Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Çay ağacı yağı kullanımı

Çay ağacı yağı kullanımı

Yedi yılı aşkın bir süredir, birçok tıbbi araştırmada virüs, bakteri ve mantar türlerinin bir çoğunu öldürdüğü belgelenmiştir. Çay ağacı yağının kullanım alanı epey geniş bir yelpazeye sahiptir; temizlik ürünlerinde, cilt problemlerinde, saç dökülmesini ve sivilceleri önlemek, kanser, viral enfeksiyonları tedavi etmekte kullanılmaktadır. Çay ağacının doğal antiseptik ve anti-enflamatuvar etkileri, onu herkesin dolabında bulunması gereken bir yağ haline getiriyor. Son zamanlarda, şampuan, masaj yağı, krem ve çamaşır deterjanı  gibi çeşitli ev ve kozmetik ürünlerinde kullanımı gittikçe daha popüler hale gelmektedir, çay ağacı yağı kullanımı . Çay ağacı yağı, Avustralya yerli bitkisi Melaleuca alternifolia’dan türetilen uçucu bir yağ ve son 100 yıldır Avustralya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çay Ağacı Yağının Faydaları

Kayıtlar, çay ağacının binlerce yıldır bazı yerli halklar tarafından kullanıldığını gösteriyor; neyse ki bilim nihayet çay ağacı yağının ne kadar etkili olduğunu keşfetti. Günümüze kadar, 327’den fazla bilimsel araştırma, çay ağacı yağının tek başına anti-mikrobik etkisi olduğunu göstermektedir.

Çay ağacı için birçok geleneksel kullanım alanı vardır:

 • Sivilce
 • Bakteriyel enfeksiyon
 • Suçiçeği
 • Uçuk
 • Solunum yolu enfeksiyonları 
 • Sedef hastalığı
 • Kulak ağrısı
 • Mantar enfeksiyonları
 • Ağız kokusu
 • Saç biti
 • Böcek sokması, yara ve güneş yanıkları

Ayrıca evlerde kullanım alanları da çok geniştir:

 • Anti-mikrobiyal çamaşır kokuları
 • Yüz yıkama sıvı ve jelleri
 • Böcek kovucu
 • Doğal deodorant
 • Ayak kokusu giderici
 • Küf giderici
 • Temizlik malzemesi

Birçok durumda doktorlar çay ağacı yağı ve kekik yağı gibi uçucu yağları önerir çünkü bunlar hem etkili hem de yan etkisi yok. Journal of Phytotedicine’de yayınlanan bir araştırma çeşitli uçucu yağlar arasındaki ilişkiyi değerlendirdi ve hiçbirinin (çay ağacı da dahil olmak üzere) antibiyotik kullanıldığında reaksiyona yol açmadığı ortaya çıkmıştır. Hatta bazı uçucu yağların pozitif bir etki oluşturduğunu ve antibiyotik direnci oluşmasını önlediği ortaya çıkmıştır. Detaylar için: Çay ağacı yağının faydaları 

Çay ağacı yağı kullanımı

Daha sağlıklı yaşamak için çay ağacı yağı kullanmaya hazır mısınız? İşte en iyi 10 kullanım alanı;

1. Akne

Akne tedavisi günümüzde çay ağacı yağının en yaygın olarak kullanıldığı alanlardan biridir. Yapılan çalışmada, çay ağacı yağının benzoil peroksit kadar etkili olduğu hatta ilacın kızarıklık ve kuruluk gibi yan etkilerinin çay ağacı yağı kullanımında ortaya çıkamadığı gözlemlenmiştir. Beş damla saf çay ağacı yağı ile iki çay kaşığı bal karıştırarak kendinize organik ev yapımı yüz temizleyici yapabilirsiniz. Sadece yüzünüzde ovun, 5 dakika bekletin, sonra durulayın.

2. Saç bakımı

Çay ağacı yağının saç ve kafa derisi sağlığı için yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Hindistan cevizi yağı gibi çay ağacı yağı da, kuru pullanmış cildi yatıştırma, kepekleri yok etme ve bit tedavisinde oldukça etkilidir. Ev yapımı çay ağacı yağı şampuanı yapmak için; aloe vera jeli, hindistan cevizi sütü, lavanta yağı gibi uçucu yağlar ve birkaç damla çay ağacı yağını karıştırabilirsiniz.

4. Sedef Hastalığı ve Egzama

Çay ağacı yağı, egzama ve sedef hastalığının etkilerini azaltmak da dahil olmak üzere her türlü deri iltihabını rahatlatmaya yardımcı olabilir. Ev yapımı egzama losyonu veya vücut sabunu yapmak için bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı, beş damla çay ağacı yağı ve beş damla lavanta yağı karıştırıp sorunlu bölgeye sürebilirsiniz. Egzama veya sedef hastalığınız varsa D3 vitamini takviyesi almayı düşünebilirsiniz.

10. Kanser

Hem çay ağacı yağı hem de sığla yağının kanser karşıtı olduğu kanıtlanmıştır. Anormal deri lezyonları için, sığla yağını, ahududu tohumu yağı ve çay ağacı yağı ile karıştırabilir ve daha sonra bu karışımı günde üç kez kullanabilirsiniz.

8. Enfeksiyonlar ve Kesikler

Çay ağacı yağı, lavanta yağını ile karıştırarak mükemmel bir yara merhemi oluşturulabilirsiniz. Öncelikle, su ve hidrojen peroksit ile bölgeyi temizlediğinizden emin olun, daha sonra çay ağacı yağını sürün ve enfeksiyonlara karşı bir bandaj ile üstünü örtün.

9. Diş macunu

Çay ağacı yağı, kötü bakterileri öldürme ve aynı zamanda iltihaplı cildi yatıştırma kabiliyeti nedeniyle evde kullanılan diş macunu ve gargara için mükemmel bir bileşen oluşturmaktadır. Diş etlerinin kanamasını ve diş çürümesini azalttığı gözlemlenmiştir. Çay ağacı yağı, hindistan cevizi yağı ve kabartma tozunu karıştırarak organik harika bir ev yapımı diş macunu hazırlayabilirsiniz.

3. Temizlik

Çay ağacı yağının en etkili özelliklerinden biri de temizleme özelliğidir. Çay ağacı yağı güçlü anti mikrobik özelliklere sahiptir ve evinizdeki kötü bakterileri öldürdüğü gözlenmiştir. Ev yapımı temizleyici yapmak için, çay ağacı yağı, su, sirke ve limon yağını karıştırın, daha sonra tezgahların üstünde, mutfakta, duş, tuvalet ve lavabo üzerinde kullanın.

5. Mantar

Mantar ve parazit enfeksiyonlarını öldürme kabiliyeti nedeniyle çay ağacı yağı, ayak tırnaklarında ve diğer bölgelerde oluşan mantarlar için mükemmel bir seçimdir. Temiz bir pamuk çubuk yardımıyla sorunlu bölgeye çay ağacı yağı sürün. Ve inatçı mantarlar için doğal mantar önleyici mantar yağı ile karıştırabilirsiniz. Çay ağacı yağının, siğillerin tedavisinde ve yok edilmesinde de faydalı olduğu kanıtlanmıştır.

6. Küf

Birçok insanın evlerinde yaşadığı sık görülen bir problemdir küf. Küf ve diğer kötü bakterileri öldürmek için evinizin etrafına havada dağılan ve yayılabilen çay ağacı yağı alabilirsiniz. Ayrıca, içinde çay ağacı yağı bulunan temizleyicinizle duş perdelerinize, çamaşır makinenize, bulaşık makinenize veya tuvaletinize püskürterek küflerden kurtulabilirsiniz.

7. Deodorant

Çay ağacı yağı kullanmak için bir başka büyük neden de vücut kokusunu ortadan kaldırmaktır. Çay ağacı yağı, cildinizdeki vücut kokularına neden olan bakterileri yok eden anti-mikrobik özelliklere sahiptir. Ev yapımı deodorantı, çay ağacı yağı, hindistan cevizi yağı ve kabartma tozu ile karıştırarak evde hazırlayabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınız sporcuysa veya koşucuysanız ayakkabılarınıza çay ağacı yağı ve limon  yağı ile hazırladığınız karışımı püskürtebilirsiniz.

Olası Yan Etkileri

Çay ağacı yağı kullanımı çoğu durumda güvenli kabul edilir ve çoğu vakada yan etkilere sebep olmaz. Ancak, hassas bir cildiniz varsa, reaksiyon yaşamanız olasıdır. Çay ağacı yağını gözlerinizden, kontak lenslerinizden, iç burun ve cildinizin hassas kısımlarından uzak tutmalısınız. Bu uçucu yağın, keskin bir kamfor kokusu ve fazla uygulandığında cildinizde hafif yanma etkisi gösteren mentol benzeri bir etkisi vardır. Kullanmadan önce kolunuzda veya bacağınızda küçük bir cilt testi yapmanızı tavsiye ederiz.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile 2023 yılına siz de bolluk bereket içerisinde girmek ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 200 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sedef hastalığı ve egzama, akne, mantar, kanser ve enfeksiyon, uçuk, ağız kokusu tedavisi, kepekleri yok etme, saç ve diş bakımı başta olmak üzere pek çok faydaları bulunan bu yağ mutlaka evinizde bulunmalı.

çay ağacı yağı sivilce için kullananlar , farmasi çay ağacı serumu kullananlar , farmasi çay ağacı sos serum kullananlar , tea tree sos serum fiyat , çay ağacı sos serum kullanımı . tea tree sos serum kullanımı , çay ağacı yağı egzama kullanımı , farmasi sos serum kullanımı , çay ağacı serumu kullanımı , çay ağacı yağı cilde kullanımı .

çay ağacı yağı faydaları cilde , çay ağacı yağı cilt bakımı , çay ağacı yağı saça faydaları .

Çay ağacı yağı kullanımı , daha sağlıklı yaşamak için çay ağacı yağı kullanmaya hazır mısınız , hayatımızı kolaylaştıracak etki alanları var.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın