Ana Sayfa / Dua / Depresyondan kurtulmak için dua

Depresyondan kurtulmak için dua

Depresyondan kurtulmak için dua , depresyon ve gelecek kaygısı, modern dönem insanını yoran ve tüketen en ağır ruhsal hastalıklardandır. Acziyetin en kötüsü, sonu gelmeyen üzüntü ve kederdir. Bu nedenle Peygamber Efendimiz (sav) üzüntü ve kederden, Allah’a sığınarak bizi aciz bırakan ve mutsuz eden iki illetten kurtulmamızın yolunu göstermiştir. Üzüntü ve kederden Allah’a sığınmakla geçmiş için hayıflanmaktan; gelecek için endişeye düşmekten uzak kalarak anımızı değerlendirmemiz mümkün olacaktır. Yaşadığımız zaman diliminde Allah’ın ve kulların razı olacağı  işleri üretmekle, içsel bir huzur ve mutluluk yakalanabilecektir. Zaten bu içsel mutluluk, yaşam enerjisinin sırrıdır.

Çağdaş tüketim toplumu benmerkezci, narsist ve hazcı bir ahlak anlayışını ön plana çıkaran kültürel bir dönüşüm içerisindedir. Bu dönüşüm sürecinde anlık tatmin arayışlarının güdülemesiyle davranan kimselerde, toplumsal bağların ve sorumluluk duygusunun zayıfladığı görülmektedir. Sonuçta, her şeyi kendi bireysel yararı açısından değerlendiren, kendi benliğine tutkun ve bencil bir kişilik tipi ortaya çıkmıştır.

Narsist yapı, insanın kendini ve en önemlisi Rabbini bu dualarla tanıdığında ortadan kaldırılabilir. Narsist yapının bozulmasıyla, ruhsal huzur ve mutluluğun kapıları da açılacaktır. Geçmiş için hayıflanmak ve gelecek için endişeye düşmek böylece tarihe karışacaktır. Zaten düşündüğümüzde de gelip gelmeyeceği belli olmayan gelecek için de endişeye düşmenin bir anlamının olmadığını görürüz. Anı en güzel şekilde değerlendirmek, nefes aldığımız zamanı Allah’ın ve kullarının rızası doğrultusunda geçirmek, mutlu ve huzurlu bir ruhun, en güzel anahtarıdır. Geçmiş için hayıflanmak stres ve depresyonun; gelecek için endişeye düşmek ise, anksiyete bozukluğu, kaygı durumu bozukluğu, panik atak ve duygusal rahatsızlıkların nedenidir.

Depresyondan kurtulmak için dua

Bu dua; insanın öğrenilmiş çaresizliklerine darbe vurduğu gibi insana huzur ve mutluluk da verir. Aynı zamanda, insan bu duayla, Rabbinin kendisine duyduğu sonsuz güven ve saygıyla karşılaşır. Sevgiyi, merhameti, güven ve saygıyı aynı anda hisseden bir kul için, öğrenilmiş çaresizliklere veda söz konusudur. İnsan böylesine güçlü duyguları hissederken, iç dinamiklerini güçlendirir, pasiflikten kurtulur, fiziksel ve ruhsal varlığın tehdit eden ve elini kolunu bağlayan çaresizliklerinden özgürleşir.

Depresyon ve gelecek kaygısı için, bu dualar birer manevi reçete hükmündedir.

Depresyondan kurtulmak için dua 1

Fe inne mea’l usri yüsra inne mea’l usri yüsra

Anlamı: Her zorluktan sonra biri dünyada, diğeri ahirette iki kolaylık vardır.

Depresyondan kurtulmak için dua 2

Allahümme innî eûzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazen. Ve eûzü bike minel-aczi vel-kesel. Ve eûzü bike minel-cübni vel-buhl. Ve eûzü bike min galebetid-deyni ve kahrir-rical.

Anlamı: Allah’ım üzüntüden ve kederden Sana sığınırım. Aczden ve tembellikten Sana sığınırım, korkaklıktan ve cimrilikten Sana sığınırım. Borcun beni yormasından ve insanların kahrından Sana sığınırım.

Kaynak: “Dua Terapisi” kitabı Esma Sayın

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “yeşil oniks taşı bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 85 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için bu web sitesini ziyaret edin: https://www.shopier.com/7348512 ÜRÜN SİTESİNE GİT

Yeşil oniks taşı faydaları

  • Kaygı azaltıcıdır. Gelecek kaygısını yok eder.
  • Kişiyi, ihtiyaç duyduğu her konuda enerjisiyle destekler.
  • Kişinin hangi çeşit enerjiye ihtiyacı varsa o enerjiyi verir. 
  • Kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir. İlişkileri düzeltme konusunda etkilidir, özellikle evli çiftler arasındaki bağı kuvvetlendirir.
  • İnsanları bağımlı olduğu şeylerden kurtarma konusunda etkili bir taştır. Ayrılık taşı denmesinin sebebi budur, bağlı olduğunuz çevreye veya alışkanlıklara bir anda veda edebilecek duruma gelebilirsiniz.
  • Stres ve depresyon üzerinde etkilidir. Sürekli kaygı yaşayan insanlarda rahatlamaya sebep olur.
  • Sakinleştirir, hayırlı işlerde cesaret ve şans getirir.
  • Sinirleri ve heyecan merkezini yatıştır. Kalbe ferahlık verir.
  • Odaklanma sorunu yaşayan kişilerin odaklanmasına yardımcı olur.
  • Açık renkli olanları uyumaya yardımcı olur.

Kaynak: Kozmik Bilim Işığında Şifalı Taşlar (Ahmet & Elmas Maranki)

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

karaciğer yağlanmasına kesin çözüm başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/karaciger-yaglanmasina-kesin-cozum/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

depresyondan kurtulma duası , bunalımdan kurtulmak için dua , depresyondan çıkmak için dua , bunalımdan kurtulma duası , depresyondan kurtaran dua , depresyondan kurtulmak için zikir .

mutsuzluktan kurtulmak için dua , sıkıntı bunalım ve depresyondan kurtulmak için dua , depresyondan kurtulmak için esma , psikolojik bunalımdan kurtulmak için dua , depresyondan kurtulmak için okunacak dua .

Depresyondan kurtulmak için dua , geçmişin vesveselerinden, geleceğin kaygısından kurtularak anda yaşayabilir gerçek huzuru yakalayabilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın