Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Doğru nefes alıp verme nasıl olur

Doğru nefes alıp verme nasıl olur

Doğru nefes alıp verme nasıl olurUzun ve sağlıklı yaşamanın sırlarından biri olan “doğru nefes alıp verme” nasıl olur? Nefes, Yüce Yaratıcımızın insan ruhuna üflemesiyle ona can veren güçtür. Doğru nefes alma tekniklerini hayatımızda uygulayarak daha yüksek bir bilinç düzeyine ve derin bir şifaya, huzura varmak mümkündür. Nefes, deyince ilk akla gelen vücuda oksijen tedarik etmek olsa da, nefes, vücudumuzun enerji kaynağıdır. Yaşam gücümüz, aldığımız nefeste bulunmaktadır. Canlılığın, zindeliğin ve yeniden gençleşmenin büyük sırlarından biri, arınmış bir kan akışıdır. Kan akışını arındırmanın en hızlı ve etkili yolu, soluduğumuz havadan daha fazla oksijeni vücudumuza sağlamaktır. Bu yazımızı sonuna kadar okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Çoğumuz, solunumu, otomatik, kendiliğinden ve doğal olarak yaptığımız bir şey olarak düşünürüz ve doğru solunum konusunda gereken özeni göstermeyiz. Aşağıda belirttiğimiz nedenlerle bu düşünce şekli yanlıştır, doğru solunum hayati bir öneme sahiptir ve doğru solunum teknikleri alıştırmalar yaptıkça alışkanlık haline getirilebilir. 

Doğru nefes alıp verme nasıl olur

Doğru nefes almanın faydaları

Doğru nefes alıp vermenin sağlığımız açısından çok büyük faydaları vardır. Vücudumuzda biriken toksinlerin %70’inden fazlası solunum ve deri yoluyla dışarı atılır. Doğru nefes alıp verme teknikleri ile vücudumuzun ihtiyacı olan oksijeni temin etmiş oluruz. Kanımızda yeteri kadar oksijen olduğu zaman, virüslerin ve bakterilerin vücudumuzda gelişmeleri imkansızlaşır.

Doğru nefes alıp verme ile kaslarımızın gelişimini ve faaliyetlerini yapması için gerekli enerji için destek sağlamış oluruz. Zannedildiğinin aksine, vücudumuzun, enerji ihtiyacının büyük bölümü yiyecekler tarafından değil, soluduğumuz hava tarafından temin edilir.

Canlılığın, zindeliğin ve yeniden gençleşmenin büyük sırlarından biri, arınmış bir kan akışıdır. Kan akışını arındırmanın en hızlı ve etkili yolu, soluduğumuz havadan daha fazla oksijeni vücudumuza sağlamaktır. Oksijen, hem bedenimizdeki toksinleri atar, hem de bedenimizi adeta yeniden şarj eder. Bunun hem vücudumuza hem de zihnimize çok büyük faydaları vardır. Yüzümüzün rengi açılır, berraklaşır ve kırışıklıklar silinmeye başlar. Yeniden gençleşmeye başlarız.

Doğru nefes alıp verme nasıl olur

Doğru Solunum Doğru solunum, “yavaş ve derin bir şekilde nefes alıp vermek” ile mümkün olur. Doğru solunumun birinci kuralı, burundan nefes almaktır.

Doğru Nefes Alma

  • Birincisi, nefes alırken öncelikle mide ileri doğru itilmeli.
  • İkincisi, nefes almaya devam ederek kaburgalar iki yana doğru itilmeli. Bu aşamada, mide hafifçe kendiliğinden içeri doğru girecektir.
  • Üçüncüsü, nefes almaya devam edilirken, göğüs ve köprücük kemiği yukarı kaldırılmalı.
  • Nefes alma işlemi 3 ayrı aşama olarak belirtilse de, akıcı ve sürekli bir ritim içerisinde yapılmalı, süreçler arasında bir kesinti ve duraklama olmamalıdır.

Doğru Nefes Verme

  • Birincisi, sadece köprücük kemiğinizin, göğsümüzün ve kaburgalarımızın gevşemesine izin verilmeli, bu şekilde hava kendiliğinden dışarı çıkacaktır.
  • İkincisi, içimizdeki tüm hava dışarı çıkmış gibi göründüğünde, akciğerlerimizdeki kalan havayı dışarı atmak için mide hafifçe içeri çekilmeli.

Kaynak: “İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabı (www.hezarfenyayinlari.com) .

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Tavsiye Yazılar

doğru nefes alıp verme nasıl olur kısaca , doğru soluk alıp verme teknikleri , doğru nefes alıp verme nasıl olmalıdır , doğru nefes almanın faydaları .

doğru nefes alma teknikleri nelerdirdoğru nefes alıp verme nasıl olmalıdırdoğru nefes almanın faydalarınefes terapisi ve teknikleridoğru nefes alma nasıl olurdoğru nefes almanın önemidoğru nefes alıp verme teknikleridogru soluk alıp verme nasıl olurdoğru nefes alma teknikleri .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın