Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Ölü deniz tuzu ile mükemmel bir cilt losyonu

Ölü deniz tuzu ile mükemmel bir cilt losyonu

Ölü deniz tuzu ile mükemmel bir cilt losyonu , çok büyük paralar vererek SPA salonlarına gitmenize gerek yok. Güzellik ve ferahlık deniz tuzunda… Doğal malzemelerle peeling ürününüzü kendiniz yapın. Ölü deniz tuzları ve bitki yağlarıyla birlikte özel karışımlar elde ederek, yüzünüze ve bedeninize uygulayabilir, banyonuzda mini bir SPA salonu oluşturabilirsiniz. Bu sayede mükemmel görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz. Tuzların sayısız yararları ve güzelliğe nasıl katkı sağladığını pek insan bilmiyor. Ölü deniz tuzu ya da kaya tuzu kullanarak evinizde kolayca peeling, cilt bakım losyonu hazırlayabilirsini. Bu tuzlar magnezyum, potasyum, kalsiyum klorit, bromit, demir, manganez ve sülfür bakımından çok zengindirler. Cilt problemlerini çözme ve vücutta birikmiş toksinleri atma gibi sayısız yararları vardır. Deniz ve kaya tuzları ile bazı kolay güzellik tariflerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ölü deniz tuzunun cilde faydaları

  • Ölü deniz tuzu cildi minerallerle besliyor.
  • Gözenekleri tıkayan ölü deri temizleniyor,
  • Ölü deniz tuzu ile hazırlanan bu karışım ile cilt yumuşak ve pırıl pırıl oluyor.
  • Deniz tuzu güçlü anti-aging etkisinin yanı sıra kan dolaşımını da hızlandırır, dokuların elastikiyetini sağlar ve lenf sistemini harekete geçirir. Müthiş bir ferahlık ve rahatlama duygusu verir.

Deniz tuzu ile hem yüzünüzü hem de vücudunuzu fırçalayabilirsiniz. Fırçadan sonra mat görüntü cildinizi terk edecek; sıkı bir yapı, ipeksi bir pürüzsüzlük hissedeceksiniz. Bu fırçalamada amaç sadece ölü deri hücrelerini üst cilt tabakasından kaldırmak değil, aynı zamanda cildi beslemek, nemlendirmek ve yatıştırmak gibi çok önemli yararlar söz konusu. İnsanlar büyük paralar vererek, bu yüzden SPA salonlarına gidiyorlar. Bu yazımızda evde yapılan cilt bakım losyonu tariflerini bulabilirsiniz.

Uzak denizlerin içindeki güzellik sırlarını keşfederek farklı bir ten elde edebilirsiniz. Tuzun katıldığı özel maskelerle vücudu fırçalayınca, müthiş bir rahatlık hissedeceksiniz. Uzun bir günün ardından dinlenmek için bir yol mu arıyorsunuz? Banyo suyunuza bir avuç ölü deniz tuzunu atın. Yanına lavanta ve kuru gül yaprakları da ekleyin. Tuzun teni canlandırıcı, arındırıcı gücünü bu suda 20 dakika kaldıktan sonra göreceksiniz.

Ölü deniz tuzu ile mükemmel bir cilt losyonu

Zeytinyağlı deniz tuzu karışımı

Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı ölü deniz tuzu
  • 3 çorba kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve kullanımı

Bu malzemeleri cam kasede karıştırın. Hazırladığınız karışımı, dairesel hareketlerle vücudunuza sürün. Topuklar, dirsek, diz gibi bölgelere daha fazla masaj yapın. 10-15 dakika bekleyin. Sonra ılık duş alın. Sabunla duş almak için 1 saat bekleyin. Bu işlem cildi minerallerle besliyor. Gözenekleri tıkayan ölü deri temizleniyor, cilt yumuşak ve pırıl pırıl oluyor. Birer sağlık ve güzellik deposu olan bu karışımı 15 günde bir veya ayda bir uygulayabilirsiniz. Yalnız gerçek ölü deniz veya kaya tuzu olmasına dikkat edin. 

Kaya tuzu ile hazırlanan cilt maskesi

Yüz ve beden için kaya tuzu karışımlı özel bulamaçları da unutmamak gerekir. Örneğin yüzünüz için yarım çorba kaşığı kaya tuzunun içine, bir çorba kaşığı bal karıştırırsanız mükemmel bir cilt canlandırıcı malzemeye sahip olmuş olursunuz. Veya bal yerine yarım çorba kaşığı gül yağı ekleyip, yüzünüzde daha farklı bir etki oluşturabilirsiniz. Bu karışımda önce tuzun en küçük parçalara kadar erimesini beklemelisiniz. Tuzlar peeling yapacak kadar küçük iriliğe ulaştıktan sonra, malzemeyi yüzünüze krem gibi uygulayın. Sonra orta sertlikte bir yüz fırçası ile fırçalayın. (Göz çevrenize sürmeyin) Bu işlemi dairesel şekillerle gerçekleştirin. Tuz-bal ikilisini vücudunuza uyguladığınızda ise yine aynı şekilde fırçalayın bedenininizi. Ama beden için tuz miktarı bir dolu çorba kaşığı, bal ise üç kaşık olmalı. En sonunda önce sıcak, sonra ılık su ile duş alın.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/mahmure/deniz-tuzunun-ciltteki-sihri-34684335

Ölü deniz tuzu ile mükemmel bir cilt losyonu , çok büyük paralar vererek SPA salonlarına gitmenize gerek yok. Ölü deniz tuzu ve bitki yağlarıyla özel karışımlar elde ederek, yüzünüze ve bedeninize uygulayabilir, mükemmel görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz

ölü deniz tuzu faydaları , ölü deniz tuzu cilde faydaları , ölüdeniz tuzu faydalari .

Ölü deniz tuzu ile mükemmel bir cilt losyonu , çok büyük paralar vererek SPA salonlarına gitmenize gerek yok. Güzellik ve ferahlık deniz tuzunda

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın