Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Kraliçenin sağlıklı ve uzun yaşama sırları

Kraliçenin sağlıklı ve uzun yaşama sırları

94 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth’in uzun yaşama sırları! Kendi kuşağından devlet başkanları ya da monarşi üyeleri çoktan emekliye ayrılmış olsa da İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth hala aktif olarak görevde. İngiltere’de ortalama yaşam süresi olan 70-75’i Kraliçe çoktan aşmış durumda. Biliyorsunuz Kraliçe Elizabeth neredeyse 100 yaşına yaklaşmış durumda. 94 yaşına gelmiş olmasına rağmen, ne görevlerini aksatıyor ne de şıklığından ödün veriyor. Kraliçenin annesi de 101 yaşına kadar yaşadı , kraliçenin sağlıklı ve uzun yaşama sırları .

Sırları mercek altına alındı. Peki Kraliçe 2. Elizabeth’in uzun ve sağlıklı yaşamasının sırrı ne? İşte bu konu Britanya üzerine yaptığı araştırmalarla tanınan Bryan Kozlowski tarafından mercek altına alındı. Kozlowski, “Çok Yaşa Kraliçe! Britanya’yı En Uzun Yöneten Hükümdardan 23 Yaşam Kuralı” isimli yeni kitabında, Kraliçe’nin uzun ve sağlıklı yaşama sırlarını gözler önüne serdi.

Kraliçenin sağlıklı ve uzun yaşama sırları

Tempolu yürüyüş

Kraliçenin 1 numaralı sırrı düzenli ve tempolu yürümek. Ama bu ilk akla geldiği gibi spor salonlarında, özel eğitmenler eşliğinde egzersiz yapmak değil. Kraliçe bunun için tempolu yürümek ve ata binmek gibi aktiviteleri tercih ediyor.

Prof. Osman Müftüoğlu’nun da sık sık belirttiği gibi özellikle, 50-60 yaşından sonra ne yediğinden çok ne yaptığınız önem kazanıyor. Düzenli olarak ve çok yürüyen daha uzun yaşama şansına sahip. Aslında, bu önemli bulguyu 1000 yıl önce Kos Adası’nda yaşayan hekimlerin babası kabul edilen Hiporat söylemiştir. Hipokrat yazdığı anılarında bunu şu şekilde belirtmiştir, ” bu adada bir yerden bir yere gitmek için eşeğe binenler yürüyerek gidenlere göre daha az yaşamaktadır.

Beslenme

Kraliçe az yiyor öz yiyor seyrek besleniyor neredeyse 2 öğün yemek yiyor. Kraliçe 2. Elizabeth’in beslenme düzenine gelirsek. İkinci Dünya Savaşı’nı görmüş ve bunun her tür olumsuzluğunu yaşamış biri olarak Kraliçe, en gerekli ve sağlıklı besinleri tercih ediyor. Bu düşünce, İkinci büyük savaş yıllarında aşırı yiyecek tüketiminin vatanseverlik olarak görülmediği bir dönemde yetişen Kraliçe’nin iliklerine kadar işlemiş durumda. O yüzden en temel gıdaları tercih ediyor.

Kraliçe kahvaltısını geç ve hafif yapıyor ikindi çayından sonra akşam yemeği ile beslenmesini tamamlıyor.

Kraliçe 2. Elizabeth’in sevdiği şeylerden biri de ikindi çayı. Bu sırada genellikle az ve hafif sandviçler ve çörekler tercih ediyor. Abartılı tüketmemek koşuluyla zaman zaman bir dilim pasta da yiyor.

Aidiyet ve bağlılık

Kraliçe, ailesini, halkını ve yaptığı işi çok seviyor. Manevi değerleri ve inancı kuvvetli birisi. Aile bağlarını güçlü tutmak için elinden geleni yapıyor. Olur olmaz şeyleri kafasına takmıyor.

Sağlıksız alışkanlığı yok

Kraliçe’nin bu kadar uzun yaşamasının nedenlerinden biri de alkolden ve sigaradan, gazlı ve sağlıksız içeceklerden, yiyeceklerden uzak durması.

Cilt bakım sırları

Kraliçe Elizabeth, 100 yaşına yaklaşmasına rağmen cildi de birçok yaşıtından daha iyi durumda. Bu konuda da bazı sırları var. Kozlowski’ye göre 2. Elizabeth, cildinin bakımı için yıllardır aynı uygun fiyatlı ürünü kullanıyor.

Zihnini böyle canlı tutuyor

Kraliçe’nin ilerleyen yaşına rağmen zihnini nasıl dinç tuttuğu da bir başka merak konusu. Kozlowski’nin kitabında yer alan ayrıntılara göre Kraliçe 2. Elizabeth meraklı bir kişi ve anayasal bilgiler, politika gibi konularda belgeler okumak için epey vakit ayırıyor. Ayrıca olaylara olumlu açıdan bakmayı tercih ederek ruh sağlığını da koruyor.

Önemli not: Ne kadar yaşadığınızdan ziyade o yaşamın içine sığdırdığınız hayatlar çok önemli. Başkaları için ne yaptınız, toplumunuz için ne yaptınız aileniz için ne yaptınız, geride iz mi bıraktınız yoksa iz mi sürüp hayatınızı kendi keyfinize göre mi yaşadığınız. Mesele uzun yaşamak değil dolu dolu yaşamak hakkıyla yaşamak ama mutlaka sağlıkla yaşamak, üreterek ve topluma faydalı olarak yaşamak, inanç zenginliği içerisinde mutlaka hareketli bir hayat sürmek.

Kaynak 1: https://www.instagram.com/p/CIk0eZ2pEbt/

Kaynak 2: https://www.hurriyet.com.tr/galeri-94-yasindaki-kralice-2-elizabethin-uzun-yasama-sirlari-41684010/20

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 80 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın