bir kaynaktır. Çinko, beyin sağlığı için gerekli bir mineraldir.

Papatya Çayı

Çaydaki gevşetici ve rahatlatıcı özellikler sayesinde stres ve kaygının azaltılmasına yardımcı olabilir.

Kefir

Kefir, probiyotik açısından zengin kefir düzenli kullanımlarda stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Yeşil Çay

Yeşil çayın; duygu durum (kaygı, stres ve anksiyete) bozuklukları üzerindeki olumlu etkileri vardır. Çay theanine (Teanin) adında bir amino asit içerir . Theanine (Teanin) anti-anksiyete ve sakinleştirici etkilere sahiptir ve serotonin ve dopamin üretimini artırabilir.

https://www.bilgierdemdir.com/2019/02/strese-iyi-gelen-10-yiyecek.html

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye yazılar

gerginliğe ve strese iyi gelen besinler , strese iyi gelen yiyecekler , strese iyi gelen meyveler , Strese iyi gelen içecekler , strese iyi gelen meyveler , strese iyi gelen çaylar , strese iyi gelen bitkiler .

strese ve yorgunluğa iyi gelen bitki çayları , strese iyi gelen bitki çayları , strese iyi gelen bitkiler ibrahim saraçoğlu , strese hangi çay iyi gelir , strese iyi gelen bitki çayları ibrahim saraçoğlu .

strese hangi bitki çayı iyi gelir

Strese iyi gelen besinler , strese iyi gelen yiyecekler , gerginliğe ve strese iyi gelen yiyecekler , yediklerinize içtiklerinize dikkat ederek stresi, depresyonu azaltabilirsiniz

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın