Ana Sayfa / Dua / Rabbi Yessir duası faziletleri

Rabbi Yessir duası faziletleri

Rabbi Yessir duası faziletleri , Rabbi Yessir Duası müminlerin yüzyıllardır devamlı okudukları ve mucizevi etkilerine sayısız defa şahit oldukları çok önemli mucizevi bir duadır. Bu dua oldukça kısa ve ezberlemesi çok kolaydır. Bu yazımızda Rabbi Yessir Duası hakkında detaylı bilgiler vererek duanın sözlerini ve mealini sizlerle paylaşacağız. Ayrıca duanın okunma adabı ile ilgili önemli hususlara da yer vereceğiz. İnşallah aktaracağımız bilgiler hayırlara vesile olur.

Rabbi Yessir duası faziletleri

Rabbi Yessir Duası genel olarak “işleri kolaylaştırmak için okunan bir niyaz” olarak bilinmektedir. Ancak duanın okunma amaçları ve faziletleri sadece bununla sınırlı değildir. Rabbi Yessir duasının pek çok farklı dilek ve hacetin gerçekleşmesini dilemek için okunduğu sahih dua kitaplarında geçmektedir. Bu eserlerde fikir beyan eden büyük alimler Rabbi Yessir Duasının şu mevzularda okunabileceğini belirtmişlerdir:

 • Hem maddi yaşamla ilgili hem de manevi hayatla alakalı sıkıntıların kolay bir şekilde çözülmesine Allah’ın izniyle vesile olur.
 • Rızık duası hükmündedir. Bu duayı okuyarak helal rızık peşinde koşan müminler inşallah hiçbir şekilde yoksulluk çekmeyecekler, maddi zenginliklere en kısa zamanda ulaşacaklardır.
 • Bu duayı okuyan kişilerin her türlü ruhsal sıkıntıdan ve vesveseden, depresyondan kurtulmasını sağlayarak, refaha kavuşmalarını sağlar.
 • Kendisini çaresiz hisseden ve bir çıkış yolu bulamayan insanların önünde hayırlı kapıların açılmasına vesile olur.
 • Aile içi ciddi sıkıntılar yaşayan kişilerin bu dua vesilesi ile huzurlu bir aile ortamına kavuşacakları beyan edilmiştir.
 • Kişinin işinde başarıya nail olmasını sağlar. Önce besmele çekip ardından bu duayı okuyarak çalışmaya başlayan kişinin işleri yolunda gidecek ve İnşallah ciddi sıkıntılarla karşılaşmayacaktır.
 • Düşmanlarına karşı zor durumda kalan askerler, dostları tarafından aldatılan tüccarlar, memleketine ulaşmakta güçlük çeken yolcular ve ağır sorumluluklar altında yıpranan kişiler için Rabbi Yessir duası “zor durumdan kurtulma duası” hükmündedir.
 • Ağır hastalığı olanlara dayanma gücü verir, sabırlarını artırır ve inşallah şifaya kavuşmalarına vesile olur.
 • Kötü alışkanlıkların pençesine düşen ve bunlardan bir türlü kurtulamayan kişiler, Rabbi Yessir Duasını sıkça okumaları halinde inşallah bu alışkanlıklarını terk ederek her anlamda daha olumlu, güzel bir yaşam sürdürmeye başlayacaklardır.
 • “Kaza belayı defeden dua” hükmündedir. Yapılan işlerin en güzel biçimde neticelenmesini sağlar.
 • Rabbi Yessir Duası burada ifade edilenler dışında aynı zamanda utangaçlık hissini ortadan kaldıran ve kişiye manevi güç vererek özgüven sahibi olmasını sağlayan oldukça tesirli bir duadır.

Bazı kaynaklarda Rabbi Yessir duası okuyarak sıkıntılarından kurtulmak isteyen kişilere küçük bir miktar dahi olsa sadaka vermeleri de tavsiye edilmektedir. Zira sadaka vererek ihtiyaç sahiplerini sevindirmek kaza belayı def eder, malın bereketini arttırır ve duaların kabulünü kolaylaştırır.

Bu duayı sabah akşam 7 kere okumanızı tavsiye ederiz.

Rabbi Yessir Duası Türkçe Okunuşu

“Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr.”

Rabbi Yessir Duası Anlamı

“Rabbim! İşlerimi kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim işlerimi hayırla sonuçlandır. Amin!”

Kaynak: https://www.islamveihsan.com/rabbi-yessir-duasi-rabbi-yessir-vela-tuassir-rabbi-temmim-bil-hayr-anlami.html

Kaynak: https://www.bizedualaryeter.com/rabbi-yessir-duasi-hakkinda-7-soruda-bilinmesi-gereken-her-sey/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Kaynak: https://bilgecafe.com/2-kat-daha-uzun-yasamanin-sirrini-acikliyoruz/

Rabbi Yessir duası faziletleri

rabbi yessir duası , rabbi yessir anlamı , rabbi yessir duası ve anlamı , rabbi yessir duası anlamı , rabbi yessir duası arapça , rabbi yessir duası okunuşu .

rabbi yessir fazileti , rabbi yessir velâ tuassir duası , rabbi yessir arapça , rabbi yessir velâ tuassir duası , rabbi yessir duası okunuşu ve anlamı , rabbi yessir duası ve fazileti .

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın