Ana Sayfa / Dua / Ramazanın 3. Günü Okunacak Yasin-i Şerif

Ramazanın 3. Günü Okunacak Yasin-i Şerif

İbadetlerimizi sevgi ile Allah’ın rızasını kazanmak için yapmalıyız. İbadetlerimizi yaparken insanlık onuruna yakışır bir şekilde, insanları kırmadan, üzmeden, çevremizde terör estirmeden yaşamak temel gayemiz olmalıdır.

Ramazan umremizi yapmak amacıyla Mekke-i Mükerreme’de bulunuyoruz. Dinimizde ibadetlerin yapılmasında niyetlerin çok büyük yeri vardır En büyük ibâdetlerden biri de Kur’an-ı Kerim okuma ibadetidir. Bunun için bir müslüman, ibadetlerin sevablarının kat kat olduğu Ramazan ayında, her gün ayrı ayrı niyyetlerle Yasin-i Şerif okumalıdır. Bu niyetlerle okunan Yâsin-i şerif, okuyan kimsenin feyzinin artmasına vesile olacağı gibi her derde deva olacağı da ümid edilir.

 

Her gün sizler ile ne niyet ile Yasin-i Şerif okumanız gerektiğini yazımızın sonunda paylaşacağız. Okuduktan sonra yoruma isminizi ve okudum yazmanızı rica ederiz, Kabe’de duasını yapacağız. Dua ve selametke kalın.

Mümkün olduğunca teravih namazı kılındıktan sonra gece okunmalıdır. Üçüncü okunacak Yasin-i Şerif  teravih namazının kılınacağı Salı gecesinden itibaren Çarşamba ikindi namazına kadar okunmalıdır.

3. Gün, Hz.Adem’in (a.s) ruhu için okunur.

 

Hakkında admin

3 comments

  1. 1 tane ben 1 tane eşim hz Ademin ruhuna okuduk.okudugumuz yasinleri bizmi teslim ediyoruz yok siz toplumu teslim edeceksiniz

  2. Gülbahar Gülistan Benek

    Okudum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir