Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Ramazan Ayında Beslenme Sırları

Ramazan Ayında Beslenme Sırları

Ramazan ayında beslenme sırları , ramazan ayı hem ruhsal hem de bedensel olarak detoks için bizler için büyük bir fırsat. Günlerimizi gecelerimizi çok iyi değerlendirmeliyiz. Oruç tutmakta zorlananlar aşağıda paylaştıklarımızı uygulayarak hiç zorlanmadan sağlıklı bir şekilde oruç tutabilir, üstelik fazla kilolarından kurtulabilir. Bu arada sağlığımıza , yediklerimize, içtiklerimiz özen göstermeliyiz.ramazanda sağlıklı beslenme , ramazanda nasıl beslenmeliyiz

  • İftarda, oruç, hurma, zeytin veya tuz ile bozulmalı. Mümkünse oruç açıldıktan sonra akşam namazı kılınmalı. Sonrasında ılık bir çorba, mevsimine uygun salata, sebze yemeği ve az miktarda balık, tavuk ve kırmızı et ile devam edilmeli. Porsiyonlar normal öğünlerde yediğimizden daha az olmalı.
  • Normalde de olması gerektiği gibi yiyecekler yavaş yavaş yenmeli ve iyice çiğnenmeli.
  • Tok karnına veya iftardan hemen sonra tatlı veya meyve yenmemeli.
  • Yüce Allah’ın (c.c.) kulluk vazifemiz olarak bizlerden yapmamızı istediği ibadetlerin hem manevi olarak ruhumuza, hem de maddi olarak bedenimize faydası vardır. Gün boyu aç kalan midemizi yeteri miktarda doyurduktan sonra kılınan teravih namazının sindirime çok büyük faydası vardır.
  • Meyve ve tatlı aşırıya kaçmamak kaydı ile teravih namazından sonra tüketilmeli. İftar ile sahur arasında ara öğün olarak, tatlı ve meyve yerine bazı akşamlar, fındık, ceviz, badem, kuru kayısı, erik, incir gibi kuruyemişler tüketilebilir.
  • Gün boyu susuz kalan vücudun su ihtiyacı, iftar ile sahur arasında yeteri kadar su içilerek ve fazla şekerli olmayan hoşaflar ile karşılanmalı. Özellikle, meyan şerbeti susuzluğu ve harareti gidermek için çok faydalıdır.
  • Gerek iftarda, gerekse sahurda, beyaz un, şeker, şekerli yiyecek içecekler, kızartmalar ve şarküteri ürünleri tüketilmemeli.
  • Ramazan ayı boyunca, tamamen hareketsiz kalmak doğru değildir. Gün içerisinde ya da iftardan sonra yarım saat kadar açık havada hafif tempolu yürüyüş yapılmalı.
  • Sahurda, peynirli, maydanozlu, çok az yağlı gözleme, çorba, 1 adet haşlama yumurta, mevsim salatası gibi hafif gün boyu mideyi yormayacak yiyecekler tercih edilmeli. İçecek olarak ayran, limonlu su, soda ya da meyan kökü şerbeti tüketilebilir.

Kaynak: İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi kitabı www.hezarfenyayinlari.com

HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ ŞAŞKINLIKLA İZLEYECEKSİNİZ!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “mavi kuvars taşı bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 85 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için bu web sitesini ziyaret edin: https://www.shopier.com/6925750

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Mavi kuvars taşının faydaları

💎 Mavi kuvars, enerji dengeleyici bir taştır.
Negatif enerjileri toplar ve iyileştirir, orijinal durumuna getirir.
Korkunun ve kaygının sebep olabileceği tüm olumsuzluklara karşı birebirdir.
💎 Stresi azaltır ve yok eder.
💎 Kişiye canlılık ve cesaret verir.
💎 Sınavlar ve topluluk önünde yapılacak konuşmalar öncesinde kullanılması tavsiye edilir.
💎Aşırı enerjiyi dengeler, duyguların aşırıya kaçmasına engel olur ve dizginler.
💎 Sakin kalmanıza yardımcı olur.
💎 İletişimi ve sezgileri de kuvvetlendirir.
💎 Kişinin ruhundaki liderlik özelliğini de ön plana çıkarır.
💎 Gücü açığa çıkaran bir taştır. Kendinizde ön plana çıkarmak istediğiniz özelliğiniz için yada dileğinizin gerçekleşmesi için kullanabilirsiniz.

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

karaciğer yağlanmasına kesin çözüm başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/karaciger-yaglanmasina-kesin-cozum/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın