Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapmalı ?

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapmalı ?

Bağışıklık yaşınızı düşürmeniz, daha genç bir bağışıklık sistemine sahip olmanız mümkün. Maalesef günümüz koşullarında insanların bağışıklık sistemi o kadar kötü ki, daha 30’lu yaşlardaki insanlar kronik yorgunluktan muzdarip. 50’li ya da 60’lı yaşlara gelindiğinde ise zayıf bağışıklık sistemini nedeni ile insanlar hastalıklar ile mücadele etmekten yaşam kaliteleri iyice düşüyor. Kime sorsanız herkes en az 1 kronik hastalık ile mücadele ediyor. Halbuki bağışıklık sistemimizi güçlü tutarak çok daha zinde, sağlıklı, yaşama sevinci dolu, hayattan zevk alarak bir yaşam sürebiliriz, bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapmalı .

Yaş ilerledikçe bağışıklık zayıflıyor, hastalığa yakalanma ihtimali de onu ağır geçirme olasılığı da artıyordu. Peki, bağışıklık gücündeki yaşa bağlı azalmanın nedeni neydi? Ve bir soru daha: Bu güç azalması yavaşlatılabilir, bağışıklık yaşı düşürülebilir miydi? Bu ve benzer soruların yanıtları için buyurun…

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapmalı ?

Eğer, bağışıklık yaşınızı küçültmek, 70’li yaşlarda bile 30’lu yaşlardaki bağışıklık gücünüzü koruyup sürdürmek, kısacası genç ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak istiyorsanız, yapacağınız en önemli yatırım, atacağınız bir numaralı adım yürümek olsun. Bilimsel bir araştırmada da net ve açık olarak gösterildi ki günde 10 bin adım atanların bağışıklık hücreleri neredeyse 20’li 30’lu yaşlardaki gençlerin kadar güçlü, aktif ve becerikli. Bu bilginin kaynağı çalışmalarını uzun süredir büyük bir dikkatle izlediğim önemli bir araştırma merkezinin direktörü Prof. Janet M. Lord.

Yürüyüş

Her gün yürüyün. Günde 5 bin adımdan daha azına razı olmayın. Mümkünse 10 bin adımı hedefleyin. Adımların tamamını tek seferde atmak zorunda da değilsiniz. Egzersizi gün içerisine yaymanızda aynı sonucu verecektir. Eğer bağışıklık pasaportunuzun süresini uzatmak ve daha genç bir bağışıklık sistemine sahip olmak istiyorsanız, neleri yiyip içeceğinize dikkat etmekle beraber, ne ölçüde ve sıklıkla hareket ettiğinize odaklanın. Adımlarınızın sayısını arttırın, lokmalarınızın sayısını azaltın.

Uyku

Uykunuzdan taviz vermeyin. 6-8 saatlik kaliteli bir uykuyu hedefleyin. Erken yatıp, erken kalkmak vazgeçilmezlerinizden biri olsun. Uyku eksikliği ve kalitesizliği bağışıklık sistemini hızla yaşlandırıyor.

Stresten uzak durun

Stresinizi yönetmeyi ve huzur halkanızı genişletmeyi hedefleyin. Stresler, kaygılar çoğalıp huzur azaldıkça bağışıklık sistemi daha hızlı yaşlanıyor. Olur olmaz şeyleri kafaya takmayın. Kontrolünüzde olmayan şeyler için kaygılanmayı bırakın. İbadetleri hayatınızın merkezine oturtun. İlahi kanunlara uygun bir yaşam sürün.

Dengeli beslenme

 Yeterli, dengeli ve çeşitli beslenin. Bitki ağırlıklı besinlere yönelin, şekeri hayatınızdan uzaklaştırmaya gayret edin, hatta tamamen çıkarın. Yemeklerinizde kaya tuzu ya da himalaya tuzu kullanın.

Su

su hayatımızı devam ettirebilmemiz, ruh ve beden sağlığımız için çok önemlidir.  Su, bedenimizin ve ruhumuzun gıdasıdır. Güne limonlu ılık su içerek başlayın.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/osman-muftuoglu/bagisiklik-yasi-nasil-genclesir-41711175

Not 1: Bağışıklık sistemi güçlendirme bitkisel başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bagisiklik-sistemi-guclendirme-bitkisel/

Not 2: Bağışıklık sistemini güçlendiren doğal besinler başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bagisiklik-sistemini-guclendiren-dogal-besinler/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın