Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Yastığın altına sarımsak koymanın faydaları

Yastığın altına sarımsak koymanın faydaları

Yastığın altına sarımsak koymanın faydaları , uyumadan önce yastığın altına sarımsak koyarsanız bakın ne oluyor! Günlük hayatta sarımsak tüketmenin birçok faydası vardır. Bilindiği gibi kanserli hücrelerle savaşır, vücudunuzda detoks etkisi yaratır ve hatta vücut yağını azaltmak gibi inanılmaz süper güçlere sahiptir. Bu mucize bitkinin vücudumuz için ne kadar yararlı olduğunu öğrendikten sonra, muhtemelen keskin aromasını da görmezden gelmeyi başaracaksınız. Ancak sarımsağın faydaları sadece bunlarla sınırlı değil! Sarımsağın gizlediği harika sırları keşfettikten sonra yastığınızın altına bir diş sarımsak bile koymak isteyebilirsiniz. Geceleri bu harika bitkiyi yastığınızın altına koymaya başlarsanız bakın ne oluyor…

Yastığın altına sarımsak koymanın faydaları

1) Burun tıkanıklığını açar

Yastığın altına koyduğunuz sarımsak, burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olur. Peki bunu nasıl yapar? Sarımsak, yavaşça buharlaşan mikroplar ve enfeksiyonlarla savaşan allisin adı verilen güçlü bir antibiyotik içerir. Allisin, mukusu çözerek burun deliklerinizi temizlemeye yardımcı olur. Bu süreç uzun sürse de zamanla burun tıkanıklığından kurtulacak ve daha rahat nefes alabileceksiniz.

2) Bağışıklık sisteminizi güçlendirir

Sarımsak, inanılmaz derecede güçlü antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için her türlü kötü bakteriyi yok etme yeteneğine sahiptir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi sarımsakta bulunan allisin, bulaşıcı bakterilerin insan vücudunda gelişmesine izin veren 2 grup fermenti bloke eder.

Bu yüzden düzenli olarak yastığınızın altına sarımsak koyarsanız sabahları daha uyanık hissedecek ve ne kadar nadiren hasta olduğunuzu fark edeceksiniz.

3) Yatak böceklerini yok eder

Eğer uyurken birden çok sivrisinek ısırığına ya da yatak böceklerine maruz kalırsanız, kesinlikle ihtiyacınız olan tek yöntem budur. Sarımsak, böcekler için özellikle sivrisinekler için zehirlidir. Bunun farkında olan böcekler sarımsak kokusundan uzak duruyor.

4) Daha iyi uyumanıza yardımcı olur

Sarımsak, uykusuzluk ile mücadelede yardımcı olduğu bilinen B1 vitamini açısından zengindir. Ek olarak, sarımsakta melatonin salgılanmasını önemli ölçüde artıran bol miktarda B6 vitamini bulunur. Bu harika bitkinin sinir sisteminiz üzerinde olumlu bir etkisi vardır ve sonunda sizi sakinleştirebilir, zihninizi rahatlatabilir.

Sarımsağın içeriğindeki sülfüroz içerikler sarımsağın aromasıyla birleşince rahatlatıcı bir etki yapar. Böylelikle uyku problemi yaşayanlar için hızla uykuya dalmayı kolaylaştırır, daha rahat uyuyabilmeyi sağlar. Uyku kalitesini artırır. Sarımsağın içeriğinde bol çinko barındırmasından dolayı belde ve kemiklerde oluşan ağrılara iyi geldiğinden rahatlamaya yardımcı olur.

Fiziksel performansta da pozitif bir etki gösteren sarımsak, özellikle sabahları daha dinç ve enerjik uyanmanıza yardımcı olur.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/pembenar/galeri/uyumadan-once-yastigin-altina-sarimsak-koyarsaniz-bakin-ne-oluyor-6463979/8

HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ ŞAŞKINLIKLA İZLEYECEKSİNİZ!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “mavi kuvars taşı bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 85 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için bu web sitesini ziyaret edin: https://www.shopier.com/6925750

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Mavi kuvars taşının faydaları

💎 Mavi kuvars, enerji dengeleyici bir taştır.
Negatif enerjileri toplar ve iyileştirir, orijinal durumuna getirir.
Korkunun ve kaygının sebep olabileceği tüm olumsuzluklara karşı birebirdir.
💎 Stresi azaltır ve yok eder.
💎 Kişiye canlılık ve cesaret verir.
💎 Sınavlar ve topluluk önünde yapılacak konuşmalar öncesinde kullanılması tavsiye edilir.
💎Aşırı enerjiyi dengeler, duyguların aşırıya kaçmasına engel olur ve dizginler.
💎 Sakin kalmanıza yardımcı olur.
💎 İletişimi ve sezgileri de kuvvetlendirir.
💎 Kişinin ruhundaki liderlik özelliğini de ön plana çıkarır.
💎 Gücü açığa çıkaran bir taştır. Kendinizde ön plana çıkarmak istediğiniz özelliğiniz için yada dileğinizin gerçekleşmesi için kullanabilirsiniz.

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

karaciğer yağlanmasına kesin çözüm başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/karaciger-yaglanmasina-kesin-cozum/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın