Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Kalbin simyası gerçek mutluluğun formülü 3

Kalbin simyası gerçek mutluluğun formülü 3

Kalbini iyileştir dünyan değişsin. İnsanlık tarihi boyunca karşılaşılan sorunların temelinde insanların kalbinin hastalanmasından kaynaklanmaktadır. Ruhsal bunalımlar, fiziksel hastalıklar, ahlaki çöküşler ve neticesinde bir türlü huzuru yakalayamayan insan toplulukları… Tüm bu sıkıntılar, kalbi hasta insanların toplumda çoğalması neticesinde ortaya çıkmaktadır. Kalbimiz fiziki bir organ olmasına rağmen ruhsal olarak çok önemli bir boyutu da vardır. Kalbin simyası gerçek mutluluğun formülü 3.

Kalbin simyası gerçek mutluluğun formülü 3

Cimrilik

Kalbin hastalıklarından birisi de cimriliktir. Cimri insan aslında en çok kendisine rahatsızlık verir. Cimriler kişilerin ruhsal rahatsızlık boyutu öyle bir noktaya ulaşır bir süre sonra fiziksel olarak da hastalanırlar. Bu kişiler varlık içerisinde yokluk yaşayarak hem dünya hayatlarını zindana çevirirler hem de ahiret hayatlarını.

Cimriliğin kökeninde, bu dünyanın fani varlığına duyulan aşırı sevgi yatmaktadır. Tabi ki, dünya nimetlerini seveceğiz, bunları yaradan Rabbimize şükredeceğiz. Cimri kişi, malına sıkıca tutunur ve onu stoklar. Arapçada bir şeye tutunmak için kullanılan “mesak” kelimesi, aslen “kabız olmak” anlamına gelen başka bir kelimeden türetilmiştir. Cimri kimseler, kendilerinde kaldıkça onları zehirleyen şeyi bir türlü bırakamayan kimselerdir. Peygamber Efendimiz (sav), “Allah, Ademoğlu’nun dışkısını bu dünya malı için bir misal kılmıştır,” buyurmuştur.

Cimri insan, doğası gereği dünyada servetinin tadını çıkaramadığı gibi, muhtaçlara yardım etmediği için ahirette de müflis ve zelil olur. Yani malını temizlemeyi reddederek, onun kendisi için öte dünyada aydınlık ve ferahlık sebebi olmasını engellemiş olur.

Zekat

Bir insan acıktığında hemen yemek bulur, karnını doyurur ve mutlu olur ama yenen şeylerin vücudu terk eden kısmı çok iğrenç bir hal almıştır. İşte zekat vermek de, servetin bir kısmından vazgeçerek mal varlığının ve nihayet insanın ruhunun temizlenmesi işlemidir. Bir kimsenin kazancında helal olmayan, şüpheli kaynaklardan gelen kısımlar olması gayet muhtemeldir. İnsan, zekat vererek rızkını bu tip olası pisliklerden de arındırmış olur.

Kaynak: “Kalbin Simyası” kitabı, Hamza Yusuf

Bu yazımızda, kalbimizin neden çok önemli olduğunu özet olarak sizlerle paylaştık. Bundan sonraki yazılarımızda kalbin manevi hastalıklarına ve şifasına tek tek değineceğiz. 

Hamza yusuf kalbin simyası , kalbin simyası , kalbin simyası hamza yusuf .

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “yeşil oniks taşı bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 85 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için bu web sitesini ziyaret edin: https://www.shopier.com/7348512 ÜRÜN SİTESİNE GİT

Yeşil oniks taşı faydaları

  • Kaygı azaltıcıdır. Gelecek kaygısını yok eder.
  • Kişiyi, ihtiyaç duyduğu her konuda enerjisiyle destekler.
  • Kişinin hangi çeşit enerjiye ihtiyacı varsa o enerjiyi verir. 
  • Kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir. İlişkileri düzeltme konusunda etkilidir, özellikle evli çiftler arasındaki bağı kuvvetlendirir.
  • İnsanları bağımlı olduğu şeylerden kurtarma konusunda etkili bir taştır. Ayrılık taşı denmesinin sebebi budur, bağlı olduğunuz çevreye veya alışkanlıklara bir anda veda edebilecek duruma gelebilirsiniz.
  • Stres ve depresyon üzerinde etkilidir. Sürekli kaygı yaşayan insanlarda rahatlamaya sebep olur.
  • Sakinleştirir, hayırlı işlerde cesaret ve şans getirir.
  • Sinirleri ve heyecan merkezini yatıştır. Kalbe ferahlık verir.
  • Odaklanma sorunu yaşayan kişilerin odaklanmasına yardımcı olur.
  • Açık renkli olanları uyumaya yardımcı olur.

Kaynak: Kozmik Bilim Işığında Şifalı Taşlar (Ahmet & Elmas Maranki)

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

karaciğer yağlanmasına kesin çözüm başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/karaciger-yaglanmasina-kesin-cozum/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın